Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11293 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

180 bin öğrenci yarıyıl tatiline çıktılar.

20 Ocak 2017 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»180 bin öğrenci yarıyıl tatiline çıktılar.
180 bin öğrenci yarıyıl tatiline çıktılar.

180 bin öğrenci karne aldı

Sakarya’da 730 okulda eğitim gören 180 bin öğrenci, birinci kanaat döneminin sona ermesi nedeniyle karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktılar.

Sakarya’da 730 okulda eğitim gören 180 bin öğrenci, birinci kanaat döneminin sona ermesi nedeniyle karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktılar.

Serdivan’daki İstanbul Kuyumcular Gümüşçüler İlkokulu ile Arifiye’deki Necmettin Erbakan Fen Lisesi’nde düzenlenen karne törenlerine; Vali Hüseyin Avni Coş, İl Milli Eğitim Müdürü MevlütKuntoğlu, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, il milli eğitim yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törenlerde öğrencilere karnelerini veren Vali Hüseyin Avni Coş, 6 Şubat tarihine kadar devam edecek yarıyıl tatilinin verimli bir şekilde değerlendirilmesini tavsiye ederken, öğrencilerden tatilde bol bol dinlenmelerini ve kitap okumayı da ihmal etmemelerini istedi.

Karne törenleri sırasında İstanbul Kuyumcular Gümüşçüler İlkokulu’nda yapımı tamamlanan Z Kütüphane de törenle hizmete açıldı.

2016/2017 Eğitim Öğretim Yılının ikinci kanaat dönemi 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran Cuma günü sona erecek.

Özel Çocuklardan ziyaret

Hendek Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. 2. Kademe ve Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri karne sevinçlerini Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ile paylaştılar.

Hendek Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. 2. Kademe ve Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri, Okul Müdürü Orhan Karagöz ve öğretmenleri ile birlikte, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü ziyaret etti.

öğrenciler ziyaret.jpg görüntüleniyor

Anasınıfı Öğrencisi Pınar Sezer, 2. Sınıf öğrencisi Mehmet İlhan Çorapcı, 7. Sınıf öğrencisi Umut Yasin Gürsel, Okul Müdürü Orhan Karagöz, öğretmenleri Erhan Uzun, Bengüsu Özgüven, Okul Aile Birliği Yönetiminden Nesrin Erdoğdu, Yasemin Erdem ve Fatih Ateş ile birlikte Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü makamında ziyaret ederek karne sevincini paylaştılar.

Başkan Püsküllü öğrencileri tek tek tebrik ederek onlara karne hediyesi verip, güzel bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu.

Başkan Öztürk Çocukların Karne Heyecanına Ortak Oldu

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut ile birlikte Ali Dilmen İlköğretim Okulunda düzenlenen 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı yarıyıl tatili öncesi öğrencilerin karne heyecanına tanıklık etmek için karne dağıtım törenlerine katıldı.

Başkan Öztürk, okul ziyaretlerinde öğrencilerin yoğun sevgi gösterisi ile karşılaştı, öğrencilerin isteği üzerine onlarla bol bol fotoğraf çektirdi ve öğrencilere yakın ilgi gösterdi. Okul binasında öğrenciler Başkan Öztürk ve Erenler Kaymakamı Salih Karabulut’u çiçek ve çikolata ile karşıladı. Karne programlarına çok sayıda öğrenci, veli, öğretmen ve idareci katıldı.

“Erenlerde 15 bin öğrencimiz karne heyecanı yaşıyor”

Öğrencilere tatillerini iyi değerlendirmelerini söyleyen Başkan Öztürk; “Bir eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili öncesi daha bugün burada bir aradayız. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler iyi bir geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. İlçemizde yaklaşık 15 bin öğrencimiz bugün Erenlerimizde karne heyecanı yaşamaktadır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. Öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dilerim” dedi.

BSN_8496.JPG görüntüleniyor

“Öğretmenlerimiz çocuklarımızı hayata hazırlıyor”

Karnelerinde zayıf bulunan öğrencilere üzülmemelerini söyleyen Erenler Kaymakamı Salih Karabulut ise; öğrencilerin bu karnelerindeki eksikleri görmek için bir fırsat olarak değerlendirmelerini söyledi. Karabulut; “Okullarda, Öğretmenlerimiz çocuklarımıza sadece temel eğitimi öğretmekle kalmıyor, onları hayata da hazırlıyorlar. Bu kapsamda gösterdikleri üstün başarılar için eğitim camiasındaki tüm kadroları tebrik ediyorum” dedi.

Hendek’te yarıyıl karneleri dağıtıldı

Hendek’te 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ilk yarıyılını tamamlandı.  Hendek’te 15 bin 560 öğrenci için son ders zili çaldı ve karne heyecanı ile iki hafta sürecek sömestre tatili başladı.

Hendek’te 15 bin 560 öğrenci bugün karne aldı ve 6 Şubat Pazartesi gününe kadar devam edecek olan yarıyıl tatili başladı. Yarıl yıl tatili için Noksel İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi. Törene Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü,  Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, öğrenciler ve veliler katıldı. Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, tatil süresince öğrencilerin dinlenerek zinde bir şekilde ikinci yarı yıla başlayacaklarını söyledi.

Tören öncesi protokol sınıfları gezerek öğrencilerin karneleri verdi. Kızılay ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yardım kampanyasında en büyük bağışı yapan Noksel İlköğretim Okulu’na teşekkür belgesi verildi. Kaymakam Orhan Burhan, teşekkür belgesini Okul Müdürü İsmail Alçorba’ya vererek tebrik etti.

Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü İsmail Alçorba, bugün itibariyle bir dönemin daha sonuna geldiklerini ifade ederek “ Bugün alınan karneler öğrencilerimizin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez, ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. Diyerek öğrencilere şöyle seslendi:

“Sevgili Öğrencilerimiz, bir dönemin yorgunluğunu tatil günlerinde atmak en büyük hakkınızdır. Kendinize mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında, tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız. Bizim milletçe öncelikli hedefimiz; çevresine yararlı, devleti ve milletine bağlı, güzel ahlaklı, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine saygılı, mutlu bir nesil yetiştirmektir. Sizleri böyle görmek istiyoruz.”

ödüller.jpg görüntüleniyor

Konuşmasında velilere de seslenen Müdür Alçorba, “Değerli Velilerimiz, Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylere dönüştürülmesi amacı ile her türlü özveride bulunması gerekmektedir. Sizlerin de bu bilinci taşıdığınızı biliyoruz “ Dedi.

10.jpg görüntüleniyor

Okul Müdürü İsmail Alçorba, Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklendiğini ifade ederek, “Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz. Sözlerime son verirken bir dönem boyunca başarılı olmak için çaba gösteren sevgili öğrencilerimize, öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve hepinize saygılar sunuyorum” Dedi.

7.jpg görüntüleniyor

Törende çocuklar şiirler okuyup koro halinde şarkılar söylediler.

Tören sonunda çocukların karneleri verilirken, en çok kitap okumada dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. Aileler de bu mutlu günlerinde çocuklarını yalnız bırakmadı.

Tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Püsküllü’nün öğrencilere yarıyıl mesajı

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü 2017-2018 eğitim öğretim yılının sömestr tatili başlangıcı vesilesiyle öğrenciler için bir mesaj yayınladı.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü mesajında, “ Geleceğimizin teminatı en büyük zenginliğimiz olan değerli yavrularımız, başarılı bir eğitim yılının tam ortasına geldiler. Bugün bütün çalışmalarınızın, gayretlerinizin sonucu olarak karnelerinizi alıyorsunuz. İnanıyorum ki bu karneler, başarılarınızla motive olacağınız, varsa eksikliklerinizi de görüp yeni dönemde telafi etmek için daha tempolu çalışarak beklediğiniz hedeflere ulaşmanız için sizlere referans olacaktır” dedi.

HENDEK BELEDİYE BAŞKANI.jpg görüntüleniyor
Öğrencilere tatil önerileri veren Başkan İrfan Püsküllü, “Yoğun bir eğitim öğretim yılının ilk yarısını tamamladığınız bu dönemde önünüzde 2 haftalık tatiliniz var. Ancak unutmayınız ki tatil demek, dinlenmek demek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka kendinize; hedeflerinize, hobi ve ilgi alanlarınıza uygun olarak verimli bir tatil programı hazırlamalısınız. Çevrenizi ve doğayı keşfetmeye çalışın, spor yapmayı, kitap okumayı ve yeni bilgiler öğrenmeyi ihmal etmeyin. Hayal gücünüzü geliştiren tiyatro, sinema gibi sanatsal etkinliklere zaman ayırın, müzeleri ziyaret etmeye çalışın. Ve her şeyden önemlisi kendinizle barışık olun, insanları, doğayı ve hayvanları sevin. Yardımlaşmayı öğrenin ve çevrenize de öğretin. Tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyor, öğretmenlerimize en derin saygılarımı sunuyor, iyi tatiller diliyorum”dedi.

Söğütlü’de Öğrencilere Karne Jesti

 

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının sonunda, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Belediye Başkanı Hüseyin Genç’in geleneksel hale getirdiği karne günü öğrenciler ile bir arada olma sevinçlerini paylaşma, onları çeşitli hediyelerle ödüllendirme töreni gerçekleşti.

Karne heyecanı yaşayan Türk-Fransız Kardeşlik Ortaokulu öğrencilerinin karne coşkusuna ortak olan İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Başkan Genç okul da düzenlenen törende öğrencilere karnelerini dağıttı.

Okul bahçesinde öğrenciler tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Genç ve Kaymakam Çiçekli öğrencilerle sohbet etmeyi ihmal etmedi. Aynı zamanda yeni dönem için okulun ihtiyaçları hakkında okul müdürü, okul aile birliği başkanı ve velilerle fikir alışverişinde bulunuldu.

WhatsApp Image 2017-01-20 at 10.34.56.jpeg görüntüleniyor

Törende yaptığı konuşmada gençleri çok sevdiğini ve önemsediğini belirten Başkan Genç, “Geleceğin büyükleri olarak sizler hedefleriniz doğrultusunda geleceğinizi şekillendirirken, bizler de sizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için çalışıyoruz. Kiminiz öğretmen, kiminiz doktor, kiminiz mühendis, belki de kiminiz bir belediye başkanı, bir vali olacaksınız. Yarın bu koltuklarda sizler oturacak, ülkenin kaderini sizler tayin edeceksiniz. Sizler ne kadar iyi yetişir, kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz bizler inanıyoruz ki, şehrimiz de, ülkemiz de o kadar gelişecek, o kadar iyi yere gelecektir” dedi.

WhatsApp Image 2017-01-20 at 10.34.57.jpeg görüntüleniyor

Başkan Genç TEOG sınavında ilçe birincisi olan Türk-Fransız Kardeşlik Ortaokulu öğrencisi Merve Şahintürk’e karnesini vererek tebrik etti ve ikinci dönem gerçekleştirilecek TEOG sınavında il birinciliği beklediğini belirtti.

Törenin sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekindi.

 

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar