Dolar : Alış : 6.7382 / Satış : 6.7504
Euro : Alış : 7.3235 / Satış : 7.3367
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya12°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 16573 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ülkem Partisi Sakarya il Başkan Fahri Yıldız”Bizler muradımıza ereceğiz pek yakında”

24 Mart 2020 - 1.185 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ülkem Partisi Sakarya il Başkan Fahri Yıldız”Bizler muradımıza ereceğiz pek yakında”
Ülkem Partisi Sakarya il Başkan Fahri Yıldız”Bizler muradımıza ereceğiz pek yakında”

Dernekturk Habervole sakarya54 net Genel Yayın Yönetmeni Fehmi Duman  Ülkem Partisi Sakarya il Başkan Fahri Yıldız ile Konuştu

Başkan Fahri Yıldız “Ülkem at murat demektir,Ülkem partisi bizler muradımıza ereceğiz pek yakında,at iziyle it izini karıştırmayacağız inşallah”

Ülkem Partisi Sakarya il Başkan Fahri Yıldız “Sakarya İlinin Sorunları saymakla bitmez. Sakarya İli Sanayi,Tarım ve Turizm Şehridir diye tanımlandığı halde Üçünde de istenilen düzeyde başarı sağlanamamaktadır. Önce İldeki dağınıklık bir an sonlanmalı her kafadan bir ses çıktığında istene başarı gelmez.İstişare yaparak yol alınmalı”

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Neşet Doğan dahil, oturan insanlar, ekran ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Fehmi Duman dahil, ayakta duran insanlar
ÜLKEM PARTİSİ; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Siyasi Partiler Kanunu, Seçim Kanunu, bağlayıcı diğer kanun ve mevzuat çerçevesinde, tüzüğü ve programına göre faaliyette bulunmak üzere kurulmuş siyasi bir partidir. 
ÜLKEM PARTİSİ’nin kısa adı ÜLKEM’dir. ÜLKEM PARTİSİ’nin Genel Merkezi Ankara’dır.
ÜLKEM PARTİSİ’nin nişanı Mavi zemin üzerine beyaz renkte dünyayı temsil eden bir daire içinde bulunan ayın açık ağzı yukarı(kuzeye) bakan Ayyıldız , ayın içinde altın sarısı 16 yıldız ve tam ortada kızıl elmayı temsil eden kırmızı yuvarlak şekil, yanında bulunan beyaz yazılı ÜLKEM PARTİSİ yazısıdır.
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, ekran ve iç mekan
BAĞIMSIZLIK

Ferdi, milli, ekonomik ve siyasi anlamda bağımsızlık olmazsa olmaz ana ilkemizdir. Biz bağımsızlık dediğimiz zaman “tam bağımsızlık” dediğimiz, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” dediğimiz anlaşılmalıdır.

Siyasal hiçbir tanımlama ve siyasal hiçbir değer milletimizin ve devletimizin bağımsızlığının üstünde olamaz. Bu nedenle Avrupa Birliği ve NATO gibi egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın kısmen bile olsa devri ve/veya kontrolü anlamına gelebilecek bütün birliklere Ülkemizin menfati doğrultusunda değerlendirerek hareket edeceğimiz bilinmelidir. Biz uluslararası bütün işlerde ve ilişkilerde Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nın yeniden düzenlenerek adil bir şekilde çalıştırılması gerektiğine inanıyoruz.Tüm ülkelerle ülkemizin menfati doğrultusunda sıcak ilişkilere her zaman açığızdır.

Bizler; Türk Milleti’nin varlığı/birliği/bütünlüğü ve bağımsızlığı üzerinde hiçbir kişi, kurum veya irade kabul etmeyiz. Söz konusu milletimizin bağımsızlığı olduğunda bizim için tek yol vardır: “Ya istiklâl, ya ölüm.”
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
MİLLİYETÇİLİK

Milletini sevmek, milletine mensubiyet şuuru ve aidiyet gururu ile bağlı olmak; milletinin milli, manevi bütün ortak değerlerine sahip, bağlı ve saygılı olmak demektir.

Bizim milliyetçilik anlayışımız; inançlarımızı, maneviyatımızı reddeden şuursuz ırkçılık anlayışını kabul etmediği kadar milliyetimizi ve aidiyetimizi reddeden soysuz milliyetçilik anlayışını da kabul etmeyen bir milliyetçiliktir.

Bizim milliyetçiliğimiz bizi biz yapan inançlarımızı, millî ve manevi değerlerimizi aynı gönülde yaşatan bir milliyetçiliktir. Bizim milliyetçiliğimiz dinsiz ve soysuz olmayanların milliyetçiliğidir.

Bizim milliyetçiliğimiz dostuna olduğu kadar düşmanına da adaletle yaklaşan, siperde düşmanına su ve ekmek verebilen, cephede yaralı düşman askerinin yarasını sarabilen, insan olmanın sembolü Yiğit Anadolu Çocukları’nın milliyetçiliğidir. Bizim milliyetçiliğimiz “YÜCE TÜRK MİLLETİ” diyebilmenin gururunu taşırken “Varlığımız Türk varlığına armağan olsun” diyebilmenin fedakârlığını aynı omuzlarda taşıyabilenlerin milliyetçiliğidir.
Bizim milliyetçiliğimiz; kökü mazide gözü âtide olan binlerce yıllık Türk Milliyetçiliği’dir.
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Fehmi Duman dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise
DEVLETÇİLİK

Milletimizin vatanı ile bölünmez/bölünemez bütünlüğünün temsilcisi ve hukuki teminatı devletimizdir. Biz devlet veya devletçilik dediğimiz zaman; yöneticilerini milletin seçtiği devlet şekli olan Cumhuriyetçilik dediğimiz anlaşılmalıdır. Bu nedenle ilkemizi “Devletçilik ve Cumhuriyetçilik” olarak da ifade edebiliriz.

Devletçilik anlayışımızın temeli; milletimize hizmet eden, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunda öz olarak belirtilen Millî Devlet anlayışını hâkim kılarak asil milletimizin asırlardır devletimizi baba olarak görmesinden dolayı devletimize yakıştırdığı “Devlet Baba” anlayışını yeniden tesis etmektir.

Egemenliğin kayıtsız, şartsız milletimize ait olduğu, cumhuriyet nitelikli, milletimizin varlığını/birliğini/bütünlüğünü/huzurunu ve çıkarlarını her şeyin üstünde tutan, milletimize hizmet etmekle gurur duyan bir devlet… “Milleti için; gündüz oturmayan, gece uyumayan bir devlet…” Adaleti ve güvenliği sağlamış, hakkı ve hukuku üstün tutan, adil ve güvenilir bir devlet… Bizim devlet ve devletçilik anlayışımız budur.
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar
ADALET ve DEMOKRASİ

Adalet, adil olmak… Masumu korurken masuma olduğu kadar suçluya da adil olabilmek…
Adalet; kendimize, insana, millete, doğaya, devlete, inançlara, herkese ve herşeye adalet…
Adalet; bizim anladığımız / bizim istediğimiz devletin temeli, asli görevi…
Adaletin olmadığı yerde ne olabilir ki: Kan, gözyaşı, acı ve ızdırap… Bu nedenle adalet…
Hepimiz için, herkes için ve her zaman adalet…
Demokrasi; milletin iktidarı…
Demokrasi; yöneticileri milletin seçim yoluyla görevlendirmesi…
Demokrasi; milli irade…
Demokrasi; herkesin kendisini özgürce ifade edebilmesi, inançlarını dilediği gibi yaşayabilmesi… İşte bu nedenle demokrasi…
Ne sahte adalet, ne sahte demokrasi…
Sözde değil özde adalet ve demokrasi…
Bütün insanlık âlemi için adalet ve demokrasi…
Görüntünün olası içeriği: Fehmi Duman ve TC Fahri Yıldız, ayakta duran insanlar ve takım elbise
EĞİTİM ve KÜLTÜR

Milleti millet yapan asli unsur dil’dir. Dil aynı zamanda eğitimin, kültürün, edebiyatın ve sanatın da ana temelidir. Bu nedenle eğitim ve kültür politikalarımız dilimiz Türk’çe temeli üzerine kurulmuştur.

Eğitim; en küçük yaşta aileden başlayarak okul ve sosyal çevre ile devam eden eğitme/öğretme sürecidir. Doğduğumuz günden başlayıp mezarda biten eğitim süreci günümüzü ve gelecek nesilleri birebir ilgilendirdiği için hükümetlerin keyfi politikalarına bırakılamayacak kadar ciddi bir devlet uygulaması haline getirilecektir.

Eğitim politikamız milletimizin milli ve manevi değerlerine, kültürüne birebir bağlı nesiller yetiştirmek için akıl, bilim ve inançla çağa uygun yeniden ve acilen düzenlenecektir.

Kültür dünümüzün bugünümüze getirdiği sonuç ise eğitim bugünü anlamanın ve yarına bırakabileceklerimizin yegane yoludur. Eğitim; ilgili bakanlığımızın isminde olduğu gibi “milli” olacak, mutlu, huzurlu ve güvenli bir ülkede yaşama hakkına sahip olduğuna inandığımız evlatlarımızı kültürümüze ve çağa uygun bir şekilde eğiterek yarınlarımızı hazırlayacaktır.

Başımızı kuma gömmeden ve özümüzden kopmadan; bilmediklerimizi öğrenerek, bildiklerimizi öğreterek/paylaşarak bize yakışan şekilde yaşamanın yolu: Eğitim ve Kültür.
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve ekran
ÜRETİM ve PAYLAŞIM

“Üretmeyen tükenir, adil bölüşmeyen savaşır.” Ekonomide, üretim/tüketim/paylaşım dengesinde ana ilkemiz budur. İnsanın insanca yaşaması için gereken üretim kadar paylaşım da adil olmazsa toplumda sosyal denge bozulur.

Yapmamız gereken birlikte üretmek ve adil paylaşımı sağlayacak ekonomik/yasal düzenlemeleri hayata geçirmek olacaktır. Her siyasi sistemin kendine has bir ekonomi modeli ve/veya her ekonomik sistemin bir siyasal modeli vardır. Bizim ekonomide esas aldığımız üretim/tüketim/paylaşım dengesini kurmak, milli geliri arttırarak geliri tabana yaymak suretiyle gelir dağılımındaki adaletsizliği düzeltmek ve insanımıza insanca bir yaşam modeli sunmak olacaktır.

Üretim/tüketim/paylaşım dengesini kurarken üretimi ve istihdamı arttırmak kadar dışa bağımlılığı kaldırmak ana esaslarımızdan birisi olacaktır.

Ekonomiye ve insana ayrı gözlüklerle, çifte standartlarla bakmak bizim insan ve adalet anlayışımıza ters bir olgudur. Hak yemeyeceğiz, sömürmeyeceğiz ama milletimizin hakkının yenmesine ve sömürülmesine de asla izin vermeyeceğiz. Çalmayacağız, çaldırmayacağız. Birlikte üreteceğiz, adaletle paylaşacağız, mutlu ve huzurlu, insanca yaşayacağız.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, ekran ve iç mekan
BİLİM ve GELİŞİM

Bütün işlerimiz bilimsel esaslar içinde olmalı ve milletimizin gelişmesine hizmet eder şekilde yapılmalıdır. Akıl ve bilime aykırı, kültürümüzle, inançlarımızla bağdaşmayan, milletimizin gelişmesinde fayda sağlamayacak içi ve sonu boş uygulamalara asla izin verilmemelidir.
Milletimizin zaman kaybına, güç kaybına tahammülü yoktur.
Bize düşen; akıl, bilim ve inançla, milletimizin gelişmesi için çaba harcamak, projeler geliştirip uygulamak olmalıdır.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, ekran ve iç mekan
Hedefimiz
Ülkem Partisi
*Bağımsız Birey / Bağımsız Millet / Bağımsız Devlet / Bağımsız Ekonomi,
*Çalmayan / Çaldırmayan ve Bölmeyen/ Böldürmeyen Bir Yönetim,
*Huzurlu ve Güvenli Bir Vatan,
*Milletimizin varlığını/birliğini/bütünlüğünü sağlayacak, insan hak ve hürriyetlerini (millet menfaati esas alınarak) milletimize yakışacak şekilde düzenleyen, insan merkezli bir anayasa ve hukuk sistemi,
*Herkesin kendisini dilediği gibi ifade edebildiği / inançlarını özgürce yaşayabildiği insanca bir düzen,
*Hiç bir insanımızın aç kalmadığı / dışa bağımlılıktan kurtulmuş / üreten/paylaşan, ihraç eden güçlü bir ekonomi, *Herkes için sağlık,
*Gücü değil hakkı üstün tutan bir adalet,
*Çağa uygun / kültürümüze uygun / Türkçemiz’in bilimde, iletişimde, teknolojide, kültür ve sanatta dünya dili olmasını sağlayacak bir eğitim,
*İnsanımızı, aileyi, toplumu, doğayı, çevreyi koruyan/kollayan ve geliştiren hassas bir anlayış, *Cehaleti ve yoksulluğu yok edene kadar sürecek sonsuz bir çaba,
*Milletimizin, Tek Bayrak / Tek Vatan / Tek Devlet olduğu, milletimizin hür iradesi ve gönül rızası ile seçtiği “Vatan Evlâtları” tarafından yönetilen, milletimize ve insanlık âlemine yakışan, millet kontrolünde bir devlet sistemi hedefimizdir. Hedeflerimizi gerçekleştirebilmek amacıyla “7 İlkemiz” doğrultusunda “Milletimiz için Milletimizle” birlikte “Gündüz oturmadan, gece uyumadan” bıkıp-usanmadan, yorulmak nedir bilmeden çalışmaya azimli ve kararlıyız.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve ekran
Çağrımız
Ülkem Partisi
“Önce insan” diyorsanız…
“Cehalet ve yoksulluk bitsin” diyorsanız…
“Ne giyim, ne kuşam; öncelik insanca yaşam” diyorsanız…
“İnanca saygı, insana saygıdır” diyorsanız…
“Sömürü bitsin” diyorsanız…
“Öğretilmiş / Öğrenilmiş çaresizliğe hayır” diyorsanız…
“Üretmeyen tükenir” diyorsanız…
“Emeğe saygı, paylaşımda adalet” diyorsanız…
“Açlık sınırı altında asgari ücret; onursuzluktur” diyorsanız… “Zam, zulüm, açlık, işsizlik, bölücülük ve terör bitsin”diyorsanız… “Korku imparatorluğu üzerine kurulmuş haram saltanatı devrine; demokratik, yasal, siyasal bir çözüm” arıyorsanız… “Artık yeter” diyorsanız: “Devlet için millet değil, millet için devlet” diyoruz.
“İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın” diyoruz. ‘Mevzuu bahis vatansa’ , “Biz varız”diyoruz.
“Siyasetle uğraşmayan onurlu ve aydın insanların sonu, onursuzlar ya da cahiller tarafından yönetilmektir” diyoruz. ÇÖZÜM YOLU SİYASET; UMUDUN ADI “ÜLKEM PARTİSİ” DİYORUZ.
KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN İNANÇ TÜCCARLARINA ve BUNU SEYREDENLERE “HESAP ZAMANI” DİYORUZ. “KİRLİ SİYASET BİTECEK; KORKAK DİKTATÖRLER, KUKLA DEREBEYLER GİDECEK” DİYORUZ.

Halka hizmet Hakk’a hizmet düsturu ile akıl, bilim ve inançla” çıktığımız bu kutlu yolda “Milletimiz için Milletimizle” birlikte, aziz milletimizin hayır-duası, desteği ve bizzat katılımı ile partimizin kuruluşunu ilan ediyoruz.

Biliyor ve inanıyoruz ki: Milletimiz içine düştüğü / düşürüldüğü bu çıkmazdan yine kendi “azim ve kararlılığı” ile kurtulacaktır.

Bu süreçte; bizim gibi düşünen insanımızla “yan yana, el ele, omuz omuza” olmak gücümüze güç katacaktır.

Sizi; sıkıntılarından kurtulmuş, mutlu, huzurlu, güçlü ve büyük bir ülkeyi birlikte yönetmeye davet ediyoruz. Cenab-ı Hakk’ın milletimiz hakkında hayırlı olanı nasip etmesi dileği ve saygılarımızla, “Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet; Hakkıdır; hakka tapan, milletimin istiklâl.”
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ekran
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, ekran, ofis ve iç mekan

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
güngören escort halkalı escort esenyurt escort maltepe escort ataşehir escort aksaray escort mecidiyeköy escort bahçelievler escort kadıköy escort kadıköy escort sarıyer escort çatalca escort ataköy escort maltepe escort pendik escort