Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

112 yaşındaki hasta ameliyat edildi

02 Aralık 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»112 yaşındaki hasta ameliyat edildi
112 yaşındaki hasta ameliyat edildi

112 yaşındaki hasta ameliyat edildi

İlerleyen yaşıyla kendisine “Maşallah” dedirten 112 yaşındaki hasta karın ağrısıyla gittiği SAÜEAH Genel Cerrahi Servisi’nde ameliyata alındı. Sağlık durumu iyi olan hasta ziyarete gelen torunlarıyla hasret giderdi.

112 yaşındaki Firdevs Ateş karın ağrısı şikâyeti ile yakınları tarafından TOYOTASA Acil Yardım Hastanesi Acil Servisine getirildi. Acil serviste yapılan müdahalenin ardından Ateş, 3. Basamak Sağlık hizmeti sunan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Genel Cerrahi Servisine Sevk edildi.

amaliyat

Servise yatışı yapılan Firdevs Ateş’in çekilen tüm batın tomografisinde serbest hava ve serbest sıvı saptanması üzerine acilen Op. Dr. Güner Çakmak tarafından ameliyata alındı. Hasta 112 yaşında olduğu için Anestesi ve Reanimasyon Kliniği Klinik İdari sorumlusu Prof. Dr. Ali Fuat Erdem ve Uz. Dr. Hande Özocak tarafından epidural anestezi eşliğinde operasyonu gerçekleştirildi. Genel sağlık durumu iyi olan hastanın Post-up yoğun bakım takipleri ve tedavisi devam ederken, hasta ziyarete gelen torunları ile hasret giderdi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar