Dolar : Alış : 5.3429 / Satış : 5.3526
Euro : Alış : 6.0908 / Satış : 6.1018
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya12°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14170 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Pamukova’da beton travers fabrikasında Neler Oluyor?

13 Nisan 2018 - 185 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Pamukova’da beton travers fabrikasında Neler Oluyor?
Pamukova’da beton travers fabrikasında  Neler  Oluyor?

‘Sözlerini tutmadılar’

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Pamukova’da beton travers fabrikasından 7 işçinin daha bugün çıkartıldığını belirterek, “16 işçi maaşlarının iyileştirilmesi için eylem yaptığı için işten çıkartıldı. Bunun devamı da gelecek. Buna bir dur denilmeli” dedi.

SÖZLERİNİ TUTMADILAR

Pamukova beton travers fabrikasında bundan iki ay önce başlayan eyleme arabuluculuk yaptıklarını ve yaptıkları görüşme sonunda işverenin birçoğu asgari ücret ile çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 18 gibi bir iyileştirme yapma sözü verdiğini hatırlatan CHP İl Başkanı Isır, “ Bu söz üzerine işçiler işbaşı yapmıştı. Ancak gördük ki sadece 20 kişinin maaşlarına 140 ile 150 TL arası zam yapılmış. Diğerlerine ne zam, ne iyileştirme var. Bunun üzerine işçiler haklarını alabilmek için bir sendika ile görüşme yapmışlar. Bu sendika yetkililerle görüşme talebinde bulunmuş, lakin görüşme kabul edilmemiş.

SENDİKA İSTEMİYORLAR

Bunun üzerine 9 işçi işten çıkartılmış. Dün fabrikaya arabulucu oluruz düşüncesi ile yeniden gittik. Ancak yetkililer bizimle de görüşmedi. Bugün eylem yapan 7 işçiyi daha işten çıkarmışlar. Görünen o ki eylemde olan tüm arkadaşlar bir bir işten çıkartacaklar” dedi.

PAMUKOVA’NIN ÇOCUKLARI

Isır,  Pamukova’da bu fabrikanın kalmasını istediklerinin de altını çizerek, “Lakin fabrika yetkilileri Pamukova’nın çocuklarını tek tek kapı önüne koyuyor. Bu fabrikanın Pamukova’ya nasıl geldiğini en iyi bilenlerdenim. Burası bizim mera alanımızdı. Bu fabrika bugün mera alanında işlev sürdürüyor. Tamamen sınırları sıfırladıkları gibi, alanın dışına bile çıkmış durumdalar. Yani kanunsuz yer zapt etmeleri var” şeklinde konuştu.

HAKSIZ İHALE

Bu fabrikanın 2011 yılında 40 milyonluk bir haksız ihalesi bulunduğunu ve bu olayın basına yansıdığını da hatırlatan Isır, “Ancak olay çık çabuk kapatıldı. Burada isim zikretmek istemiyorum. Bu ihalenin incelenmesini istiyorum” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar