Dolar : Alış : 5.7479 / Satış : 5.7582
Euro : Alış : 6.3805 / Satış : 6.3920
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya12°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 15765 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gülüşünüz Sizin İmzanızdır

29 Temmuz 2019 - 321 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Gülüşünüz Sizin İmzanızdır
Gülüşünüz Sizin İmzanızdır

Diş Hekimi Onur Dikmen

Gülüşünüz Sizin İmzanızdır

Özel Alkan Diş Polikliniği Diş Hekimi Onur Dikmen, gülüşümüzdeki estetiksel sorunların sosyal hayatımızı ve özgüvenimizi etkilediğini söyledi.

ÖZGÜVENİN ANAHTARI GÜLÜŞ

Ağız sağlığının yanında gülüş estetiğine de vurgu yapan Özel Alkan Diş Polikliniği Diş Hekimi Onur Dikmen, “Ağız bakımı akla; diş ağrısı, ağız kokusu, kanama problemleri, diş kayıpları gibi problemlerin çözümünü getirse de, artık günümüzde diş ve diş etlerine bağlı gülüş estetiği de önemli bir yere sahiptir. Çünkü estetik olmayan bir gülüş kişilerin sosyal hayatını ve özgüvenlerini olumsuz etkiler. Bunun sonucunda da gülerken elimiz ağzımıza gider. Adeta gülmekten çekiniriz. Dişlerimiz sağlıklı olsalar bile renk, şekil, diş-diş eti uyumu, çapraşıklık gibi problemler sağlıklı bir gülüşe engel olabilir. Artık günümüzde gerçekleştirilen çalışmalarla birçok farklı tedavi yöntemi sayesinde daha güzel gülüşler sağlanabilmektedir” dedi.

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Özel Alkan Diş Polikliniği Diş Hekimi Dt. Onur Dikmen son olarak ise: “Güzel bir gülüşe duyulan ihtiyaç ‘Estetik Diş Hekimliği’ kavramını hayatımıza sokmuştur. Estetik Diş Hekimliğinde yapılan gülüş tasarımıdır. Hastaların diş ve diş etlerinin görünümünün, yüz şekillerine ve gereksinimlerine uygun olarak doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulmasına gülüş tasarımı denir. Burada en önemli faktör hastanın beklentileridir. Çünkü estetik göreceli bir kavramdır. Gülüş tasarımında birçok metot kullanılabilir. İstediğimiz gülüşe ulaşmak için; diş estetiği, diş beyazlatma, zirkonyum kaplamalar, lamina kaplamalar, kompozit dolgular, ortodontik (tel tedavisi) tedaviler gibi birçok yol vardır. Önemli olan hangi hastaya hangi tedavinin uygun olacağına doğru karar verebilmektir. Bu sebeple ayrıntılı bir muayene ve planlama yapmak gerekir. Doğru tanı, hasta beklentilerinin tam olarak anlaşılması, hekimin doğru tedaviye ulaşmasına anahtar görevi görür. Sonu olarak da hasta istediği gülüşe kavuşur. Güzel bir gülüş bizim çevremizle olan iletişimimizi olumlu yönde etkiler. Adeta bizim imzamız olur” diye konuştu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar