Dolar : Alış : 6.1023 / Satış : 6.1133
Euro : Alış : 6.5922 / Satış : 6.6041
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 16208 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Petrol Ofisi ‘Üçüncü Göz’ün Güney Marmara Bölge şampiyonu Eskişehir’den Otosar Petrol

22 Ağustos 2019 - 252 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Petrol Ofisi ‘Üçüncü Göz’ün Güney Marmara Bölge şampiyonu Eskişehir’den Otosar Petrol
Petrol Ofisi ‘Üçüncü Göz’ün Güney Marmara  Bölge şampiyonu Eskişehir’den Otosar Petrol

Petrol Ofisi ‘Üçüncü Göz’ün Güney Marmara 
Bölge şampiyonu Eskişehir’den Otosar Petrol

Türkiye akaryakıt sektörü lideri Petrol Ofisi istasyonlarındaki hizmet kalitesini değerlendiren ‘Üçüncü Göz’ programında, 2019 yılının ilk şampiyonları törenle ödüllerini aldı. Üçüncü Göz’ün Güney Marmara Bölgesi hizmet şampiyonu, Eskişehir’den Otosar Petrol oldu.Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle Otosar Petrol adına ödülü alan Kayhan Gelici, “Kurumsal bir şirket ve aile olmamız başarıyı getirdi” dedi.


Petrol Ofisi’nin, sektörünün referans çizgisini oluşturan hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkartmak hedefi ile eğitim, geliştirme ve hizmet adımlarının sonuçlarını ölçümlediği ‘Üçüncü Göz’ programının 2019 ilk çeyrek sonuçları açıklandı. Gizli ve gerçek müşteri denetimleri sonuçlarının üçer aylık dönemlerde değerlendirildiği Üçüncü Göz programında, bölgelerinde en yüksek puanı alan yedi Hizmet Birincisi ile birlikte iki bayi de Otogaz Hizmet Birincisi olarak belirleniyor.


‘Üçüncü Göz’ ile belirlenen Petrol Ofisi’nin 2019 yılındaki ilk hizmet şampiyonları ödüllerini, Petrol Ofisi’nden CMO Beril Alakoç ve Ticari Pazarlama Müdürü Aykut Yüksel’in ev sahipliğinde, Perakende Direktörü Yiğit Meral, Perakende Yatırım Müdürü Mahmut Çil, Perakende Satış Müdürü Mustafa Cem Aşık, Perakende Ticaret Müdürü Savaş Güngör, Perakende Mükemmellik Müdürü Meysem Tamam ve LPG Müdürü Murat Çelik’in de katılımıyla gerçekleştirilen törenle aldılar. Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper’de törene katılarak, bölge birincisi bayileri bizzat tebrik etti.


Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törende, 2019 ilk çeyrek verilerine göre Hizmet Birincisi bayiler; Ege Bölge Şampiyonu Uysal Petrol (Çanakkale) adına Süleyman Uysal, Güney Marmara Bölge Şampiyonu Otosar Petrol (Eskişehir) adına Kayhan Gelici, Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonu Kadim Sur Petrol (Diyarbakır) adına Ahmet Ateş, Karadeniz Bölge Şampiyonu Petrol 24 Petrol (Erzurum) adına Kürşat Pir, Marmara Bölge Şampiyonu Garanti Gayrimenkul Petrol (Edirne) adına İsmail Şapçı ve Orta Anadolu Bölge Şampiyonu Çavdarlar Petrol (Kayseri) adına Noman Çavdar ödüllerini Petrol Ofisi yetkililerinin elinden aldılar.


Akdeniz Bölge Şampiyonu Refik Koçak (Konya) adına Bilge Hakan Koçak’ın katılamadığı törende ayrıca Otogaz Hizmet Birincileri Ege Bölgesinden Fethiye Uysallar Petrol (Muğla) adına Okan Uysal ile Orta Anadolu Bölgesinden Hacılar Petrol (Kayseri) adına Caner Talaslı’ya da ödülleri verildi.


“Genel tablo, tüm bayilerimizin çaba gösterdiğini sergiliyor”


Üçüncü Göz programında tamamı gerçek tüketicilerden oluşan yaklaşık 40 bin kişilik gizli müşterilerin bağımsız denetim sonuçlarının değerlendirildiğine dikkat çeken Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç, “Gelen puanlar, tüm bayilerimizin hizmet kalitesine önem verdiğini ve bu alanda gelişim için çaba gösterdiğini ortaya koyuyor. Hizmet kalitemizi en üst seviyeye çıkarma hedefimiz açısından, karşımıza çıkan bu genel tablo da çok sevindirici. Bununla birlikte bu alanda başarılı performans sergileyerek bölgelerinde en yüksek puanlara ulaşan şampiyon bayilerimizi de tebrik ediyorum” dedi.


“Hizmet kalitemizi bayilerimizle birlikte daha da geliştireceğiz”


Sektör lideri Petrol Ofisi’nin birçok alanda olduğu gibi yüksek hizmet kalitesi ile de öne çıktığına vurgu yapan Petrol Ofisi Perakende Direktörü Yiğit Meral de, “Petrol Ofisi olarak en büyük önceliklerimizden biri de hizmet kalitemizi daha da yükseğe çıkarmak, lider ve öncüsü olduğumuz sektörümüzün bu alanda da yeni referans çizgisini oluşturmaktır. Bu noktada elbette bayilerimizin bu alanda göstereceği çaba çok önemli, çok belirleyici. Üçüncü Göz programımızla, bayilerimizin daha iyi, daha kaliteli hizmet için sergilediği performansı tespit ediyoruz. Başarılı bayilerimizi ödüllendirerek güzel bir rekabet başlatan Üçüncü Göz programımızın yeni şampiyonlarına, bu alanda gösterdikleri başarılı performanslarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


“Kurumsal bir şirket ve aile olmamız başarıyı getirdi”


Üçüncü Göz’ün Güney Marmara Bölgesi hizmet şampiyonu olan Otosar Petrol adına açıklamalarda bulunan Kayhan Gelici, “Üçüncü Göz programının uygulamaya geçmesiyle birlikte istasyonların yılın sadece belli bir döneminde değil, sürekli kontrol edilmesi ve değerlendirilmesi, tüm müşterilere aynı kalitede hizmet verme çabamızı arttırdı. Otosar olarak bizi başarılı kılan en önemli faktörlerin, önce ‘kaliteli hizmet’ ve sonra da ‘kurumsal bir şirket’ olmamızdan kaynaklandığını düşünüyorum. İstasyonumuzun lokasyonu, hizmet adımlarını tam anlamıyla uyguluyor olmamız ve marketlerimizde de çeşide önem vererek müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına hitap edebilmemiz, bizi farklılaştırıp tüketici gözündeki algımızın çıtasını yükseltiyor. Bu algıyı yaratmada, çalışanlara bir aile ortamı sunup, her türlü sıkıntılarını kolayca bizlerle paylamalarını sağlayarak, çözüm odaklı olmamızın da büyük payı var. Burada en önemli rol, gerek yönetimle doğru iletişimde olması ve gerekse ASG ve MSG’ler ile iyi iletişim kurmasından dolayı istasyon yöneticimiz Gazi Koç arkadaşımızın. Elbette ki bu başarıyı sağlamamızın arkasında, sevgili patronumuz, saygıdeğer büyüğümüz Sayın Cemalettin Sarar’ın bize duyduğu güven yatıyor” şeklinde konuştu


‘Üçüncü Göz’ programı:

Gerçek tüketicilerin oluşturduğu yaklaşık 40 bin kişilik gizli müşterilerin bağımsız denetim sonuçlarının yansıdığı Üçüncü Göz programında, Petrol Ofisi istasyonlarının periyodik denetiminin yanı sıra sektör genel değerlendirmelerinden de yararlanılıyor. Yapılan denetimlerde, istasyon ve personel görünümünden, temizliğe, genel hizmet kalitesinden, Akaryakıt Satış Görevlilerinin iletişim süreçlerine, müşteri memnuniyetine kadar birçok farklı kriter puanlanıyor. Toplanan puanlar bir yandan işlenerek geliştirme süreçlerinde kullanılırken, diğer yandan üçer aylık dönemlerde bölgelerinin en yüksek puanını alan Petrol Ofisi bayileri de ödüllendiriliyor.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar