Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 15368 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Taşkısığı Ortaokulu’ndan Atletizm Kasırgası

11 Mart 2019 - 769 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Taşkısığı Ortaokulu’ndan Atletizm Kasırgası
Taşkısığı Ortaokulu’ndan Atletizm Kasırgası

 “Taşkısığı Ortaokulu’ndan Atletizm Kasırgası Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen; sporun tabana yaygınlaştırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulmasının sağlanması hedefleri doğrultusunda “ANALİG” Anadolu Yıldızlar Ligi Sakarya grubuna Taşkısığı Ortaokulu sporcuları damga vurdu.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

2005-2006 ve 2007 doğumlu sporcuların yarıştığı Atletizm dalında Sakarya İl Seçmelerine Taşkısığı Ortaokulu öğrencilerinden oluşan sporcular birçok dalda ilk 3 dereceyi alarak yoğun ve tempolu çalışmalarının meyvelerini topladılar. Güneşler Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Faruk Erdoğan Öztürk ve antrenör Mazlum Ünver tarafından keşfedilen ve 3 yıldan beri çalıştırılan Taşkısığı Ortaokulu öğrencileri her gün yoğun olarak ormanlık alanda ve her koşulda yağmur-çamur demeden, kara-kışa aldırmadan antrenman yaparak hedeflerine ulaşmayı başardılar. Erkeklerde; 80 metrede Furkan Yakupoğlu il 1.’si, 2000 metre koşuda Furkan Yakupoğlu il 1.’si, Osman Abdullah 60 metre koşuda il 2.si olmuştur.

Kızlarda;1500 metre koşuda Huri Melek Başaran il 1.’si, Ayşegül Halil il 2.’si, Duygu Yakupoğlu il 3.’sü, Yüksek atlamada 1,20 dereceyle Merve Meriç Çırpar il 2.’si, 800 metre koşuda Kevser Ütebay il 2.’si, Cirit atmada 20 metre fırlatarak Esra Çiçek il 2.’si, 60 metre koşuda Melike Memişoğlu il 4.’sü, 80 metrede Kevser Ütebay il 4.’sü, Yağmur Torlak 800 metrede il 8.’si olarak üstün bir başarı göstermişlerdir. Çocuklarının başarılarını devamlı ve gayretli çalışmalarına borçlu olduğu belirten Faruk ve Mazlum hocalar, başarının tesadüf olmadığını öğrencilerinin de bunu ispatladığını söyleyerek iki yıl içinde okullarından Milli takıma daha çok öğrenci hazırlayacaklarını ifade ettiler.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava

8 Mart tarihinde Yeni Atletizm sahasında yapılan antrenman sırasında incelemelerde bulunan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Taşkısığı Ortaokulu sporcularıyla özel ilgilenerek, başarılarından haberdar olduğunu ve çalışarak daha iyi yerlere geleceklerini belirtti ve başarılar dileyerek öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da atletizmde büyük başarılara imza atan Taşkısığı Ortaokulu öğrencilerini, öğretmenlerini, okul yöneticilerini, öğrencileri bu spora teşvik eden velilerimizi tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Atletizm İl Karmasına katılmaya hak kazanan öğrenciler 23-24 Mart’ta Çanakkale’de yapılacak olan Bölge Finaline hazırlanıyorlar. Okul Müdürü Hilmi Çil; “Taşkısığı Ortaokulu olarak atletizm tarihine ismimizi Altın Harflerle yazdırdık. 09/03/2019 Cumartesi günü Gençlik ve Spor Bakanlığı Atletizmi Geliştirme Projesi (AGP) İl Karmasında İlk 4’te hep biz vardık. Teşekkürler Faruk Erdoğan Öztürk, teşekkürler Mazlum Ünver ve teşekkürler çocuklar.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, köprü ve açık hava

ÖĞRENCİLERİMİZİN DERECELERİ

2005-2006 DOĞUMLU KIZLAR

2.000 METRE KOŞU İL

1.Kevser ÜTEBAY İL 3.Ayşegül HALİL İL 4.Melike MEMİŞOĞLU İL 5.Duygu YAKUPOĞLU İL 6.Melike HALİL 2005-2006 DOĞUMLU ERKEKLER 2.000 METRE İL 1.Furkan YAKUPOĞLU İL 3.Osman ABDULLAH 2007-2008 DOĞUMLU KIZLAR 1.500 METRE İL1.Huri Melek BAŞARAN İL2. Nurgül HALİL İL 4. Yağmur TORLAK Bu derecelerle ilde ilk 4’e giren öğrenciler Sakarya İl Karmasına katılmayı ve 30 Martta İlimizdeki Bisiklet Vadisinde yapılacak olan Bölge Yarışlarında Sakarya’mızı temsil edecekler.”

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, spor yapan insanlar, çocuk, çim, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, kar, gökyüzü, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, çim, ağaç, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, çocuk, ağaç, gökyüzü, açık hava, doğa ve suGörüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, çocuk, ayakkabılar, ağaç, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, çocuk, ayakkabılar, açık hava ve doğa

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar