Dolar : Alış : 5.8124 / Satış : 5.8228
Euro : Alış : 6.4894 / Satış : 6.5011
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya21°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 15636 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Selçuk Kılıçaslan “Hain kalkışma Demokrasimizin hançerlenmesine yönelik bir eylemdir. “

14 Temmuz 2019 - 161 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Selçuk Kılıçaslan “Hain kalkışma Demokrasimizin hançerlenmesine yönelik bir eylemdir. “
Selçuk Kılıçaslan  “Hain kalkışma Demokrasimizin hançerlenmesine yönelik bir eylemdir. “

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan “15 Temmuz 2016 tarihindeki hain kalkışma;Türk devletinin işgali,Türk milletinin esareti ve demokrasimizin hançerlenmesine yönelik bir eylemdir. “

15 Temmuz 2016 tarihine kadar devlet kurumları içinde yapılanma fırsatı bulan, özellikle TSK, polis ve yargı teşkilatlarına sinsice sizan FETÖ, devletimize, milletimize ve demokrasimize karşı hain bir darbe teşebbüsünde bulunmuş ve bu kalkışma, milletimizin kararlılığı ve cesaretiyle bertaraf edilmiştir.

15 Temmuz 2016 tarihindeki hain kalkışma;Türk devletinin işgali,Türk milletinin esareti ve demokrasimizin hançerlenmesine yönelik bir eylemdir.

Bu hain kalkışmaya karşı vücutlarını siper eden şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize bundan sonraki yaşamlarında şifalar diliyoruz.

Bugüne kadar FETÖ’nün devlet kurumlarına  sızmış kadroları büyük bir titizlikle açığa çıkartılıp, yargılamaları yapılmış olmasına rağmen, siyaset yapılanması ve buna bağlı unsurlarına yönelik gerekli adımlar atılmamıştır. Bu hain örgütün siyasal yapılanmasının ivedilikle üzerine gidilmesi ve deşifre edilmesi gerekmektedir. 

Ancak İYİ Parti Meclis Grubu’nun “FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması” konusunda TBMM ‘ne sunduğu önergeler maalesef Ak Parti ve MHP’li milletvekilleri tarafından reddedilmiştir. FETÖ’nün siyasi kanadı ve bağlantılarının deşifre edilip yargılanmaları demokrasimiz ve devletimizin bekası için büyük önem taşımaktadır. 

Biz İYİ Parti olarak devletimize, milletimize, cumhuriyetimize ve demokrasimize kast eden FETÖ,PKK ve diğer bölücü örgütlere asla geçit vermeyeceğimizi, bu örgütlerin çökertilmesinin Türk milletine karşı asli sorumluluğumuz olduğunu, bu konuda üzerimize düşen görevin bilincinde olduğumuzu ve bu sorumluluğumuzun gereklerini yerine getirmeye devam edeceğimizi kamuoyuna bildiririz.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar