Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 15367 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya’nın makus talihini değiştireceğiz!

15 Şubat 2019 - 291 kez okunmuş
Ana Sayfa » 2019 Yerel Seçimleri»Sakarya’nın makus talihini değiştireceğiz!
Sakarya’nın makus talihini değiştireceğiz!

Sakarya’nın makus talihini değiştireceğiz!

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Partilerinin İlçe Başkanları ve Belediye Başkan adayları ile bir araya gelerek, durum değerlendirmesinde bulundu. İl Başkanı Kılıçaslan, “İnşallah sizler başkan seçilerek, Sakarya’nın makus talihini değiştireceksiniz. Sakarya’nın umudu, üzerinde ittifak yaptığı isimler olarak hiçbir kışkırtmaya gelmeyerek, Sakarya’nın iyi geleceği için çalışmanızı istiyorum” diye konuştu.

Seçim manifestosu

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adayları ile Milletvekili Ümit Dikbayır ve İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, şehir merkezindeki bir restoranda sabah kahvaltısında bir araya geldiler. Toplantıda durum değerlendirmesinde bulunulurken, çalışmalar ile ilgili bilgi alışverişi yapıldı. İl Başkanı Kılıçaslan, Genel Başkanları Meral Akşener tarafından 31 Mart seçimleriyle ilgili manifestonun ve aday tanıtım toplantısının 20 Şubat Çarşamba günü Ankara’da yapılacağını bildirdi.

Sakaryalılar büyük bir değişim istiyor

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, 31 Mart’a kadar olan süreyi çok iyi değerlendireceklerini ifade ederek, “İnşallah sizler başkan seçilerek, Sakarya’nın makus talihini değiştireceksiniz. Bu süreçte milletimiz ile kurduğumuz büyük ittifakın bozulmasını isteyenlerle de mücadele edeceğiz. Özellikle bizlere atılmak istenen iftiralar ve kışkırtmalara karşı durmanızı istiyoruz. Sakaryalıların 31 Mart’ta büyük bir değişim yapacağına inanıyoruz. Ülkemizin ve Sakaryamızın geleceğini karanlığa sokanları, ekonomik olarak sıkıntıya düşürenleri, kapıldıkları kibir ile kendilerini milletimizin üzerinde görenleri gönderip, İYİ insanlara görev verecekler. Bundan hiç şüphemiz yok” diye konuştu.

İttifakta problem yok

İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, bazı basın yayın organlarında Millet ittifakı içerisinde büyük sorunlar yaşandığı ile ilgili amaçlı ve kasıtlı haberler yapıldığına da işaret ederek, “Herhangi bir partinin, herhangi bir ilçesinde, kendi teşkilatları içerisinde bile kimi zaman Meclis Üyeliği sıralaması ile ilgili fikir ayrılıkları yaşanabiliyor. Bu ne ilk ne de son olan bir durum. Partiler arasında ufak tefek pürüzlerin yaşanması da normal. Ama bu abartılarak, büyük bir sorun varmış gibi gösterilecek bir durum değil. Her iki partinin Meclis sıralaması ile ilgili aldığı kararlar ortadadır. Dolayısıyla kendi teşkilatlarımızdan veya CHP örgütlerinden bu konuda kimse çözümsüzlüğe götürecek adımları atmak istemeyecektir. Zaten böyle bir şey de yok” dedi.

Dr. Arslan, “Çiftçi ve esnafımızı destekleyeceğiz”

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Dr. Aydoğan Arslan, ziyaretlerini sürdürüyor. Dr. Arslan, “Tabiî ki ihtiyacı olan hemşehrilerimize desteklerde bulunacağız. Ama bizim asıl amacımız vatandaşlarımızın muhtaç duruma düşürmemek için desteklerde bulunmak, çiftçimizin, esnafımıza destek olarak onların ayakta kalmalarını sağlamaktır.” Diye konuştu.

Ekonomik kriz

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Dr. Aydoğan Arslan, Çökekler, Budaklar Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Sorunlarını dinledi. Sorunların çözümleri için de projelerini anlattı. Adapazarı ova köylerinin çok ciddi sorunları olduğunu ifade eden Dr. Arslan, “Ekonomik sıkıntı bu bölgeyi iki kere vuruyor. Birincisi çiftçilerimiz yüksek maliyetler nedeniyle ürünlerin çoğunda zarar ediyor. İkincisi ekonomik kriz nedeniyle vatandaşların satın alma güçleri azaldığı için ürünlerini satamıyorlar ve yeniden zarar ediyorlar. Bu yüzden ne yazık ki, çiftçilerimizin çoğu tarlasını ekmemiş bile” dedi.

Destek

Yerel yönetimler olarak ülke genelinde ekonomik şartlara müdahale etmelerinin tabiî ki mümkün olmadığını anlatan Arslan, “Fakat belediyelerin de bu kriz döneminde vatandaşa destek olabilecek projeleri olmalı. Krizden etkilenen vatandaşlarımıza daha fazla destek olmalıyız. Sosyal yardımları daha fazla amacına uygun artırmalıyız ve dağıtmalıyız. Ama bizim asıl amacımız vatandaşlarımızın muhtaç duruma düşürmemek için desteklerde bulunmak, çiftçimizin, esnafımıza destek olarak onların ayakta kalmalarını sağlamaktır.” Diye konuştu.

Katlıpazar esnafının sıkıntısı büyük!

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, Katlıpazar esnafını da ziyaret etti. Programına Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Odası Başkanı Yekta Tepe ve yönetimini ziyaret ederek başlayan Dr. Arslan’a esnaf, ekonomik sıkıntının had safhada olduğunu ve her gün bir esnafın dükkan kapadığından bahsetti. Dr. Arslan, tek tek esnafı ziyaret ederek sorunları dinledi ve destek istedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar