Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11081 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vehbi Şahin’in Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

17 Mart 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vehbi Şahin’in Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı
Vehbi Şahin’in Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

Türkiye  Ekonomi ve Kalkınma  Partisi Genel Başkanı Vehbi Şahin’in 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı     

 Vehbi Şahin” 101. yıl dönümünü iftiharla kutladığımız, Çanakkale Zaferi, Milletimizin birlik ve beraberlik içinde, vatan millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Aziz Milletimizin yüzbinlerce şehit vererek elde ettiği zaferin sembolü olan 18 Mart tarihi, Vatan topraklarını koruma ve savunma, bu uğurda çekinmeden canlarını ortaya koyan şehitlerimizi anma adına çok önemli bir gündür.

vehbisahidir

Bu büyük zafer, tarihten silinmek istenen bir Milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi açısından da insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir. Vatan topraklarının dört bir yanından gelerek, Çanakkale’de, işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlar; bizim bugün Millet olarak sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temellere dayandığını bütün dünyaya en gür sesle ilan etmiştir.

Çanakkale5

Milletimiz, büyük bir fedakârlık timsali olan ve gönüllerde ölümsüzleşen Şehitlerini hiçbir zaman unutmayacak ve onların emaneti olan bu vatanı, milli ve manevi değerlerimizi Dünya durdukça koruyacak; bu Cumhuriyeti Dünya devletleri arasında hak ettiği yere taşımak için her geçen gün daha da artan azim, şuur ve inançla mücadeleye devam edecektir.

tekpartilogodu

Zaferin 101. Yılında, Çanakkale’de yatan yüzbinlerce şehidimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve hayırla yad ederken, onlara şükran borcumuzu ödemenin yolunun Vatanımıza, Bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize  kararlı bir şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiğini de hatırlatmayı bir görev addediyorum.

Bizler, şehitlerimizden miras kalan bu mukaddes emaneti asla yere düşürmeyecek, daha yukarılara taşıyacağız. Öyle inanıyorum ki; bizi Millet yapan yüksek değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kaldıkça birlik ve beraberliğimizi güçlendirdikçe Ülkemiz hak ettiği yere daha çabuk ulaşacaktır.

Çanakkale6Çanakkale4Çanakkale2

Bu duygularla, Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakların bize yurt olmasını, yurt olarak kalmasını sağlayan tüm Türk Büyüklerini, Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden fedakâr Gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Onların destansı kahramanlıklarının, eşsiz fedakârlıklarının tüm gençlerimize örnek olmasını diliyoruz. Ruhları şad olsun. Milletimiz ebediyen var olsun.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar