Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11292 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı

23 Nisan 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı

    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı

Hava muhalefeti nedeni ile Hendek kapalı Spor salonunda  yapılması uygun görülen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Hendek Atatürk anıtına çelenk koyulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile Cumhuriyet alanındaki etkinlik sona ererken bayram kutlamalarına Hendek Atatürk kapalı spor salonunda devam edildi.

Mermerin ıslak zemininde kayarak düştü

Tören için Cumhuriyet alanındaki Atatürk anıtına çelenk koyan Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan büyük bir talihsizlik yaşadı ,kar yağışı nedeni ile ıslanan mermer zemin üzerine düşerek kolundan ve sol elmacık kemiğinden yaralandı. Cumhuriyet alanında hazır bekletilen sağlık ekiplerinin müdahalesi ile Hendek Devlet hastanesi acil servisine kaldırıldı. Müdür Doğan’ın geçirdiği talihsizlikten ötürü  hayati tehlikesi bulunmuyor.

     Şişman’ın kan şekeri düştü

İstiklal marşı eşliğinde göndere bayrakların çekilmesi esnasında  protokolde yer alan Hendek Öğretmen evi müdürü Yılmaz Şişman’da  biranda yere yığıldı. Arkadaşlarının ve sağlık ekiplerinin anında müdahalesi ile  Hendek Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Şişman’ın kan şekerinin düşmesi sonucu yere yığıldığı öğrenildi. Sağlık durumunda endişe edilecek bir durumun olmaması  meslektaşlarını sevindirdi.

   Şiirler ve halk oyunları büyük alkışaldı   Hendek Cumhuriyet alanındaki törenin ardından 23 Nisan bayramı kutlamaları Hendek kapalı Spor salonunda yapıldı. İlçemizdeki okullara tahsis edilen alanlar okul öğrencileri ve velilerince dolduruldu. Hendek kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü’nün protokolde yer almalarının ardından başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, okul öğrencilerinin okuduğu şiirler ile devam eden bayram etkinliği programı  okul öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunu ekiplerinin gösterileri ile son buldu. Bu yıl ilki gerçekleşen  bayram etkinliğinde etkinliğe katılan okul öğrencileri ve velileri İlçe merkezinden Hendek Belediyesi otobüsleri tarafından taşındılar.

     Kimse üşümedi, veliler sıcak bir ortamda kutlamaları izlediler

Tören sonrası çok sayıda okul öğrencisi , öğretmenler  ve öğrenci velileri bu yıl hava muhalefeti ile  Hendek Kapalı Spor salonuna alınan kutlama programının çok yerinde bir karar olduğunu, bundan böyle hava muhalefeti yaşanması muhtemel etkinliklerde Ticaret Merkezi Pazar yeri yerine  kapalı spor salonunun daha uygun olduğu yönünde görüş ifade ettiler.    AHMET ÇİLECİ-HENDEK

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar