Dolar : Alış : 7.9170 / Satış : 7.9313
Euro : Alış : 9.3956 / Satış : 9.4125
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya15°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 10852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Necdet Saraç Sistemdeki çürümenin son örneği

20 Kasım 2020 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Necdet Saraç Sistemdeki çürümenin son örneği
Necdet Saraç Sistemdeki çürümenin son örneği

Sorun yalnızca Alaattin Çakıcı’nın 1 milyon 300 bin üyesi olan, 13 milyon oy alan Türkiye’nin en büyük ikinci partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ve tehdit etmesi değil, asıl sorun Çakıcı’nın bu gücü kendinde görmesinde!

Daha önce Erdoğan’a da, Bahçeli’ye de hakaret eden Alaattin Çakıcı gibi bir isim, adları söylenince akıllara hemen “faili meçhul cinayetler ve beyaz Toroslar” gelen Mehmet Ağar, Engin Alan ve Korkut Eken gibi isimlerle Bodrum’da resim verdikten hemen sonra CHP’li Edirne Belediye Başkanı ile sarmaş-dolaş olup, daha sonrasında da Kılıçdaroğlu’na ağza alınmayacak küfürleri edip, tehdit edebiliyorsa orta yerde ciddi bir sorun var demektir!

Bu gerçek Türkiye’nin ilerlemediğini gerilediğini, yazılı ve yazılı olmayan hukuki ve toplumsal değerlerin her gün biraz daha çürüdüğünü gösteriyor…

Devlet hukuk devleti olmaktan çıktıkça, tümüyle iktidarın ve güçlü olanın hukukuna dönüştükçe, iktidarın ihtiyacına ve keyfine göre, her fırsatta, adı bazen hukuk reformu, bazen imar, bazen vergi olan yeni aflar çıkınca herkes de kendi hukukunu yaratıyor! Ülke, “FETÖ Borsası” örneklerinde olduğu gibi parası olanın hapse girmediği, parası ve gücü olanın sürekli racon kestiği, özel örgütler kurduğu bir ülkeye dönüşüyor. “Kabadayılar” devre dışı kalıyor, “Külhanbeyler” öne çıkıyor! Hukuk da vatandaşı değil, iktidarı ve iktidarın emrindekileri Külhanbeyleri koruyor!

SUÇ CEZASIZ KALIYOR

AKP bir sonuç olsa da, bu sonuca bizi AKP iktidarının taşıdığını söylemek asla abartı olmaz; Çünkü, ülkede hukuk ve demokrasi geliştirileceğine, hukuksuzluk ve keyfilik gelişti, vatandaşının güvenliğinden, sağlığından, eğitiminden, huzurundan sorumlu olması gereken devlet inandırıcı olmaktan çıktı!

Çakıcı’nın tehditi, ülkedeki hem yönetim boşluğunun, hem de adalet eksikliğinin bir sonucudur. Çünkü Kılıçdaroğlu’na yapılan bu tehdit, hukuka ve bütün topluma yapılmış bir tehdittir!

İçişleri Bakanı İBB Başkanı’na, AFAD İzmir BB Başkanı’na ayar vermeye kalkınca, Çakıcı da kendisinde Kılıçdaroğlu’nu tehdit etme hakkı görüyor!

Ve ortaya beklenen son çıkıyor. Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi, “yargının olmadığı yerde devlet bir süre sonra organize suç devleti haline geliyor.” Kılıçdaroğlu “Erdoğan’ı eleştiriyor Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli’yi eleştiriyor yeraltı dünyasından birisi cevap veriyor…”

LAF DEĞİL UYGULAMA GEREKİYOR

YORUMLAR

İlgili Terimler :
""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

BENZER HABERLER

""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar