Dolar : Alış : 5.5274 / Satış : 5.5373
Euro : Alış : 6.2630 / Satış : 6.2743
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya13°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14543 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yalçın KOÇAK “Çatı Çöktü, Temel Sağlam…”

12 Ağustos 2014 - 173 kez okunmuş
Ana Sayfa » Guncel»Yalçın KOÇAK “Çatı Çöktü, Temel Sağlam…”
Yalçın KOÇAK “Çatı Çöktü, Temel Sağlam…”

Çatı Çöktü, Temel Sağlam…Yalçın KOÇAK
1946’nın yeter nidası 2014’te Tezahür etti, ancak Devlet Milletin oldu.
Nasıl oldu? Bu iş 367’cilerin sayesinde oldu. Vesayetten galiba kurtulacağız.
İnönülü yıllarda Çankaya’yı millete açtılar, insanlar Çankaya’nın bahçesinde pikniğe geldiler. O günkü zihniyete göre Halka Açılım bu idi, sonra onu da kaldırdılar, o bile çok gelmişti.
Jakoben Cumhuriyetçilik (tepeden inme, giydirme, zorakilendirme) önce devlet, sonra devlet ve hep devlet teziyle davrandı. Devletin memuru kendini devlet sandı. Halka hep yukarılardan baktı. 1950’ler de Haso’ların, Hüso’ların çocuklarına en fazla 10 yıl tahammül edildi. Çok partili sözde demokrasimiz 10 yılda bir ya ihtilal, ya muhtıra ile engellendi. Kısa siyaset tarihimiz partiler mezarlığına dönüştü, talebe hareketlerimiz biçildi, fikirlerin yeşermesin, gençlerin sivrilmesine müsaade edilmedi ve lider denilen adamların gölgesinde de ne sağda ne solda ot bitmedi, adam yetişmedi.
İthal adamlarla siyaset şekillendi. Karaosmanoğlu, Derviş bunlardan bilinen ikisi, ya diğerleri, gerisi?

yalcın_kocak_2w

Yalçın KOÇAK
CHP ve MHP çok kısa sürede, aynı anda, aynı zamanda hiç tanımadıkları bir isme nasıl evet, evet dediler, Referans kimdi? Bu soru ortalıkta duruyor. Bu cevap verilmezse bu sakız olur her tarafa çekilir.
Partilerin Genel Başkanları değişse de kurumlar bu yükün altında kalırlar, bu işin isini temizleyemezler.
Dediğim dedik Jakoben demokratlık CHP ve MHP olarak biz 1. Turu yaptık bir çatı aday belirledik 2. Tur yapıyormuşçasına “ buyurun tıpış, tıpış bizim adayımıza rey verin” demeye gelen tavrı seçmen, vatandaş çok etik bulmadı, arkasını görmedi ve hissedar olmadı. İyisiyle, kötüsüyle, dedikodusuyla, yediğiyle, içtiğiyle gözünün önünde olup 12 yıl Başbakanlığını yaptığı Recep Tayyip ERDOĞAN’a götürdü reyini teslim etti.
Medya, televizyon, basın gene gümbürtü kıyamet.
Yazılan ve söylenenlere bir bakalım; Katılım düşük (oysa AB ve ABD ortalamasının üzerinde), zafer sandığa gitmeyenlerin (yani dışarıda bir muhalefet daha var), tıpış, tıpışın protestosu (yerim dar, yenim dar bahanesi), partimin erimesini seyredemem (benden bu kadar), İhsanoğlu partiler üstü davrandı, miting yapmadı (şunun doğrusunu söylesenize; Biz adamı sahiplenmedik) şartlar eşit değildi (O zaman eşit olabilecek siyaset hanesinden bir aday koysaydınız, niye dışarıdan koydunuz. Deniz bey de fevkalade olurdu, miting meydanlarını da doldururdu.)
Bu saatten sonra en doğruyu Ekmel Bey yaptı. Tebrik ve sükûnet.
Demokrasimiz sağlam temeller üzerinde yükselmeli. Türkiye’nin yıldızı parlamalı ve yücelmeli, vesayetler son bulmalı, merkez ülke olmamız bilinciyle etrafa göz, kulak olmalıyız. Çitleri sağlam tutmak için komşuyu ve yaramazlarını kontrol altında tutma mecburiyetimizi unutmamalıyız. Yoksa bu coğrafyada bize rahat yok. Bunu da aklımızdan çıkarmamalıyız.
Büyük bir olgunlukla yapılmış kampanyalar ve meydana konmuş sandık var. Halkın sandığından çıkmış 12. Cumhurbaşkanı var. Aslında kendimizi alıştırsak iyi olur. Halkın iki dereceli bir seçimle seçtiği o baş: Devletin Başı, Halkın Başkanı olur.
Ya Devlet başa, Ya Kuzgun leşe.
1. Devlet Başkanımız hepimize hayırlı olsun.

eukoslarlar2

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar