Dolar : Alış : 5.7982 / Satış : 5.8086
Euro : Alış : 6.4267 / Satış : 6.4383
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya13°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 15787 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Nuri Demirağ Havacılık Lisesi Sakarya’ya Yakışır!

16 Temmuz 2019 - 1.859 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Nuri Demirağ Havacılık Lisesi Sakarya’ya Yakışır!
Nuri Demirağ Havacılık Lisesi  Sakarya’ya Yakışır!

Nuri Demirağ Havacılık Lisesi Sakarya’ya Yakışır!

Haberleri İzlerken Milli Eğitim Bakanının Açıklamaları Dikkatimi Çekti. Ülkemizde Ve Dünyada Büyüyen Havacılık-Uzay Ve Bilişim Alanlarında Temel Beceri Düzeyinde Öğrenciler Yetiştiren Okullar Açacağını Söyledi.

Konu Dikkatimi Çekti, Merakımı Gidermek İçin Tanıdığım Milli Eğitimdeki Müfettiş Dostumu Telefonla Arayarak Belli Bir Sohbetten Sonra Bakan Beyin Anlatımlarını Sordum. Siz Milli Eğitim Olarak Havacılıkla İlgili Bir Okul Açıyormusunuz Diye Sordum. Kendisi Bana Sakarya’da Özel Nuri Demirağ Havacılık Ve Teknoloji Lisesinin Açılma Aşamasında Olduğundan Bahsetti.

Daha Sonra Okul Hakkında Bilgi Almak İçin İnternette Araştırma Yapmak Fikri Geldi. Araştırdım Ve Buldum. Okulun Kurucularını İncelediğimde Çok Sevdiğim Hatta Hastalığın Nedeniyle Sık Sık Gittiğim Doktorumun Da Olduğunu Gördüm. Hemen Telefonla Aradım Ve Okulla İlgili Meraklarımı Sordum. Kendiside Telefonda Olmaz Okula Gel Hem Gör Hem Bir Kahvemizi İçersin Dedi.

Doktorum Mesai Saatinide Ayarlayarak Nuri Demirağ Havacılık Ve Teknoloji Lisesine Gittim. Binayı Gezdirdiler, Gerçekten Büyük Yatırım Yapmışlar. Öğrenci Konfor Ve Eğitimi İçin Hiç Bir Şey Esirgenmemiş.

Benim Gibi Ailelerin de Çocuklarıyla Okulu Gezdiklerini Gördüm.

Kurucu Yöneticisinin Odasına Gittiğimde, Gördüğüm Ve Duyduğum Şeylerden Çok Profesyonel Çalıştıklarını Anladım. Yönetici Veliye, Havacılık Sektörünün Geniş İstihtam Olanaklarından Bahsediyor, Bunun Yanında Öğrencilerimizin İyi Bir Üniversite Kazanmaları İçin De Yoğun Bir Program Uygulacaklarını Söylüyordu.

Görüntünün olası içeriği: Fehmi Duman, gülümsüyor, çizgiler ve yakın çekim
FE&SA Bilişim Limited Genel Müdürü Fehmi DUMAN

Sayın Yöneticinin Anlattıklarından Dikkatimi Çeken Husus Şu Oldu. Seçici Olacaklarını, Başvuru Çok Olsa Bile Belirli Bir Sayının Üstünde Öğrenci Almayacaklarını, Özellikle Uçak Teknisyenliği Bölümlerinde Detaylı Sağlık Raporu İstediklerini İfade Ediyordu. Çünkü Mezun Olan Öğrencilerinin Çalışma Sahalarında Beş Duyu Organlarını İyi Kullanabilmelerinin Çok Hayati Olduğunu İfade Ediyordu. Sadece Görevlerinin Yerde Değil, Bazen Uçucu Uçak Teknisyeni Olarak Uçmaları Gerektiğini Söylüyordu. Ben Uçak Teknisyenlerinin Uçuş Görevlerinin Olduğu İlk Kez Duyuyordum.

Doktor Dostuma, Havacılık Ve Bişim Teknolojileri (Yapay Zekâ, Robotik, Siber Gvenlik Ve Yazılım) İle İlgili Yatırımlar Yaptıkları İçin Teşekkür Ettim.

Dostumda; Sakarya Ve Ülkemiz İçin Çok Güzel Şeyler Düşündüklerini Söyledi. Sakarya’nın Savunma Sanayinde Çok İleride Olduğunu İfade Etti. Bu Sektöre Kalifiye Eleman Konusunda Faydaları Olacaklarını Dile Getirdi. Sakarya Üniversitesi İle İşbirli Yaparak, Katma Değerli Ürün Üreten, İleri Teknoloji, Dijitalleşme Konularına Odaklı, Hayal Eden, Araştıran, Mucit Kabiliyetli, Öz Güveni Olan, Toplumsal Şuura Sahip, Risk Alabilen, Farklı Şeyleri Düşünebilen, Doğru Zamanda Doğru Hedeflere Odaklanabilen, İyi Düzeyde İngilizde Dil Eğitimi Almış Yetenekli Öğrenciler Yetiştirmek Amacındayız Dedi.

Bende; Madem Böyle Bir Amacınız Var, Benim De Bir Katkım Olsun Diye Okulla İlgi Görüşlerimi Büyük Bir Zevk Ve Hevesle Yazdım. Başarılar Arkadaşlar. Bence Böyle Bir Okul Hem Sakarya’ya Yakıştı, Hem De Gerekliydi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :