Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14894 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sapanca Belediyesi Fen İşleri Dur Durak Yok

10 Ekim 2018 - 476 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sapanca Belediyesi Fen İşleri Dur Durak Yok
Sapanca Belediyesi Fen İşleri Dur Durak Yok

Sapanca Belediyesi Fen İşlerinde Dur Durak Yok

Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, çalışmalarına yaz aylarında olduğu gibi kış ayına girmeden son sürat devam ediyor.

Fen İşlerine bağlı ekipler, ilçede ağır tonajlı araçların ve mevsim şartlarına bağlı olarak meydana gelen yol bozukluklarının bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Yanık ve Gazipaşa Mahallesinde bulunan alt yapısı tamamlanan ara sokaklar sathi asfaltla kaplanıyor.

Daha Güzel Bir Sapanca İçin Çalışıyoruz

Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tuncay Akın; “ Alt ve üst yapı düzenlemelerimiz aralıksız şekilde sürüyor. Yanık Mahallesinde 8,5 km’lik yol, Gazipaşa Mahallesi Yedigöz Caddesi’nde 700 m’lik alanın sathi kaplama ve yol düzenleme çalışmamız devam ediyor. İlçe genelinde hasar tespiti yapılmış farklı noktalara bakım çalışmalarımızı en kısa sürede gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Daha güzel bir Sapanca için çalışıyoruz” dedi.

Fen İşleri Müdürü Akın, müdürlüğe bağlı ekiplerin özellikle iyi havaları değerlendirdiklerini, kış aylarında hava şartlarından dolayı çalışmaların aksamaması için büyük bir özveriyle hafta içi ve gerek görüldüğü takdirde haftasonuda çalıştıkları bilgisini paylaştı.

Yanık Mahallesi’nde Dere Taşmalarına Son

Sapanca Belediyesi, Yanık Mahallesi Lekoşa Sokakta başlatmış olduğu yağmur suyu drenaj hattı ve kanal çalışmasını tamamladı.

Yoğun yağmur ve kar yağışlarında yıllardır tehlike arz eden, Yanık Mahallesi Lekoşa Sokakta bulunan derenin ıslah çalışması tamamlandı. Dere ıslah çalışmasında 200 metre boyundaki kanala, 5 ton demir, 150 metreküp beton kullanıldığı bilgisi verildi.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer; “ Yıllardır çözüme kavuşturulamayan sorunu çözüme kavuşturduk. Yoğun yağışların ardından yağmur suyunun ana caddeye ve sokaklara verdiği zararı önlemek amacıyla yapılan 200 metrelik kanal çalışmasıyla alt yapı sorununu giderdik. Yağmur suyunun verdiği zarardan etkilenen çocuk parkının beton atımı ve çevre düzenlemesi yapıldı. Yaptığımız çalışmalarla ilçemizi kış şartlarına hazır hale getirdik. Önem arz eden cadde ve sokaklarda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yapılan çalışmalar sonucu dere taşmaları ve yol çöküntülerinin son bulacağından mahalle halkı memnuniyetlerini dile getirdi.

Sapanca Belediyesi’nden Eğitime Büyük Destek

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, eğitimci kişiliğiyle Sapanca’daki öğrencilere yine tam destek verdi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından birçok noktada 5’inci sınıftan 12’inci sınıfa kadar eğitim alan öğrencilerde ortak kazanım izleme sınavları yapılmakta olduğu bilgisi verildi. Sapanca’da eğitim gören öğrencilere yönelik yapılacak olan sınavın maddi kısmını Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer tarafından karşılanacağını belirten Sakarya İl Milli Eğitim Şube Müdür’ü Yüksel Hamzaoğlu “ Başkanımızın eğitimci kişiliği ile bir farklılık daha yaparak ilçesindeki öğrencilere verdiği destekten dolayı veli ve öğrenciler adına teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Yılmazer; “ Başkan kişiliğimin yanı sıra eski bir eğitimci olarak tüm öğrencilerimize, okullarımıza eğitim alanında elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Hizmetin en önemlisi ve geleceğe yapılan yatırımdır“ dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar