Dolar : Alış : 5.2601 / Satış : 5.2696
Euro : Alış : 5.9335 / Satış : 5.9442
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14365 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Millet İttifakı Gençliği ‘’ BİZ ‘’ dedi

23 Haziran 2018 - 315 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Millet İttifakı Gençliği ‘’ BİZ ‘’ dedi
Millet İttifakı Gençliği   ‘’ BİZ ‘’   dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf KONYALI
İyi Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Serdar AKBIYIK
Saadet Partisi Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Seyfullah YILDIRIM
Demokrat Parti Adapazarı İlçe Başkanı Hüseyin Dinçer HÜRCAN
Millet İttifakı Gençliği olarak  çalışmalarımız son ana kadar devam edecektir.
Emperyalizm, sömürgecilik ve baskı kılıcının altında boyun eğen ve ezilen milletlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde millet olarak verdiğimiz milli mücadele sonucunda kazanılan zaferi 95 yıl önce Cumhuriyet ile büyük bir coşkuyla taçlandırdık.
Bağımsızlık mücadelemizin başarıya ulaşmasının temelinde farklılıklarımızı gözetmeksizin ‘’ BİZ ‘’ olma duygusu yatmaktadır. Bu ‘’ BİZ OLMA DUYGUSU ‘’ Kuva-yi Milliye ordusu ile vücut bulmuş ve vatanımız emperyalizm, sömürgecilik ve baskının mezarı olmuştur.
95 yıl sonra bugün 16 yıllık iktidarın yarattığı Türkiye’de toplumsal barış günden güne erimektedir.  Yargı siyasallaşmış, üretim durma noktasına gelmiş, çiftçi ve emekçinin hakkı gasp edilmiş, ihracat ve ithalatın denge terazisi bozulmuş, aşırı ithalat yapımı ve yabancı para ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda dışa bağımlılık artmış, yolsuzluk ve rüşvet tavan yapmıştır. Terör hala 81 milyonu ağlatan kanayan yara durumundadır. Aziz milletimiz hayat pahalılığı altında ezilir duruma gelerek işsizlik, yoksulluk, umutsuzluk ile boğuşmaktadır. Eğitim sisteminin içi boşaltılmıştır. Türkiye içeride ve dışarıda sürekli kavga eden itibarsızlaştırılan bir ülke haline gelmektedir.
Bu gidişata bir DUR demek gerekmektedir. Bu gidişata DUR diyebilecek olan irade ‘’ BİZ OLMA DUYGUSUNU ’’ taşıyan Millet İttifakıdır. Sayın Cumhurbaşkanın’ın üç benzemezler diye nitelediği Millet İttifakı özünde bu duyguyu barındırmaktadır.  Siyasi görüşlerin ve kişisel menfaatlerin farklılıklarını gözetmeksizin önce vatan, önce millet diyenlerin ittifakı millet ittifakıdır. Bu duygu ve düşünce bizleri bir arada tutmaktadır.


Bizler fikri hür vicdanı hür irfanı hür olan Millet ittifakı gençleri olarak bu gidişata 24 Haziran’da DUR diyeceğiz.  Sürekli kandırılan aldatılan iktidarı değiştirip Türkiye’nin geleceği için bir araya gelerek konuşabilen, danışabilen ortak akılda uzlaşan liyakati esas alan bir iktidarı inşa edeceğiz.
Bu gidişata ancak milli mücadele dönemindeki bağımsızlık mücadelesinin ruhunu taşıyan Aziz milletimiz dur diyebilir. Milletimizin 24 Haziran’da bu kötü gidişata vatandaşlık hakları olan oylarıyla DUR demeye davet ediyoruz.
MİLLET İÇİN gerçek demokrasi için hukuk için adalet için kuvvetler ayrılığı ilkesinin tesisi için değiştirmeye kararlıyız.
Hazırız!

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar