Dolar : Alış : 5.2601 / Satış : 5.2696
Euro : Alış : 5.9335 / Satış : 5.9442
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14365 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İYİ Parti milletvekili Adayı Mehmet KIR” Su saatleri Sökülecek”

22 Haziran 2018 - 246 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İYİ Parti milletvekili Adayı Mehmet KIR” Su saatleri Sökülecek”
İYİ Parti milletvekili Adayı Mehmet KIR” Su  saatleri Sökülecek”

İYİ Parti milletvekili Adayı Mehmet KIR” Su saatleri Sökülecek”

MEHMET KIR ; İYİLERİN İKTİDARINDA HERKES KAZANACAK

Seçim çalışmalarını Geyve’de sürdüren İYİ Parti milletvekili Adayı Mehmet KIR , beraberinde Geyve İlçe Teşkilatı yöneticileriyle Yörükler mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlardan destek istedi.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Kemalettin Yörük ve Arif Işgördü dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar

MEHMET KIR ” Türk lirası değer kaybediyor ama bazı tarım ürünleri Dolar ile yarışıyor, bakın patates ve soğan 1 Dolar oldu, memnun musunuz” , diye sordu.
”Sizin büyük emekler sarf ederek yetiştirdiğiniz ve kilosunu 1 liradan satınca bile bayram ettiğiniz ürünler, bugün tezgahta 5 lira. Aradaki 4 lirayı kim kazandı biliyorsunuz, o 4 lirayı emek sarf etmeyen, çile çekmeyen birileri kazandı” diyen MEHMET KIR , İYİ Parti’nin insanı, genci, kadını, esnafı, memuru ve çiftçiyi hedef alan ve insana dokunan projelerle geldiğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Evde yengelere müjde verin, bizim iktidarımızda tarımda çalışan kadınların 5 yıllık sigortasını biz üstleneceğiz. Bitirilen tarımı canlandırarak perişan hale düşürülen çiftçiyi kalkındıracak, tarlasına küsmüş çiftçiyi topraklarınla barıştıracak ve toprakların ekilmemesi sebebiyle iş aramak için büyükşehirlere göçmüş çiftçi çocuklarının yuvalarına dönüşü sağlayacağız.


İlimiz, gerek coğrafi gerekse iklim yönünden çok çeşitli tarım ürünlerinin yetiştirilmesine uygun bir konumda, ancak ülkemizdeki üretim tekniklerinin geriliği, tohum, gübre, ilaç gibi sanayi ürünlerinin tekelleşmesi ve dışa bağımlılığı gibi konulara çözüm bulmayan ve çiftçiyi kendi kaderi ile başbaşa bırakan bir Tarım Bakanımız var. Onun da ne kadar bizim olduğundan şüpheliyiz. Şüpheliyiz çünkü o Tarım Bakanımız, Fransız çiftçilerine yaptığı üstün hizmetlerden dolayı Fransızlardan şövalye unvanı aldığına göre, ne kadar bizim bakanımız olduğu tartışmaya açıktır. Bu durum kaderiniz değil elbette, birileri gelir, herkese İYİ geldikleri gibi size de iyi gelirler. İyilerin iktidarında herkes gibi çiftçimiz de kazanacak, bize destek olun.”

İYİ PARTİ; GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMIYOR
İYİ Partililer, Pamukova’yı ziyaret ettiler.
İYİ Parti Sakarya Milletvekili Adayı Mehmet Kır ,
erken ve baskın seçim kararıyla başlattıkları çalışmalarda artık sona geldiklerini, bundan sonrasının milletin takdiri olacağını söyledi.
Yerelde ve genelde son derece kısıtlı imkanlarımıza rağmen elimizden geleni yaptık, bütün arkadaşlarım büyük fedakarlıklarla bu sürece katkı sağladılar. Allah emeklerimizi zayi etmesin inşallah, diyen Kır açıklamasını şöyle sürdürdü;
“Partimizin kuruluşuyla birlikte, kime verelim ki gerekçesini ortadan kaldırdık, seçmene güçlü bir merkez sağ alternatifi sunduk. Propagandalarını, bizden sonra tufan anlayışına oturtanlar, çıkışımızla birlikte artık bunun sökmediğini anlayarak, ilk kez bu seçimde kesenin ağzını açmak ve vatandaşların temel taleplerini yerine getirme noktasında önemli adımlar atmak zorunda kadılar. Sadece bu bile, henüz bir yılını doldurmamış İYİ Parti’nin imkan ve fırsat sağlandığında neleri başarabileceğinin göstergesidir. Vatandaşımızın bütün bu olup biteni sağduyu ile değerlendireceğine ve partimize teveccüh göstereceğine inanıyorum.
Her ne kadar propaganda anlamında eşitsizlik ile karşı karşıya kaldıysak ve derdimizi anlatma anlamında yetersizlikler yaşadıysak da, hükümetin özellikle gün yüzüne çıkan ve kolay kolay da örtemeyeceği ekonomik gelişmelerin, karar aşamasındaki seçmen üzerinde çok etkili olduğunu biliyoruz. Artık güneşi balçıkla, icraatlarınızı hamasi söylemlerle sıvamanız çok zor. İstediğiniz kadar propaganda imkanlarımızı sınırlayın, istediğiniz kadar susturmaya ve görmezden gelmeyi çalışın nafile, halk bizi göremese de sizin gerçek yüzünüzü ve çarpık ekonomi anlayışınızın bu ülkeye nelere mal olduğunu gördü. Üreticiden kilosu 50 kuruşa çıkan patates ve soğanın, tezgahta dolar ve euro ile yarıştığını artık herkes görüyor.
Dövizdeki artışı dış güçlere bağlayarak kusurlarını örtmeye çalışanlar, patates ve soğandaki artışa nasıl bir bahane bulacaklar, çok merak ediyorum. Herhalde Merkez Bankası piyasaya 5 ton soğan sürseydi, böyle olmazdı diyecek halleri yoktur.
Biz ülkemizin içine düşürüldüğü bu durumdan rahatsızız, mücadelemiz bütün bunları düzeltme adınadır. Keşke iktidar, bizi engellemek ve susturmak için harcadığı zamanı, biraz da ülkeyi kalkındırmak için harcasaydı da, ülke bu hallere düşmeseydi.”

MEHMET KIR ; CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ UCUBESİNE SON VERECEĞİZ

İYİ Parti milletvekili adaylar Mehmet Kır seçim çalışmalarını sürdürüyor
Vatandaşların, parlamenter sisteme dönecek misiniz şeklindeki sorularına cevap veren Kır Sayın Cumhurbaşkanı, demokratik parlamenter sistemi darbe ve kriz üreticisi olarak tanımlıyor ama biz öyle düşünmüyoruz. Dünya’da ABD’den başka başkanlık sistemini uygulayıp da diktatörlüğe geçmemiş tek bir devlet yok, dedi.
Meraklı vatandaşlara, bir ülke yönetimde istişare, meşveret ve ortak akıl olmalı, iktidar gücünü elinde tutanlar, sorgulanmalı, denetlenmeli, bir ülke yönetiminde güçler ayrılığı olmalı, yasama, yürütme ve yargı birbirinden bağımsız olmalı, diyerek şu soruyu sordu, neden bir ülkenin kaderini tek bir adamın iki dudağı arasına bırakalım ki, siz evinizde veya işyerinizde böyle bir sistem olsun ister misiniz diye sordu.
Darbe ve kriz üretiyor diye parlamenter demokratik sistemden vazgeçemeyiz, kaldı ki darbe ve krizin sebepleri sistem değil, iktidardakilerin tutum ve davranışlarıdır, diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü;
“ Yaşadığımız krizin sebebi sistem değil, yeteneksiz, kandırılan, aldatılan, siyasi hırsına yeni düşen,
Yandaş ve liyakatsiz kadrolarla parlamenter sistemi yönetemeyen, vatandaşları ötekileştiren, iktidar gücünü tarikat ve cemaatlerden alan, cemaat ve tarikatlara, yargıyı, polisi, bürokrasi ve askeriyeyi teslim eden, Anayasa ve yasaları uygulamayan, partileri cepheleştiren, medyayı yandaş yapan, gazetecileri hapseden, dış politikada ve ekonomide ülkeyi duvara çarptıran özetle Devleti liyakatle yönetemeyen beceriksiz siyasilerdir. Kaldı ki biz bu sistemi referandumdan bu yana deniyoruz. Referandumdan bu yana tek adamla yönetiliyoruz, sonuç ortada. Değerli vatandaşlarım, sakın ha Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik parlamenter rejimini öldürmeyin, tabutuna son çiviyi çakan olmayın ve bu vicdani sorumluluğu üzerinize almayın.”

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, Ahmet Pehlivan dahil, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, Yusuf Baran dahil, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, Fahrettin Ay dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, Yusuf Baran ve Özcan Derinbay dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar