Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya22°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 13481 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Özel Veni Vidi Göz Sakarya Tıp Merkezi

08 Ocak 2018 - 132 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Özel Veni Vidi Göz Sakarya Tıp Merkezi
Özel Veni Vidi Göz Sakarya Tıp Merkezi

Multifokal Göz İçi Lens (MFİOL)

Bazı kişiler hem yakın hem uzak için ayrı gözlük kullanırlar, bazı kişiler ise tek bir gözlükle hem yakını hem uzağı görebilirler. Multifokal lensler ise hem yakını hem uzağı görmeyi sağlayan göz içi mercekleridir.

Bu merceklerde çeşitli halkalar mevcuttur.Bu halkaların bir kısmı uzağı bir kısmı yakını görmeyi sağlar.Böylelikle görmemizi sağlayan gözdeki sarı noktanın üzerine hem uzak hem de yakın görüntüler net olarak düşerek,yakın ve uzak görüş net sağlanabilmektedir.Bu tedavi için hasta seçimi oldukça önemlidir.

Hastanın ameliyat sonrası  beklentisi, hasta için yakını mı uzağı mı görmek önemli,dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.Tedavinin bir diğer avantajı ise,katarakt ameliyatı olması gereken hastalarda aynı seansta hem kataraktı yok etmesi hem de uzak-yakın görme problemine çözüm bulmuş olmasıdır.

Uygulanan ameliyat yöntemi standart Katarakt yöntemi ile aynıdır.Hastanın detaylı bir muayene sonucu,bu tip bir ameliyata uygunluk durumunun belirlenmesi başarılı bir operasyonun en önemli aşamasıdır.Hastanın mesleki durumu, yaşı, sosyal yaşantısı, okuma alışkanlığı ve günlük aktiviteleri hasta seçiminde önem taşımaktadır.

Özel Veni Vidi Göz Sakarya Tıp Merkezi

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar