Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14894 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

 Türk seramiğinin uzmanı Londra’da

19 Eylül 2018 - 659 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset» Türk seramiğinin uzmanı Londra’da
 Türk seramiğinin uzmanı Londra’da

 Türk seramiğinin uzmanı Londra’da

Seramik ve porselen sektörünün yenilikçi ve uzman markası Seranit, ustalığını bu kez Londra’da sergiliyor. Mimari ve tasarım dünyasının merkezinde olan Londra’daki Clerkenwell Road’da açılan Türk Ticaret Merkezi’nde yenilikçi showroomuyla yerini alan Seranit’in yüksek kaliteli ve özgün tasarımlı portföyü Avrupa pazarıyla buluştu. Global düzeyde proje pazarında yer almak için Londra’nın çok doğru bir yatırım olduğunu belirten Seranit Genel Müdürü Ahmet Mandıracı, “Ürün portföyümüzü de buna uygun geliştirdik” dedi 

Kurulduğu ilk günden bugüne kadar birçok yeniliğe imza atan ve sayısız ödül ile başarısını kanıtlayan seramik ve porselen sektörünün uzman markası Seranit, sınırları aşıp yurt dışına açıldı. Mükemmellik yolculuğunda tüm paydaşlarını dahil ederek ilerleyen, toplumuna ve dünyaya katkı sunan öncü bir dünya markası olmayı hedefleyen Seranit’in Londra’da açılan showroomu, vizyonuna uygun bir biçimde artık Londra’daki Türk Ticaret Merkezi’nde (Turkish Trade Center) hizmet verecek. Merkez’in açılışı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da teşrifiyle gerçekleşti.

Londra çok doğru bir adım

Londra’nın mimarlık ve tasarım firmalarının dünyadaki en önemli merkezlerinden biri olduğunu belirten Seranit Genel Müdürü Ahmet Mandıracı, “Hem Londra’daki projelerde yer almak hem de global düzeyde proje pazarında yer almak için Londra’nın çok doğru bir yatırım olduğunu düşünüyoruz. Showroomun merkezi lokasyonda olması da çok önemli” dedi. Showroomda tam zamanlı olarak kendi personellerini çalıştıracaklarını ifade eden Mandıracı, “Seranit farklılığını, en kaliteli, etkin ve hızlı bir şekilde müşterilerimize ulaştırmayı amaçlıyoruz. İngiltere zaten uzun yıllardır faaliyet gösterdiğimiz ve yakından tanıdığımız bir pazar. Bu yüzden showroomda sergilenen portföyün çok önemli bir kısmı, halihazırda iyi bildiğimiz Avrupa pazarına uygun olarak geliştirildi” diye konuştu.

Türk seramiğini tanıtacak

5 yıl öncesine kadar Türk seramiği mimarlık dünyasında yüzde 6 oranında tanınırken şu an bu oran yüzde 50’lere kadar çıkmış durumda. Bu rakamı daha da artırma amacıyla yola çıkan Seranit’in, Türk Ticaret Merkez’inde yer alan bağımsız bölümü, 52 metrekare showroom alanı ve 8 metrekarelik ofisten oluşuyor. Türkiye’den firmalara ait bağımsız bölümler ve toplantı salonu, sekretarya gibi ortak alanlarla hizmet verecek olan Türk Ticaret Merkezi, zemin katı ile birlikte toplam 5 kat ve 1.155 metrekarelik alana sahip. Aynı zamanda mimarlık ve tasarım firmalarını da bünyesinde toplayacak Merkez, Ekim ayında yapılması planlanan özel bir etkinlikle bölgedeki seçkin mimarlık ve proje ofislerinin ziyaretine açılacak.

Adres:

Turkish Trade Center  26-29 St Cross Street, London, EC1N 8UH

Editöre Not:

1993 yılında Türkiye’nin ilk teknik porselen üreticisi olarak yapı sektörüne adım atan Seranit, Eskişehir ve Bilecik’te bulunan yüksek teknolojiye sahip modern tesislerinde faaliyet gösteriyor. Ürettiği her ürünü standartlara uygun olarak yüksek kalite anlayışı ile üreten Seranit, tasarım, kalite ve teknoloji konusundaki yaklaşımı ve dünya standartlarındaki üretim anlayışı ile dünyanın önemli oyuncuları arasında yer alıyor. Toplam üretiminin büyük bir oranını yurt dışına ihraç ediyor. Sahip olduğu yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünleri ile sektör profesyonellerine ve tüketicilere daha fazla estetik ve mimari çözüm sunarken, kullandığı teknoloji, kalite ve tasarımlarıyla da sektörde fark yaratıyor.

Tüm porselen ve seramik ürünlerine Tip III EPD Çevre Etiketi’ne sahip olan Seranit, başarılarını 2015’te iki önemli ve saygın uluslararası organizasyon olan iFAwards ve RedDotAwards’dan kazandığı tasarım ödülleriyle perçinledi. Bunun yanı sıra 2 yıl süren Ar-Ge çalışmasıyla dünyanın ilk porselen duş karosunu geliştiren Seranit, 2016 yılında Aquanit ile dünyanın en büyük ve kapsamlı tasarım yarışması olan A’ Design Award’da Silver ödülünü, ayrıca yine Aquanit, Duostone ve Seravista Porselen Basamak ürünleriyle katıldığı XONE – Seramik Tasarım Yarışması’ndan ödüller kazandı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar