Dolar : Alış : 5.8826 / Satış : 5.8932
Euro : Alış : 6.6316 / Satış : 6.6436
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 15125 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yurt dışı eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerden biri Kanada oldu

22 Ocak 2019 - 268 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Yurt dışı eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerden biri Kanada oldu
Yurt dışı eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerden biri Kanada oldu

Yurt dışı eğitiminde 2018 yılında en çok tercih edilen ülkelerden biri Kanada oldu.

YURT DIŞI EĞİTİMİNDE EN ÇOK KANADA TERCİH EDİLİYOR

Dünyada eğitim standardı ile ilgili yapılan çeşitli araştırmaların hepsinde dünyanın en iyi eğitim veren ülkeleri arasında yer alan Kanada, öğrenciler tarafından yurt dışında eğitim için en çok tercih edilen ülkelerden biri olmaya devam ediyor. Dünyanın en önemli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan ve mezuniyet sonrası iş imkanları yaratma konusunda önem veren Kanada, 2019’da öğrencilerin gitmek istediği ülkelerin başında gelmeye devam edecek.

Hem yerel hem de uluslararası önemli dil okullarına ev sahipliği yapan Kanada, eğitim kalitesi yüksek okulları ile dikkat çekiyor. Kanada’da lise eğitiminde ise devlet ve özel okullar bulunuyor. Öğrencinin kendi ilgi alanına uygun tercihler yapmasına olanak sağlayacak okullar ders seçimleri yapma olanağı sunuyor. Dünyaca geçerli Kanada lise diploması ile öğrenciler diğer kabul şartlarını da sağladığında dilediği kolej veya üniversiteyi tercih edebiliyor. Dünyanın en önemli üniversitelerinin yer aldığı Kanadan kolej sistemi ile de dikkat çekiyor. Öğrencinin belli bir alanda uzmanlaşıp pratik kazanmasını sağlayıp kısa sürede iş gücüne katılmasını sağlayan kolejler, belli iş alanlarına ve özel ihtiyaçlara hitap edecek sayısız program sunuyor. Co-op diye tabir edilen kolej ve iş dünyası işbirliğine dayalı okul eğitimi ile paralel giden staj programı şeklinde eğitim veriliyor. Bu eğitimde eğitmenler sektörden geliyor ve iş hayatında kullanılabilecek pratik eğitimler ağırlıklı dersler veriliyor. Öğrenciler bir yandan okurken staj da yapmaları dolayısı ile iş hayatına uyum süreci kısalıyor ve çoğu öğrenci okulu bitirdikten sonra staj yaptığı yerde işe başlıyor.

...

Eğitim danışmanlığının çok hassas bir konu olduğu bilinciyle hareket eden yurt dışı eğitim danışmanlık firması DinamoEdu’nun kurucusu Fatih Kuran: Toronto ve İstanbul ofislerimizde temsilciliğini yaptığımız okullar ile öğrenciler arasında köprü kurarak öğrencinin isteğine göre en doğru okulu bulmaya çalışıyoruz. DinamoEdu olarak şirketimizin de bulunduğu Kanada odaklı eğitim kurumları ile ilişki geliştirmeye ve temsilcilik almaya özel bir önem vererek odaklandık. Kanada bugün yaşam seviyesi, öğrencilere mezun olduktan sonra sunduğu fırsatlar ile bugün dünyada yurt dışı eğitiminde öğrencilerin gözdesi halinde. Dünyada eğitim standardı ile ilgili yapılan çeşitli araştırmaların hepsinde dünyanın en iyi eğitim veren ülkeleri arasında yer alan Kanada, öğrenciler tarafından yurt dışında eğitim için en çok tercih edilen ülkelerden biri olmaya devam edecektir.” dedi.

Detaylı Bilgi: www.dinamoedu.com

Hakkımızda

DinamoEdu Hakkında

DinamoEdu, Kanada, ABD, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda eğitim kurumları ile öğrenciler arasında dil öğrenme programları, lise eğitimi, kolej eğitimi ve üniversite programlarında köprü kuran, Kanada ve Türkiye’de ofisleri bulunan, uzman ve yetkin yurtdışı eğitim danışmanlık şirketidir. Hem öğrencilerin hem de öğrenci ailelerinin isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun kararı verebilmeleri için fark yaratacak hizmetler sunmaktadır. İstanbul Bağdat Caddesindeki merkez ofisinin yanı sıra Kanada Toronto’da da şubesinin bulunmasının avantajlarına sahip olan firma, özellikle Kanada’da eğitim alanında uzmanlığa sahiptir. DinamoEdu Kanada Eğitim Acenteleri Sertifikasyonu (CCEA) sahibidir ve çalışmalarını bu sertifikasyonun gerektirmiş olduğu etik prensiplere bağlı kalarak yürütme taahhüdünü benimsemiştir.

DinamoEdu geniş eğitim yelpazesi ile yüzlerce farklı eğitim kurumunda binlerce farklı programa doğrudan erişim noktanızdır.

DinamoEdu’da;

  • Önceliklerimizin başında öğrencilerimizin tatmini ve mutluluğu gelir. Öğrencinin kariyer yapmak istediği alanda en doğru programı, kendisi için en uygun olan ülkede ve bütçesine hitap edecek şekilde seçim yapmasını sağlamayı hedefleriz.
  • Yönlendirdiğimiz okulların Türkiye temsilcisi olduğumuz için öğrencilerimizden standart okul ücretleri hariç hiç bir ekstra bedel talep edilmez. Okul ücretleri doğrudan öğrencinin okullar ile temas etmesi halinde oluşacak maliyet ile tamamen aynıdır. Çeşitli dönemlerde, DinamoEdu’ya sağlanan özel promosyonlar sebebiyle eğitim ücretleri öğrencinin okul ile doğrudan temas etmesine göre daha uygun bile olabilir.
  • Öğrencilerimizin vize alması için ücretsiz destek sağlarız. Öğrenci tarafından ekstra vize danışmanlık ücreti ödenmesi ile formların eksik veya yanlış doldurulması ihtimali bu yolla engellenmiş olur. Vize sürecinde tercüme ihtiyacı hariç ekstra bir maliyet de doğmamış olur.
  • Geçmiş öğrenci deneyimleri düzenli olarak takip ve analiz edilir. Bir sonraki yerleştirmelerin bu deneyimler ışığında daha etkin olmasını hedefleriz.
  • Öğrencilerimizin sadece okul yerleştirmeleri ile ilgili değil seyahat öncesi hazırlık yapma, okul süresince konaklama ve sağlık gibi tüm ihtiyaçlarını içine alan tam kapsamlı hizmet sunarız.

 

Dinamo Hakkında

Dinamo Eğitim ve Danışmanlık 2006 yılında faaliyete geçmiş ve kurulduğundan bu yana Türkiye’nin ilk 500 içinde yer alan şirketlerinin % 70’inden fazlasına danışmanlık ve eğitim hizmetleri sağlamış faaliyet alanlarında lider şirketimizdir. Verdiği eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra Dinamo, Türkiye temsilcisi olduğu Universum Global ile birlikte, Türkiye’nin önde gelen 40 üniversitesinde 50.000’e yakın öğrenci ve yeni mezunla her yıl sonuçları Harvard Business Review tarafından yayınlanan “Y Kuşağına Göre Türkiye’nin İdeal İşverenleri’’ çalışmasını da gerçekleştirmektedir. Dinamo’nun 10 yılı aşan geçmişinde öncülük etmiş olduğu jenerasyon araştırmaları ve çalışmalarının uluslararası eğitim danışmanlık faaliyetlerimizin kalitesine önemli katkıları olmaktadır. 2016 yılında Dinamo Training and Consulting Inc. şirketinin kurulması ile faaliyetler Kanada’ya da taşınmıştır. DinamoEdu, Dinamo Şirketler Grubu bünyesinde uluslararası danışmanlık hizmeti veren markamızdır.

Daha detaylı bilgi için www.dinamo.com

Kanada Hakkında

Kanada Hakkında


Kanada Hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kanada'nın Eğitim Sistemi

Kanada’nın Eğitim Sistemi


Kanada’nın Eğitim Sistemi detaylı bilgi için tıklayınız.

Dil Eğitimi

Dil Eğitimi


Dil Eğitimi detaylı bilgi için tıklayınız.

Ortaokul ve Lise

Ortaokul ve Lise


Ortaokul ve Lise detaylı bilgi için tıklayınız.

Kolej ve Enstitüler

Kolej ve Enstitüler


Kolej ve Enstitüler detaylı bilgi için tıklayınız.

Üniversiteler

Üniversiteler


Üniversiteler detaylı bilgi için tıklayınız.

Finansal Destekler

Finansal Destekler


Finansal Destekler detaylı bilgi için tıklayınız.

Seviye Belirleme Sınavı

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar