Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

2023 Yılında Karayolu Ağımız 67.000 km’ye Ulaşacak…

04 Mayıs 2017 - 4 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»2023 Yılında Karayolu Ağımız 67.000 km’ye Ulaşacak…
2023 Yılında Karayolu Ağımız 67.000 km’ye Ulaşacak…

Türkiye, 2023 Yılına Kadar Karayolu Ulaşımına

166 Milyar TL. Yatırım Yapmayı Hedefliyor…

Karayollarının güvenliğini ve en verimli şekilde hizmet vermesini sağlayan en son teknolojiler, 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Intertraffic İstanbul 9. Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fuarı’nda tanıtılacak.

Dünya genelinde nüfus kırsaldan kente yığılıyor. Bu durum özellikle büyük şehirleri kaldırabileceklerinden fazla nüfusa hizmet vermeye zorluyor. Örneğin, 14.8 milyonluk nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da her gün 26 milyon kişi seyahat ediyor ve trafikte ortalama 45 dk geçiriyor. Günlük trafiğe çıkan araç sayısı ise 2.25 milyon ve her gün 520 yeni araç trafiğe katılıyor. Türkiye genelinde özellikle büyükşehir belediyeleri bu büyük nüfus ve mobiliteyi yönetebilmek için akıllı şehir uygulamalarına yatırım yapıyor. Akıllı şehir çözümleri ise yüzde 94’lük oranla en çok ulaşım alanında kullanılıyor.

Kişi, araç ve altyapı iletişimini daha akıllı hale getirerek daha güvenli bir ulaşım için doğa dostu, teknolojik çözümler sunan uygulamalardan oluşan Akıllı Ulaşım Sistemleri, çözüme giden yolun en önemli bileşenlerinden biri. Özellikle büyükşehirlerde günlük hayatı kolaylaştıran teknolojik, hızlı ve konforlu çözümler sunarak entegre ulaşım sistemlerine katkı sağlayan park sistemleri uygulamaları ve ülke genelinde büyük resme bakıldığında trafik yönetimi ve planlaması, yol güvenlik ekipmanları, ulaşım alt yapı sistemleri, ulaşımda güvenliği ve karayollarının en verimli şekilde kullanılmasında öne çıkıyor.

2023 Yılında Karayolu Ağımız 67.000 km’ye Ulaşacak…

Dünyanın en büyük 16’ncı ekonomisi olan ülkemizi, 2023 yılında dünyanın en gelişmiş ilk 10 ekonomisinden birine dönüştürmenin temel hedef olduğunu ifade eden Intertraffic İstanbul Fuarı Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, “Ekonominin ve yaşam kalitesinin can damarı olan ulaşım, bu büyük hedefe ulaşmamız için en önemli araçlarımızdan biri. Bu nedenle ülkemiz en büyük yatırımlarını birbiri arkasına ulaşım sektöründe yapıyor. Çok kısa süre önce 18 Mart Çanakkale Zaferimizin 102’nci yıldönümünde Avrupa’yı Asya’ya dördüncü kez bağlayacak 1915 Çanakkale Köprümüzün temeli atıldı. Ulaştırma Bakanlığımızın Türkiye Ulaşım ve İletişim Stratejisi 2023 Belgesi’ne göre; 2023 yılında kadar sadece karayolu ulaşımına toplam 166 milyar TL. yatırım yapılması hedefleniyor. Tüm bu yatırımlar gerçekleştiğinde bölünmüş yollarımızın toplamı 32.000 km.ye, Yap İşlet Devret (YİD) modeliyle yapılacak otoyol uzunluğumuz 7.500 km.ye yükselecektir. Bugün itibariyle 1.000 km2’ye düşen 2,5 km.lik otoyol uzunluğumuz 9,2 km’ye yükselerek AB ülkelerinin ortalama değerine ve toplam karayolu ağımız 67.000 km.’ye ulaşacaktır” dedi.

Gelişen Teknoloji Ulaşım Sistemlerini Akıllandırıyor…

Ulaşım yatırımlarda teknolojinin önemine değinen Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, “Uluslararası ulaşım sektörü iki yılda bir İstanbul’da Intertraffic İstanbul 9. Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fuarı’nda biraraya gelerek ulaşımın geleceğine dair en son teknolojileri paylaşıyor ve ekonomimiz için önemli işbirlikleri gerçekleştiriyor. Intertraffic İstanbul, sektör için çok önemli çünkü, Türkiye’nin ulaşım ile ilgili uluslararası tek organizasyonu. Kamudan özel sektöre ulaşımla ilgili tüm kurum ve kuruluşlar yer alacağı fuar, bu yıl 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 90’dan fazla ülkeden ziyaretçi ve 200 firmanın katılımı ile gerçekleşecek” dedi.

Bölünmüş Yollar Türkiye’de Trafik Kazalarını Yüzde 62 Oranında Azalttı…

Ulaşımda güvenlik konusuna da değinen Intertraffic İstanbul Fuarı Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, ulaşım yatırımları ile sürücülere sağlanan daha güvenli, rahat ve konforlu araç kullanım imkanları sonucu, taşıt sayısında ve dolaysıyla araç trafiğinde yaşanacak önemli orandaki artışlara rağmen, özellikle başta hatalı sollamalar olmak üzere diğer yol kusurlarından kaynaklanan ve can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarında önemli oranda azalma olacağını belirtti. Ilıcalı, son dönemde yapılan bölünmüş yollardan sonra trafik kazalarında yüzde 62 azalma olduğuna da dikkat çekti.

Uluslararası Ulaşım Sektörü Mayıs Ayında Intertraffic İstanbul’da Buluşuyor…

Intertraffic İstanbul 9. Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fuarı, 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 90’dan fazla ülkeden ziyaretçi ve 200 firmanın katılımı ile gerçekleşecek. UBM NTSR tarafından düzenlenen Intertraffic İstanbul, akıllı ulaşım sistemleri, trafik güvenliği, trafik yönetimi ve planlaması, park sistemleri, ulaşım altyapı sistemleri alanında faaliyet gösteren sektör profesyonellerinin 3 gün boyunca uluslararası bağlantılar kurmasına olanak sağlayacak. Fuara başta T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma, Özel İdareler, Belediyeler, Müteahhit, Proje ve Danışmanlık Firmaları ve ulaştırma alanında faaliyet gösteren tüm üreticilerin katılması hedefleniyor.

Sektörün en önemli hedef pazarları arasında yer alan başta Avrupa ülkeleri olmak üzere İran, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Rusya ve özellikle Türkmenistan, Azerbaycan ve Kazakistan gibi Türki Cumhuriyetleri’nden önemli bir ziyaretçi katılımı bekleniyor. Ayrıca, bu yıl ilk kez düzenlenecek Intertraffic İstanbul İnovasyon Ödülleri’ ile Belediyeler, Akıllı Ulaşım ve Park Çözümleri kategorilerinde sektöre ilham veren yenilikçi projeler seçilecek.

UBM Hakkında

UBM, 100 yılı aşkın tecrübesi ile 20’den fazla ülkede 5.000’in üzerinde çalışanı ile yılda ortalama 400 fuar düzenleyen dünyanın en büyük fuar şirketlerinden biridir. UBM bünyesinde yer alan UBM EMEA Istanbul, Avrasya ve Türkiye pazarlarının uluslararası fuarlarını 30 yıldan uzun bir süreye dayanan bilgi birikimi ve UBM’in global tecrübesiyle düzenlemektedir. UBM EMEA Istanbul’un pazara liderlik eden fuarları şunlardır: Alleather IDF Istanbul Deri Fuarı, CBME Türkiye Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, CPhI Istanbul İlaç Bileşenleri Fuarı, Expomaritt Denizcilik Sektörü Fuarı, Fi Istanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, Growtech Eurasia Sera Tarım Teknolojileri Fuarı, ISSA Interclean Istanbul Endüstriyel Temizlik Fuarı, Intertraffic Istanbul Trafik Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, İstanbul Kids Fashion Bebek ve Çocuk Moda Fuarı, IstanbulLight Aydınlatma Fuarı, Tissue World Istanbul Temizlik Kağıdı Endüstrisi Fuarı.

Ayrıntılı Bilgi ve İletişim İçin:

ADA PR İletişim Hizmetleri | 0216 706 14 39

Elif Sezginer Verün | elif@adapr.com.tr | GSM: 0532 604 8582


YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar