- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11814 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

15 Temmuz Milli İrade Derneği; 2. yıldönümünü Valilikte anacak…

12 Temmuz 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»15 Temmuz Milli İrade Derneği; 2. yıldönümünü Valilikte anacak…
15 Temmuz Milli İrade Derneği;  2. yıldönümünü Valilikte anacak…

15 Temmuz Milli İrade Derneği;

2. yıldönümünü Valilikte anacak…

15 Temmuz Milli İrade Derneği; 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 2. Yıldönümünü; Türkiye’de işgal edilmiş devlet müesseselerinden bir tanesi olan Sakarya Valiliği’nde anacak. 15 Temmuz 2018 Pazar gecesi, Sakarya Valiliği önünde saat: 23.00’te başlayacak olan program;  salanın okunması ve sabah namazının kalınmasıyla sona erecek. Anma programında simge Tank’ta yer alacak.

15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Ramada Otel’de düzenlediği kahvaltılı basın toplantısıyla 15 Temmuz’dan kısa bir süre sonra kurduklarını derneğini, tüm ilçelerde şubeleşmeye gittiklerini anlatarak 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 2. Yıldönümünü nedeniyle yapacakları program ile ilgili bilgi verdi. “Biz 28 Şubat’ı da 1980, 1960 ihtilalini de asla ve asla unutmadık, unutmayacağız gibi aynı şekilde; 15 Temmuz’u da unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Derneğimizin ana hedefi budur” dedi. Sakarya Valiliği’nin 15 Temmuz gecesi Türkiye’de işgal edilmiş devlet müesseselerinden bir tanesi olduğunu ifade eden 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci; O gece TBMM ile İstanbul ve Ankara’da önemli yerler bombalanmıştır.  Ancak; valilik olarak baktığınız zaman Sakarya Valiliği’ne o gece eşkıyalar geldi, kapıları tuttu, içerideki insanları esir aldı. Polis karakolundaki polisleri de yine esir alarak, dışarı çıkartarak valiliği işgal etti. O gece kızımızın düğünü vardı. Düğünde Vali Bey, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Türkiye’deki bakanlar, genel müdürler, milletvekili arkadaşlarımız vardı ve o düğünü bırakarak buradaki işgale doğru hareket ettik. Biz oradaki birlikteliği, beraberliği valiliğimizin önünde gördük. Sakarya halkına teşekkür ediyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sakarya Valiliği’ni işgal sırasında valilik önündeki kalabalığın çoğalması konusunda teşvik etmiştir, vatandaşları arabalara yükleyerek göndermiştir. Arkadan gelen destek, çok önemli destek olmuştur. Tabii bu kutlamalar meydanlarda var, Sakarya Valiliği’nde de olması gerektiğine inanıyoruz”

Tüm Sakarya halkını; 15 Temmuz

gecesi Sakarya Valiliği’ne davet etti

15 Temmuz Milli İrade Derneği olarak, 15 Temmuz 2018 Pazar gecesi, Sakarya Valiliği önünde saat: 23.00’te başlayacak olan program hakkında bilgi Genel Başkan Ali İnci; “O gece orada çorba verilecek, derneğin şapkaları, üzerinde ‘Unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız’ yazılı tişörtlerimiz olacak. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Dönemin Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u, bizimle birlikte o gece valilikte büyük bir gayret içerisinde mücadele eden eski İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı’nı davet ettik. İnşallah çok güzel bir program çıkarmanın gayreti içerisinde olacağız. Bütün halkımızı meydandaki programdan sonra gece saat 23.00 itibarıyla Sakarya Valiliği’ne bekliyoruz. Hep birlikte inşallah oradaki o geceyi analım çünkü bu Sakarya halkının şerefidir, halkın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sahip çıkması, darbecilere karşı dik durmasının bir simgesidir” dedi

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar