Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14894 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehmet Mesut GÖKDEMİR, İstiklal Marşı’nın Kabulü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

11 Mart 2019 - 314 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Mehmet Mesut GÖKDEMİR, İstiklal Marşı’nın Kabulü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 
Mehmet Mesut GÖKDEMİR, İstiklal Marşı’nın Kabulü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, İstiklal Marşı’nın Kabulü ’nün 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
GÖKDEMİR, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü nedeniyle yayımladığı mesajda şu görüşlere yer verdi, “ Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklâl Marşımızın, 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İstiklal Marşımızın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Savaşı’nda milletimizin ne için savaştığını, hangi duygularla vatanını koruduğunu bu şiirinde çok açık bir şekilde ortaya koymuştur. Bu nedenle İstiklal Marşımız tarihimizi, milli karakterimizi, milli mücadelenin heyecanını ve duygularını içinde taşıyan, edebiyatımızın seçkin bir örneği olarak kabul edilmiş ve bu tarihi şahlanışın, onur ve gurur mücadelesinin parlak bir anıtı olmuştur. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’ diye temennide bulunurken o yıllarda verilen çetin mücadeleye ve insanüstü gayrete de işaret etmiştir. Şanlı Bayrağımızla birlikte bağımsızlığımızın en önemli simgelerinden olan İstiklal Marşı, özlü dizeleriyle milletimizi ortak düşünce ve duygularda buluşturmakta, birlik, beraberlik ve dayanışmamızı güçlendirmektedir ”dedi.
GÖKDEMİR şöyle devam etti,  “ milletimizin büyük bir fedakârlık ve azimle kazandığı İstiklal Mücadelesini en yüksek duygularla anlatan ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerini inanç, mücadele, birlik ve beraberlik harçlarıyla yükselten İstiklal Marşımız, milletimizin var olma mücadelesini ve başarma gücünü ebedileştirmiştir. Kabulünün 98. yıldönümünü kutlayacağımız İstiklal Marşımız, göğsümüzü kabartarak haykırdığımız, kendimize güvenimizi, geleceği şekillendirme gücümüzü, birliğimizi, dirliğimizi pekiştirip, artırmakta ve artırmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin milli marşı ve milli düsturu olan İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 98.yıldönümünü canı gönülden kutluyor, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum” ifadesini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, şapka, ağaç ve açık hava

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar