Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14894 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali ALEMDAROĞLU”Köylü milletin efendisidir” 

09 Ekim 2018 - 497 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali ALEMDAROĞLU”Köylü milletin efendisidir” 
Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali ALEMDAROĞLU”Köylü milletin efendisidir” 

Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali ALEMDAROĞLU”Genç anadolu partisi olarak ülkenin tüm sorunlarını milletimizle paylaşmak ve çözümlerimiz’i sunacağız bunları projelerimiz’le türk milletine anlatacağız .
Ülkede iş yok,aş yok,ekmek yok.
İş kavgası,aş kavgası,ekmek kavgası var.”Fırıncılar vatan haini” ilan edilirse şaşmam. Henüz zamlar,tam yansımadı vatandaşa. İki ay sonra daha kötü hissedeceğiz.
İşin bir başka boyutundan söz edelim:
Bugün ithal edip sorunu çözüyorsun diyelim. Peki,iklim değişikliği nedeniyle dünyada buğday üretiminin her yıl düştüğünü biliyor musunuz?
Sadece Türkiye’yi değil,dünyayı bir kıtlığın beklediğinden haberiniz var mı? Buğday,altın kadar kıymetli olacak,önümüzdeki iki üç yıl içinde.
İkinci Dünya Savaşı öncesi,Türkiye her an savaşa girebilir diye köylüden toplanan buğdaylar,savaş için saklanmıştı. Savaş tehlikesi geçince de,o buğdayların ambarlarda çürüdüğü görülmüş,denizlere dökülmüştü.

İşte o yıllar, Anadolu’da resmen kıtlık olmuş. Ben çocukken,köyde büyüklerimizden,nasıl “yaprak yiyerek hayatta kaldıkları” hikayelerini çok dinledim. Bu nesil bir şey görmedi. Savaş görmedi. Hayatı dizilerdeki gibi sanıyor.
Buğdaydaki küresel düşüşün,42 milyon ton olduğu,uzmanlarca ifade ediliyor. Baş neden,dünyadaki kuraklık…Peki,kardeşim bu kadar akarsuların sahibi,bu kadar arazilerin sahibi,bu kadar ovaların sahibi Türkiye’de,buğday neden yok?
Bunu sormayacak,bunu düşünmeyecek miyiz?
Bunu “dış güçler” mi yaptı, “iç güçler”mi?
Türkiye,15 yılda,49 milyon 401 bin ton buğday ithal etti ve toplam 13 milyar 444 milyon dolar ödeme yaptı. Bu parayı çiftçiyi desteklemeye ayırsaydık, Anadolu dünyayı besleyecek buğday miktarına kavuşurdu.
Bu gidişle “ekmek”diye ağlayacak bu millet. Hele de bir tas çorba ile bir ekmeği tüketen,bu ekmekçi topluma sen,buğdaysız kalmayı anlatamazsınız.


Genç Anadolu Partisi olarak tarıma ve tarım alanlarına önem vermek ve ülkemizi dışa bağımlı olmaktan kurtaracağız.
Genç Anadolu Partisi iktidarında tarım liseleri açılarak tarımsal üretim de istikrarı yakalayacağız çiftçimizin yüzünü güldürecek tedbirleri acilen alacağız.
Buğdayın anavatanı Anadolu’dur. 10 bin yıldır bu topraklarda,buğday üretilir. Son 10 yılda,27 milyon dekar tarım arazisi,ekilmedi. Bu sonuç olarak,ambarların,Rusya,Almanya, Fransa ve Ukrayna gibi ülkelerin buğdaylarıyla doldu taştı.
Arazileri köylü neden ekmiyor peki?
Çünkü 15 yıldır AB sevdasına düştük,tarım nüfusunu şehirlere kaydırdık. Üretim yerine herkes tüketime yöneldi. Tarım köylüsüne verilen destek bilinçli ve planlı olarak çekildi.
Köylü milletin efendisidir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar