Dolar : Alış : 5.3429 / Satış : 5.3526
Euro : Alış : 6.0908 / Satış : 6.1018
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya12°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14170 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeni Teknoloji ve Buluş Ürünü “SARİNA” Seminerleri’nin İlki  Gemlik’de Gerçekleşti

15 Mart 2018 - 241 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Yeni Teknoloji ve Buluş Ürünü “SARİNA” Seminerleri’nin İlki  Gemlik’de Gerçekleşti
Yeni Teknoloji ve Buluş Ürünü “SARİNA” Seminerleri’nin İlki  Gemlik’de Gerçekleşti

Yeni Teknoloji ve Buluş Ürünü “SARİNA” Seminerleri’nin İlki  Gemlik’de Gerçekleşti

Sarina Nano Selüloz Duvar Kaplama Malzemesi Mucidi  Dr. Ali MALAKİ  Gemlik Yapı ‘da  gerçekleşen Seminere  12  firma  yetkilisine sunum yaptı.

Dr. Ali MALAKİ  “Sarina, INPEX USA Fuarında birincilik kazanan “Yeni Teknoloji ve Buluş Ürünü”dür.”

Dr. Ali MALAKİ  “Sarina, nano gümüş teknolojisiyle üretilen ve iç cephelerde kullanılan bir selüloz duvar kaplama malzemesidir. Tavan ve duvar kaplamalarında kaba sıva üzerine direkt uygulanır, ayrıca işlem ve maliyet gerektirmez.

Temel hammaddesi %100 Pamuk olup, tekstillerden arta kalan selüloz ürünlerinin geri dönüşümüyle üretilmektedir. Binlerce renk çeşidi ve deseniyle uygulanan mekanlarda dekoratif görünümünün yanı sıra; antibakteriyel oluşu, ısı ve ses yalıtımı sağlaması gibi başlıca özelliklere sahiptir. Doğal selüloz liften yapılmakta olan Sarina’nın boya ve diğer ürünlerden ayrıldığı temel nokta; dünyada bir ilk olarak nano-gümüş teknolojisiyle üretilmesi ve içinde polyester, kâğıt, kanserojen madde bulunmamasıdır.

Sarina, iddialı olduğumuz nitelikleri bakımından uluslararası test ve analizlerden geçirilmiştir.

Antibakteriyeldir

Isı ve ses yalıtımı sağlar

Antistatiktir

Yangına ve darbelere karşı dayanıklıdır

Kolay uygulanır

Tamir ve onarımı basittir

Renk ve desen çeşitliliği vardır

Kanserojen madde içermez

Nem ve rutubeti engeller

Tüm yüzeylere uygulanabilir

Alerjik etkisi yoktur

Bileşiminde hiçbir koku ve uçucu madde barındırmaz

Tamamıyla doğaldır

Anti-baktirelyeldir

Sarina, nano-gümüş teknolojisinin kullanımıyla antimikrobiyal özelliğe kavuşmaktadır. Bu da bakterilerden arınmış bir ortam demektir. Nano-Gümüş partiküllerinin 20 ppm konsantrasyonunda, 350 türden fazla bakteri ve virüsleri yok etme özelliği ve gücü vardır.

Anti-statiktir

Sarina, selüloz tabanından ve tamamıyla doğal bileşimlerden yapıldığından, uygulama esnasında hamurumsu bileşimiyle istenilen şekli ortaya çıkarmaktadır. Mala aracılığıyla yaklaşık olarak 3-4 mm kalınlığında yüzeylere sürülmekte, her yaşam alanında rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Kolay uygulanır

Sarina, selüloz tabanından ve tamamıyla doğal bileşimlerden yapıldığından, uygulama esnasında hamurumsu bileşimiyle istenilen şekli ortaya çıkarmaktadır. Mala aracılığıyla yaklaşık olarak 3-4 mm kalınlığında yüzeylere sürülmekte, her yaşam alanında rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Zarar görmüş yüzeyler için tamir ve tadilat malzemesidir

Sarina selüloz kaplama malzemesi, hamurumsu özelliğe sahip olduğundan, uygulama esnasında yüzeydeki boşluk ve çatlaklıkları kapatabilen bir tadilat ve alternatif çözüm yöntemidir. Tek kat uygulanır, harici uygulama gerektirmez.

Yangına ve darbelere karşı dayanıklıdır

Sarina selüloz duvar kaplama malzemesinin, yangına ve aleve karşı dayanıklılığı, otorite kurum ve kuruluşlarca uygulanan analizler ve deneylerle doğrulanmıştır. Sarina’nın alev salınım hızı düşüktür ve organik yapısı itibariyle tutuşmayı yavaşlatıcı özelliğe sahiptir. Sarina, dekoratif duvar kaplama malzemesi olmakla birlikte esnek ve yumuşak bir yapıda, ani darbelere dayanıklı olarak sıkıştırılmış özelliktedir. Darbe aldıktan sonra tekrar eski haline dönebilmektedir.

Ses Yalıtımı Sağlar

Sarina’nın en belirgin özelliklerinden biri de ses yalıtım malzemesi olmasıdır. Sarina, dokusundaki gözenekler sayesinde ses yansımasının önüne geçmekte ve ses kirliliğinin hissedilebilir oranda azalmasını sağlamaktadır.

Rutubet Ve Küf Oluşumunu Engeller

Sarina’nın en belirgin özelliklerinden biri de ses yalıtım malzemesi olmasıdır. Dokusundaki gözenekler sayesinde ses yansımasının önüne geçmekte ve ses kirliliğinin hissedilebilir oranda azalmasını sağlamaktadır. Sarina’nın bileşiminde var olan nano gümüş, virüs ve bakterilerin metabolizmalarını bozduğundan herhangi bir savunma ve bağışıklık sistemi geliştirmelerini de engellemektedir. Sarina uygulanan yüzeylerde bir daha rutubet ve küf oluşmaz.

Isı İzolasyonu Sağlar

Sarina, nano-gümüş teknolojisinin kullanımıyla antimikrobiyal özelliğe kavuşmaktadır. Bu da bakterilerden arınmış bir ortam demektir. Nano-Gümüş partiküllerinin 20 ppm konsantrasyonunda, 350 türden fazla bakteri ve virüsleri yok etme özelliği ve gücü vardır. Sarina’nın orijinal maddesi selüloz liften oluşan ürünlerdir. Doğal selüloz, enerji israfı karşısında son derece dayanıklıdır. Sarina selüloz kaplama malzemesi, kışın ısı enerjisinin, yazın ise soğutma enerjisinin daha az tüketilmesini sağlamakta, enerji israfının önüne geçmektedir. Sarina uygulanan cephelerde bu izolasyon rahatlıkla hissedilebilir.

İç Cephe Dekorasyon Malzemesidir

Uygulandığı yüzeye yapışma özelliği yüksek, kabarma yapmayan ve rengini yıllarca koruyan Sarina, her renk kombinasyonunda ihtiyacı karşılar. Binlerce renk ve desen seçeneğiyle dekoratif duvar kaplama ve konsept oluşturmada fark yaratır. Sarina selüloz sıva ile manzara, portre, resim benzeri çizimler oluşturabilir, duvarlarınızı zevkinize göre tasarımlayabirsiniz.”dedi.

Gemlik Yapı  İşletmecisi  Zülfikar YAZAR” ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım malzemesini  gördük. Çok  özel malzeme Hem bizler için  hem  halkımızın  sağlığı için önerecez   ve  kullanacağız”dedi.

Nano Sarina

Sarina – Nano Selüloz Duvar Kaplama Malzemesi

Sarina  Merkez

Yenigün Mah. Sakarya Cad. Sır Yapı İş Merkezi No:17/4 Adapazarı, Sakarya 15240 Türkiye

Telefon: +902642771710  İkinci telefon: +902642771711  E-posta: info@nanosarina.com

Sarina   Gemlik Bayii

Gemlik Yapı

Zülfikar YAZAR

Eşref Dinçer Mahallesi Avcı Sokak No 6/A B7,B8,B9-Gemlik-BURSA

zulfikar.yazar@hotmail.com  Telefon 0224 5120111-05338119049

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar