Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14894 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Rifat Hisarcıklıoğlu,”Bırakın siyaseti, futbolu! Nasıl para kazanacağımızı konuşun”

23 Eylül 2018 - 467 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Rifat Hisarcıklıoğlu,”Bırakın siyaseti, futbolu! Nasıl para kazanacağımızı konuşun”
Rifat Hisarcıklıoğlu,”Bırakın siyaseti, futbolu! Nasıl para kazanacağımızı konuşun”

TOBB Başkanı: Bırakın siyaseti, futbolu! Nasıl para kazanacağımızı konuşun

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Rifat Hisarcıklıoğlu, katıldığı bir toplantıda “Bırakın siyaseti futbolu, nasıl para kazanacağız onu konuşun. Onu konuştukça insan oraya odaklanır. Ne konuşulursa ona odaklanır” dedi.

Ankara Ticaret Odası’nın Bolu’da düzenlediği 28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı’na katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Rifat Hisarcıklıoğlu, çok sayıda iş adamı ve bankacı katıldı.

Toplantıda “İngilizce bilmeyen odaları kapatacağım” diye konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bırakın siyaseti futbolu, nasıl para kazanacağız onu konuşun. Onu konuştukça insan oraya odaklanır. Ne konuşulursa ona odaklanır” ifadelerini kullandı.

“BIRAKIN SİYASETİ, FUTBOLU..”

TOBB Başkanı ve Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Rifat Hisarcıklıoğlu, “Yakın zamana kadar Kayseri’de 2 şey konuşulmazdı. Siyaset ve futbol. Bugün herkes Fenerbahçe Teknik Direktörü olur. Durum kötü ya. Hangi oyuncuyu oynattı, onu oynattı, bunu oynatmadı. Türkiye’yi hepimiz herkesten daha iyi yönetiriz. Hepimiz bunu konuşuruz. Kardeşim sana ne? Sen gittin oyunu verdin, işin bitti. Sen girişimciliği konuş. Kayserili eskiden öyle yapardı. Akşam oturup, kim ne kazanmış, nasıl kazanmış, ne etmiş bunu konuşurdu. Başka mevzu yoktu. Kimsenin dedikodusu falan yok. Kayserilinin arkasındaki sırrı bu. Bırakın siyaseti futbolu, nasıl para kazanacağız onu konuşun. Onu konuştukça insan oraya odaklanır. Ne konuşulursa ona odaklanır” dedi.

‘Yabancı dil’ konusuna ilişkin açıklama yapan Hisarcıklıoğlu, İngilizce bilmeyen odaları kapatacağını belirterek şunları söyledi:

“2001’de Avrupa odalarıyla Türkiye’deki odaları eşleştireceğim. 365 oda ve borsam var. Başkanın yanında çalıştırdığı iyi İngilizce bilen, proje okuyabilecek kaç tane odada eleman var diye baktım. Sadece 5 odam İngilizce konuşup yazabiliyordu. Dünyaya açılıyoruz diyoruz, ihracat diyoruz, 5 oda İngilizce konuşuyor. Oda da diyor ki; ‘ben özel sektörün temsilcisiyim.’ Sen nasıl temsilcisin ya, senin üyelerin senin önüne geçmiş. Bir tane proje yapan yok. Artık oda ve borsalarımızda İngilizce konuşmayan oda ve borsa sayımız 5’e indi. Onu da sıfırlayacağım inşallah ya da kapatacağım onları. İngilizce konuşamıyorsan beni temsil edemezsin. Benim yurtdışında bir meselem varsa, benim odam bana yardımcı olmadıktan sonra olmasın.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar