Dolar : Alış : 7.7522 / Satış : 7.7662
Euro : Alış : 9.0835 / Satış : 9.0999
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya26°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 10651 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SASTOP 216 Genel Toplantısında Ada Treni için uyarı geldi

16 Ocak 2020 - 302 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»SASTOP 216 Genel Toplantısında Ada Treni için uyarı geldi
SASTOP 216 Genel Toplantısında Ada Treni için uyarı geldi

SASTOP 216 Genel Toplantısında

Mülteciler konusunu, Kocaeli OSB,  Adalet Sarayı ve Valilik kampüsü’nün durumunu ele aldı.

Ada treni Komisyonu’da  ek rapor hazırlığına başladı.

Sakarya’daki çeşitli Mülteci Guruplarının varlığı ve kaçak mültecilerin durumu ile çoğu dışarıda kayıtlı olmasına rağmen şehrimizde yaşayan bu misafirlerin sosyal duruma uyması, çalışma alanları ve diğer tüm konularda inceleme yaparak Yerel Yöneticilere ve Devlet yönetimine sunmak üzere rapor hazırlama kararı aldı. Kurulan komisyonlar çalışmaya başladı. Bu acil eylem planında Türk örf ve adetlerine intibak edebilmeleri için eğitim verilmesi, aile planlaması, Kültür ve diğer tüm konularda intibak sağlanması için neler gerekli bir rapor halinde inceleme sonucu sunulacak olup ayrıca, Mültecilerin Sakarya ve ülkeye verdikleri faydalar ve olumsuzlukları, Başka şehirde kayıtlı olup ta Sakarya’da oturan ve çalışan mültecilerin geldikleri mahallere dönmesi ve diğer konularda  olumlu ve olumsuz tarafları rapor halinde hazırlanacaktır.

Yeni Adalet Sarayının Camilide değil  Sakarya Merkezde yapılması, Yenikent’in İlçe yapılarak, Kaymakamlık ve İlçe Belediyesi kurulmasının yarar veya zararının incelenmesi mevcut  Adliyenin  Kuzey Adliyesi olarak devamının ne kadar doğru olacağı görüşünü sunmak üzere İnceleme Komisyonu kurulmuştur. Bu görüşlerinOlumlu ve olumsuz taraflarını sunarak tarafsız bir rapor hazırlanmasına karar verilmiştir.

Valilik Binasının da  şehirden ve Halktan uzak olması sanırız Valilik hizmetleri içinde  sorun olup olmadığı konusunda görüşleri sunan bir rapor hazırlanmak üzere çalışmalara başlanmıştır.

Kocaali de kurulması istenilen Kimya OSB sinin yararı ve de zararları çevre yaşamına  zararları tespit edilmek üzere Çevre ve tarım Komisyonu kurularak inceleme yapılmasının başlanmasına  ve rapor hazırlanmasına karar verilmiştir.  Bu arada kurulması planlanan yeni OSB ve Çimento fabrikası çalışmaları da gündemimizdedir. Sanayi yatırım Çalışmalarının Yerleşim , Ziraat ve hayvancılık ile orman alanlarından uzak mahaller düşünülmesi gerekirken yanlış mahaller seçilmesi de anlaşılmaz bir tutum arz etmektedir.  Bundan  çok önce Özellikle Yeşillikler cenneti olan Sakarya’nın Korunması için 1 / 100.000 çevre planında  Sanayi tarifi değiştirilmiş kirli Sanayi kaldırılarak, bacasız Sanayi  ve temiz iş kolları teşvik edilmiştir.Örneğin şu an kapatılmış olan  Sakarya İl Özel idaresi kalkınmada önceliği  ana başlık olarak Sakarya’nın Hastaneler ve Üniversiteler şehri olarak  kabul etmiştir. Şehrimizin güzide Sanayicilerinin bir araya geldiği  ATSO ( şimdi SATSO) Yönetim ve Üyelerinin de katkısının eseridir sanırız. Geniş çaplı araştırma yapılarak yetkililere raporumuz sunulacaktır.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Adalet Umutlu Güneş, Ahmet Nasip, Kamuran Tan ve Erdal Bilir dahil, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Bu konudaki Yerel  Yöneticilerimizin yaptığı çalışmalara ek olarak sunmayı arzu etmekte ve halkın sesini duyurmak istemekteyiz.

ADATRENİ için  düşünülen yeni görüşler için önceki çalışmalarımızı Sayın B. Şehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye tarafsız bir bakış ile sunacağız. Kendisine Trenin gelmesi için yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Günde  0rtalama 1,5 – 2 saat arası  ve 1,5 -2 dakika arası hemzemin geçitlerden geçecek Trenin Trafiği aksatması mümkün olmadığı ortadadır. Bu konuda  Tren Komisyonumuz ek çalışmaya başlamıştır. Raporumuzu hazırlayıp kendisine sunacağız. Sakarya halkının isteği her türlü görüşün üstündedir. Tren için toplanan 50.000 imzayı da kendisine rapor ile birlikte takdim edeceğiz

SAKARYA SİVİLTOPLUM PLATFORMU

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Haluk Akbay ve Hüseyin Balta dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Kamuran Tan dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, masa ve iç mekan

YORUMLAR

İlgili Terimler :
""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

BENZER HABERLER

""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar