Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11289 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Umutsuzluk yalnızlıktan doğar

30 Nisan 2016 - 6 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Umutsuzluk yalnızlıktan doğar
Umutsuzluk yalnızlıktan doğar

Umutsuzluk yalnızlıktan doğar. 1 Mayıs’ta yalnız olmadığımızı görelim, gösterelim. Gündoğdu’da buluşalım.

gundogdu

 

İl il 1 Mayıs programları

Yurttaşlar tüm engellemelere rağmen 1 Mayıs’ta sokakta olacaklarını duyurdu. İşte il il 1 Mayıs programları:

» İstanbul
DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla Bakırköy Halk Pazarı’nda yapılacak kutlamalar için iki ayrı yürüyüş kolu oluşturulacak. İşçi ve emekçiler saat 11.00’den itibaren Marmara Forum ve E-5 İncirli yönünde toplanarak iki koldan Bakırköy Halk Pazarı’na yürüyecek. Miting 13.00’te başlayacak. DİSK Nakliyat-İş ve İnşaat-İş’in de aralarında olduğu bazı sendikalar ile siyasi örgütler ise 1 Mayıs’ta Taksim’e yürüyeceklerini duyurdu.

» Ankara
1 Mayıs mitingi saat 13.00’te Kolej Meydanı’nda başlayacak. Haziran Hareketi üyeleri saat 12.00’de Özelleştirme Dairesi önünde buluşacak. Valilikten yapılan açıklamada da kutlamaların 11.00-16.00 saatleri arasında yapılacağı belirtildi.

» İzmir
İzmir’de işçiler ve emekçiler saat 11.30’da dört ayrı noktada toplanarak mitingin yapılacağı Gündoğdu Meydanı’na yürüyecek. DİSK ve Haziran Hareketi Konak Pier önünde, KESK üyeleri eski Sümerbank önünde, Türk-İş’e bağlı sendikalar da Alsancak Limanı önünde bir araya gelecek. TMMOB üyeleri ise Cumhuriyet Meydanı’nda buluşacak. Miting saat 13.00’te Gündoğdu Meydanı’nda başlayacak.

» Kocaeli
İşçiler ve emekçiler saat 12.00’de İnsan Hakları Parkı’nda (Sabri Yalım) buluşacak, buradan Perşembe Pazarı’na yürüyecek. Miting, saat 13.00’te Perşembe Pazarı’nda başlayacak. Mitingde Serhad Raşa bir konser verecek.

» Gebze
Cuma Pazarı’nda saat 10.00’da bir araya geçecek olan işçiler, 11.00’de Kent Meydanı’na doğru yürüyüşe geçecek. Meydanda 12.00’de başlayacak miting, 14.00’te sona erecek.

»Eskişehir
İşçiler ve emekçiler saat 12.00’de Sakarya Caddesi’ndeki DİSK binası önünde bir araya gelecek, buradan Sıhhiye Meydanı’na yürüyecek. Miting saat 13.00’te başlayacak.

» Edirne
Ayşekadın Şükrüpaşa İlköğretim Okulu önünde saat 11.00’de toplanacak işçiler ve emekçiler, buradan Saraçlar Caddesi’ne yürüyecek. 1 Mayıs kutlamaları Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilecek.

» Adana
Bu yıl Valilik ‘güvenlik’ gerekçesiyle yürüyüşü yasakladı. Buna karşın bazı sendikalar ve siyasi örgütler, saat 15.30’dan itibaren Atatürk Parkı’nda toplanarak, buradan mitingin yapılacağı Uğur Mumcu Meydanı’na yürüyeceklerini duyurdu. Miting, saat 17.00’de başlayacak.

» Antalya
Antalya’da bu yıl iki ayrı 1 Mayıs programı var. Türk-İş ve Birleşik Kamu-İş üyeleri, saat 10.00’da Aydın Kanza Parkı’nda toplanacak, buradan Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek. DİSK, KESK, TMMOB ve Tabip Odası üyeleri ise saat 13.00’te Aydın Kanza Parkı’nda toplanacak, Güllük Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek.

1mayıs22

» Bursa
Atatürk Stadyumu önünde saat 13.00’te toplanılacak, kortejler saat 14.00’te yürüyüşe geçecek. Miting saat 15.00’te Kent Meydanı’nda başlayacak.

» Zonguldak
İstasyon Meydanı’nda saat 11.00’de toplanılacak, buradan Madenci Anıtı’na yürünecek. Kutlamalar saat 17.00’ye kadar sürecek.

» Mersin
Valilik yürüyüşü yasakladı, ama pek çok kurum ve örgüt kendi binası önünde toplanarak 1 Mayıs mitinginin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek. Haziran Hareketi üyeleri saat 16.00’da Nobel Oteli önünde buluşacak. Miting, saat 17.00’de başlayacak.

Ayrıca;

1 Mayıs’ta İstanbul’da kapanacak yollar:

(Cumhuriyet)

Hükümet ve sendikaların anlaştığı İstanbul’da 1 Mayıs Bakırköy Halk Pazarı’nda kutlanacak ancak yine Taksim’e çıkan tüm yollar kapanacak.

İstanbul Emniyet’i bu yıl dört kademeden oluşan bir güvenlik tedbiri alıyor, şehirde 15 bin polis görev yapacak. Bakırköy’deki miting alanında 6 bin polis güvenliği sağlayacak, dedektörler ve özel eğitimli köpekler alanda olacak. Sokaklara çıkacak TOMA sayısı ise 120.

1mayıs3

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Pazar günü erken saatlerde yollar kapanacak. Mecidiyeköy, Okmeydanı, Kasımpaşa, Şişli, Nişantaşı, Beşiktaş, Teşvikiye, Saraçhane ve Beyazıt hattında kesilecek yollarla araçların Taksim’e çıkışı engellenecek. Ayrıca yayalar da söz konusu hatlardan geçemeyecek.

KAPANACAK YOLLARIN TAM LİSTESİ

-Şişli Mecidiyeköy ortaklar kavşağından Taksim istikametine kapatılacak, trafik akımı Ortaklar Caddesinden Esentepe istikametine yönlendirilecek.

-Şişli Bomonti Tüneli Dolmabahçe istikametine kapatılacak, trafik akımı Akar Caddesinden Çağlayan ve Piyale Paşa Bulvarına yönlendirilecek.

-Şişli Kuştepe kavşağından, Geçit Sokak istikametine gitmek isteyen akım, Kuştepe kavşağından kapatılacak trafik Çağlayan istikametine yönlendirilecektir.

Çağlayan Hürriyettepe kavşağından Şişli istikametine gitmek isteyen akım Hürriyettepe kavşağından darülaceze Caddesi istikametine yönlendirilecek.

-Akar Caddesi istikametinden Hürriyettepe kavşağına gelen akım, Hürriyettepe kavşağından Çağlayan istikametine yönlendirilecektir.

-Darülaceze istikametinden Okmeydanı istikametine gitmek isteyen akım Okmeydanı kavşağından kapatılacak Odese Bulvarına yönlendirilecektir.

-Piyalepaşa bulvarından gelen akım Okmeydanı istikametine kapatılacak, Sadabat Viyadüğü istikametine yönlendirilecektir.

-Piyalepaşa Bulvarından Dolapdere istikametine gelen akım Dolapdere kavşağından Taksim Yedikuyular istikametine kapatılacak, Trafik Dolapdere kavşağından Piyalepaşa Bulvarı’na geri yönlendirilecektir.

1mayıs41mayıs51mayıs21mayıs1

-Kasımpaşa Tuz Ambarı ışıklardan Şişhane Tarlabaşı Bulvarı istikametine kapatılacak, trafik Tuz Ambarı ışıklardan Hasköy istikametine yönlendirilecektir.

-Unkapanı Köprüsü’nden Taksim istikametine giden akım köprüye girmeden Ragıp Gümüş Pala ve Abdülezelpaşa Caddesi’ne yönlendirilecektir.

-Sirkeci’den Galata Köprüsü Karaköy istikametine gelmek isteyen akım kapatılacak Ragıp Gümüş Pala Caddesi’ne yönlendirilecektir.

-Ortaköy’den Çırağan Caddesi Beşiktaş istikametine gitmek isteyen akım, Ortaköy’den kapatılacak Dereboyu Caddesi ve Bebek istikametine yönlendirilecektir.

-Beşiktaş Eski Yıldız Caddesi, Barbaros Bulvarı, ara sokaklardan çıkan akım Balmumcu Kavşağı Zincirlikuyu istikametine yönlendirilecek.

-Nişantaşı Kavşağı Rumeli Caddesi istikametine kapatılacak, Nişantaşı kavşağından Fulya istikametine yönlendirilecek.

-Teşvikiye Hüsrev Gerede Caddesi istikameti kapatılacak, Nişantaşı Kavşağı istikametine yönlendirilecek.

-Ihlamur kavşağından Şair Nedim Caddesi istikametine kapatılacak, Ihlamur Kavşağından Fulya istikametine yönlendirilecek.

-Kadırgalar Caddesi Taksim ve Küçük Çiftlik Caddesi istikametine kapatılacak trafik akımı Bomonti Tünel istikametine yönlendirilecek.

-Barbaros Bulvarı Beşiktaş istikametine Balmumcu kavşağından kapatılacak, Balmumcu Kavşağından Levent Sarıyer istikametine yönlendirilecek.

-Boğaziçi Köprüsü kuzey istikametinden geliş (Sait Çiftçi) Beşiktaş Ortaköy ayrımından kapatılacak, Haliç istikametine yönlendirilecek.

-İhtiyaç halinde E-5 kuzey yol Mecidiyeköy ayrımı kapatılacak, alternatif Çağlayan Haliç istikametine yönlendirilecektir.

-E-5 Güney Yol Mecidiyeköy ayrımı ihtiyaç halinde kapatılacak, trafik akımı Zincirlikuyu Levent istikametine verilecektir.”

* SARAÇHANE PARKI VE ÇEVRESİNDE GEREKTİĞİNDE TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

-Fevzipaşa Caddesi

-Macar Kardeşler Caddesi

-Atatürk Bulvarı

* SARAÇHANE VE ÇEVRE TEDBİRLERİ İÇİNDE KULLANILABİLECEK ALTERNATİF CADDELER

-Abdülezelpaşa Caddesi

-Kadir Has Caddesi

-Ragıp Gümüşpala Caddesi

-Haliç Caddesi

-Şehzadebaşı Caddesi

* BEYAZIT MEYDANI VE ÇEVRESİNDE GEREKTİĞİNDE TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

-Ordu Caddesi

* BEYAZIT MEYDAN VE ÇEVRESİNDE KULLANILABİLECEK ALTERNATİF CADDELER

-Vatan Caddesi

-Millet Caddesi

-Türkeli Caddesi

-Koska Caddesi

-Hayriye Tüccarı Caddesi

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar