Dolar : Alış : 5.7921 / Satış : 5.8025
Euro : Alış : 6.5133 / Satış : 6.5250
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14680 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Minik Şahinler Fark Yaratıyor

05 Aralık 2018 - 401 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Minik Şahinler Fark Yaratıyor
Minik Şahinler Fark Yaratıyor

Minik Şahinler Fark Yaratıyor

Şahin Anaokulu, TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) tarafından yürütülen LEAF (Okullarda Orman) Programı kapsamındaki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

6 yıldır devam eden LEAF Programını; anaokulunun haftalık ders programının yanı sıra İngilizce müfredatınada ekleyerek Türkiye’ de bir ilki gerçekleştiren Şahin Anaokulu; bu sayede öğrencilerinin İngilizce adına çevre terimlerine aşina olarak iletişim kuran bireyler olmalarını hedeflemektedir.

Anaokulundan sırayla her sınıftan seçilen görevli bir öğrenci ile ForestTeam (Orman Timi)  oluşturulup; temelde orman ve çevreyi koruma, doğaya karşı sorumluluk bilinci edinimi ve farkındalık oluşturmayı alarak görevlerin belirlendiği haftalık toplantılarla sorumluluk bilinci sahibi minik liderler yetişmektedir. Özel tasarımlı yeleklerini bir hafta boyunca evde ve okulda giyen Orman Liderlerine katılım belgeleri de hafta sonunda takdim edilmekte.

Öğrencilerin aileleri tarafından da yürekten desteklenen Orman Liderleri,  dönem başından itibaren “mavi kapak toplama, çiçek bakımı, sokak hayvanlarını ve kuşları besleme ve atık pil toplama” gibi görevleri başarıyla yerine getirmeye devam ediyorlar.

Sahip olduğu güçlü ve yenilikçi eğitmen kadrosu ve modern imkanları ile öğrencilerinin yaşam boyu öğrenme isteğine sahip birer dünya vatandaşı olarak yetişmelerini hedefleyen Şahin Okulları; eğitim, spor ve sanat faaliyetlerinde öncü ve fark yaratan çalışmalarını artırarak sürdürmeye devam edecektir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar