Dolar : Alış : 5.8124 / Satış : 5.8228
Euro : Alış : 6.4894 / Satış : 6.5011
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya21°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 15636 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gazi Metal 31nci Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası Başlıyor

16 Haziran 2019 - 641 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Gazi Metal 31nci Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası Başlıyor
Gazi Metal 31nci Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası Başlıyor

Gazi Metal 31 nci Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası Başlıyor

SIRADAKİ MAÇLAR

MURAT EĞİTİMBAKAS SİGORTA İNŞAAT-LAHNA SPOR

18/06/2019 20:30

ENMA İNŞAATÇALIŞKAN OTOMOTİV

18/06/2019 21:30

SAKARYA 79FERKAS MÜHENDİSLİK

18/06/2019 22:30

BES AYDINLAR YAPIİNCİ MUTFAK

18/06/2019 23:30

İZREK AUTOMOTİVE LABELSGÜRTIR SPOR

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

TARİHÇE

SAKARYA OLGUNLAR TURNUVASI TARİHÇESİ

1980’ li yılların başında Bursa’da Veledrom sahasında organizasyonu yapılan (büyük saha) turnuvadan esinlenen Semih Saner dönemin Sakarya Gazetesi çalışanları ve spor dostlarıyla( Muzaffer Bosnalı, Cevdet Güngör, Ali Fikri Aşık, İbrahim Uluç, Sabri Ugan, Nevzat Urhan, Murat Tokluca, Burhan Güven ) bir araya gelerek Sakarya’ da benzer bir turnuvanın yapılması için bir öneride bulunur.

Dönemin Valisi Nurettin Turan ın başkanlığında öneri heyecanla kabul görür ve harekete geçilir.

Futbol sahası olarak Ticaret Lisesinin bünyesindeki mini futbol sahası seçilir. Toprak olan saha seyircilerin kolay ulaşabilmeleri için şehrin merkezine, çark caddesine yakın olması nedeniyle uygun bulunur. Dönemin Adapazarı Belediye Başkanı Erkal Etçioğlu nun destekleriyle ağaç ışıklandırma direkleri dikilir, tahta türbinler inşa edilir.

“Haydi, tozlu kramponlarınızı dolaptan çıkarın.”

“Çocuklar tribünde babalar ve dedeler sahada.” sloganlarıyla 19 Haziran 1987’de saat 18.00’de çeyrek asır geçecek bir organizasyonun açılışını yaptılar.

Birinci turnuvaya yoğun bir katlımla tek kategoride, zamanın emekli hakemlerinin yönetiminde başlanır.

Olgunlar Futbol Turnuvası olağanüstü bir ilgi görür, tribünlerde oturacak yer bulmak mümkün olmaz. Futbol turnuvası adeta bir şov, eğlence halinde devam eder.

İlk şampiyon dönemin eski şöhretlerinden oluşan Baba Recep Koçkar’ın takımı Titanik olarak tarihe geçer.

Adapazarı Belediyesi ve büyükşehir olduktan sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesi bundan sonra yapılan organizasyonlara sürekli destek vermişlerdir.

Toprak olan zemin ilerki yıllarda doğal çim haline getirilerek müsabakalar oynatıldı. Daha sonra ise Adapazarı Belediyesi tarafından halı sahaya çevrildi.

Turnuva Sakarya Gazetesinin önderliğinde altı yıl organize edildi. Daha sonraki yıllarda ise Diş Hekimi Ercan Acar(Merhum), Ecz. Şamil Bilgin, İlhan Peksan, Remzi Adıyaman, Hüseyin Kama(Merhum), Necdet Güngörsün(Merhum), Ömer Bektaş, Sezai Matur ve Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi tarafından toplamda 27 kez organize edildi.

1999 Marmara Depremi nedeniyle 2000 yılında turnuva bir yıl organize edilemedi. Bir yılda Arifiye’ de organize edilmiştir.

Turnuvaya Sakarya dışında farklı illerden Kocaeli, Bolu, Düzce, Bilecik, Yalova, Antalya ve İstanbul’dan katılım olmuştur.

Sakarya 73 takımı turnuvada 3 yıl üst üste hiç yenilmeden şampiyon olarak erişilmesi zor bir rekor kırmıştır.

Müsabakaların tamamına uçakla gidip gelen Antalya takımı şampiyon olarak kupayı il dışına götürmeyi başarmıştır.

Kadrosu tamamen Japon uyruklulardan oluşan Toyota Taganici Takımı farklı bir renk katarak maç başına ortalama 12 gol yiyerek turnuva gol yeme rekorunu kırdılar. Ancak fairplay ödülünü kazanarak tarih sayfalarında yerini almış oldular.

Coşkunspor, Ekpress Anbarı, Sakarya 73, Cefakarspor, Turyem Yemekçilik, Özel Boru (İzmit), Modern Kuyumculuk, Faydalı Kuyumculuk, Odabaş Kuyumculuk uzun yıllar istikrarlı olarak turnuvaya katılma başarısı gösterdiler.

Milli takımlar düzeyinde futbol oynayıp aktif futbolu bıraktıktan sonra, Cemil Turan, Aykut Yiğit (Merhum), Yenal Kaçıra, Rıdvan Dilmen, Yusuf Altuntaş, Hamza Hamzaoğlu, Uğur Tütüneker, Hakan Tecimer, Mustafa Yücedağ, Nezihi Tosuncuk, Recep Çetin, Bülent Baturman, Ogün Temizkanoğlu, Nejat Ersin, ve Talat Yılmaz gibi ünlü futbolcular turnuvaya iştirak etmişlerdir. Bunun yanında adını saymadığımız Türkiye liglerinde zamanında profesyonel olarak sahaya çıkan bir çok futbolcu yer almışlardır.

Turnuva 2007 yılında UEFA tarafından yılın en iyiveteran (Eski faaliyetlerine devam eden kimse.) organizasyonu seçilmiştir. UEFA Başkanı Michel Platini imzalı belge dönemin TFF Başkanlığına gönderilmiştir.

2013 yılından itibaren turnuvayı geliri ile eğitime katkı sağlamak amacıyla Prof.Dr.Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi Spor Kulübü Derneği tarafından organize edilmeye başlandı. Bu yıl futbol sahasının; halı yenilenmiş,tahta tribünler yerine oturaklar konulmuş, Cami tarafında bulunan park tarafına da tribünler yerleştirilerek 2208 oturma kapasiteli mini sahaya dönüştürülmüştür.

Aynı yıl turnuvada tüm müsabakalar ilk defa kez internetten tüm dünyaya canlı olarak yayınlanmaya başlanmıştır.

2015 yılında yapılan turnuvaya Kayalar Tarım isim sponsoru olarak bir ilke daha adım atılmış oldu. 2015 yılında turnuvanın adı Kayalar Tarım 27. Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası olarak anılmıştır.

ONUR KURULU

Ahmet Hamdi NAYİR
(Sakarya Valisi)
Ekrem YÜCE
(Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı)
Mutlu IŞIKSU(Adapazarı Belediye Başkanı)
Fatih KAYA(İl Emniyet Müdürü)
Fazilet DURMUŞ
(İl Milli Eğitim Müdürü)
Doç. Dr. Aziz ÖĞÜTLÜ
(İl Sağlık Müdürü)
Arif ÖZSOY
(Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü)
Ferruh SEZGİN
(TFF Sakarya Bölge Müdürü)
Yaşar ZIMBA
(AKSF Başkanı) 
Tezcan DEMİR(Futbol İl Temsilcisi)
Cevat EKŞİ
(Sakarya Spor Kulüp Başkanı)
Nazmi BİLGİN(Gazeteciler Cemiyeti Başkanı)
Zeki AYDINTEPE
(TSYD Sakarya İl Temsilcisi)
Prof.Dr. Fatih SAVAŞAN
(Sakarya Üniversitesi Rektörü)
Av. Abdurrahim BURAK
(Baro Başkanı)
Ahmet Akgün ALTUĞ
(Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı)
Halil İbrahim BALCI
(Türkiye Fırıncılar Odası Genel Başkanı)
Dr. Necmi ODYAKMAZ
(SEDAŞ Genel. Müdürü)
Hikmet ÖZTÜRK 
(TÜVESAŞ Genel Müdür V.)

TERTİP KURULU

Mithat Şahin
Tertip Kurulu Başkanı (Prof.Dr.Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü)
İlhan SÜTLÜGenel Koordinatör
Feridun Özdemir
Prof.Dr.Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi Spor Kulübü Derneği Başkanı
Ali Fikri Aşık
Gazeteci (ASGD Başkanı) Basın sözcüsü
Adnan Akıncı
(Prof.Dr.Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı) İdari İşler Sorumlusu
Nurettin ELMACI(Beden Eğitimi Öğrt.)Tesis sorumlusu
Sevda Erus
(Prof.Dr.Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi Spor Kulübü Derneği Üyesi) Sosyal İşler ve Çevre Sorumlusu
Aşkın Kılıç
(İşadamı) Üye

DİSİPLİN KURULU

İlhan SAÜTLÜ

Bülent KASIM

Ali KARABULUT

KATILIM KURALLARI

1. Turnuva genç olgunlar, olgunlar ve tecrübeli olgunlar olmak üzere 3 kategoride oynanacaktır. Takımlar genç olgunlarda 12 kişilik, olgunlar ve tecrübeli olgunlarda 14 kişilik kadrolarını komiteye turnuva öncesi ibraz edeceklerdir.

2. Genç olgunlar kategorisinde 34-41, olgunlar kategorisinde 42-48, tecrübeli olgunlarda 49 ve üstü yaştaki sporcular oynayabileceklerdir. Buna göre Genç olgunlar kategorisinde 1985-1978, olgunlar kategorisinde 1977 -1971, tecrübeli olgunlarda 1970 ve üstü doğumlu olanlar oynayabileceklerdir. (Yaş hesabında ay ve gün hesabı yapılmayacaktır.)

3. Genç Olgunlar kategorisine yaşı tutan sporcular olgunlar ve tecrübeli olgunlarda kategorisinde oynayamazlar. Olgunlar kategorisine yaşı tutanlar tecrübeli olgunlar kategorisinde oynayamazlar. Bir üst kategoriye yaşı tutanlar ise isterlerse alt kategorilerde oynayabilirler.Bir futbolcu yalnız bir takımda bir kategoride oynayabilir.

4. Turnuvadan elenen takımların futbolcuları ara transfer döneminde yaşlarının uygun olduğu istediği kategoriye transfer yapabilirler. Maçları devam eden takımların futbolcuları ise sadece ara transfer döneminde yaşının uygun olduğu diğer kategoriye transfer yapabilirler.

5. Takımlar ana sayfadaki “Turnuvaya Katılma Formu” linkinden ön kayıt yapacaklardır. Katılım bedelini yatırdığına dair dekont ile Taahhütnameyi Tertip Komitesine teslim ederek müracaatlarını tamamlamış olacaklardır. (Ön kayıt sonrası yazdır butonundan taahhütname alınabilmektedir. Taahhütname yönetici, antrenör ve futbolcular tarafından imzalanacaktır.)

6. Futbolcuların forma numaraları sabit olacak, turnuva sonuna kadar değişmeyecektir. Formaların önünde göğüs numarası da yer alacaktır.

7. Takımlar ilk maça çıkmadan önce turnuvada görev alacak yönetici, antrenör, ve futbolcuların nüfus cüzdanları yanlarında hazır bulundurulacak. Turnuvada görev alacak yönetici, antrenör, ve futbolcuların formalı fotoğrafları çekilecek, nüfus cüzdanları taranarak web sitesine konulacaktır. Bunun dışında takımlardan hiçbir belge istenmeyecektir.

8. Kadrolarını tamamlayamayan takımlar müsabakalar başladıktan sonra kesinlikle kadro listelerine sporcu ekleyemezler.

9. Turnuva başladıktan sonra takımlar kadrolarında değişiklik yapamazlar.

10. Turnuvaya katılacak takımlar aşağıda bulunan hesap bilgilerine 2000 TL (İki Bin Türk Lirası) katılım bedelini takım adına yatırıp, dekont ile birlikte Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi Spor Kulübü Başkanlığı irtibat bürosuna teslim edeceklerdir.

İrtibat Tel: Turnuva Koordinatörü İlhan SÜTLÜ 0505 892 20 60

Banka Adı
Halk Bankası Adapazarı Şubesi
Hesap AdıAdapazarı Prof. Dr. Tansu Çiller Ticaret Lisesi Spor Kulübü Derneği
Hesap NoŞube Kodu: 9585 Hesap No: 16000251
IBAN NOTR48 0001 2009 5850 0016 0002 51

11. 2018-2019 futbol sezonunda yurtiçi ve yurtdışı amatör ve profesyonel liglerde lisansları vize edilmiş olan sporcular, faal futbolcu olarak değerlendirilecektir. Bu bağlamda takımlar, kadrolarında en fazla 1 adet faal futbolcu bulundurabilirler. Faal futbolcu oynatacak olan takımlar, katılım bedeli dışında banka hesabına 1 500 TL (Binbeşyüzlira) eğitime katkı payı yatıracaklar ve dekontu komiteye teslim edilebilir veya makbuz karşılığında tertip komitesine ödenebilir. 42 yaş ve üzeri olan futbolcular faal futbolcu statüsünde yer almazlar.

12. Takımlar ara transfer de kadrolarına ikinci bir faal futbolcuyu transfer edemezler, kadrolarında bulunan faal futbolcuyu çıkartarak yerine yeni bir faal futbolcuyu transfer edebilirler. Bunun bedeli de eğitime katkı payı olarak 1.200 TL (Binikiyüzlira) dir. Takımlarda birden fazla faal futbolcu tespit edildiği anda, turnuvadan takım ihraç edilir. Faal futbolcu katılım bedelini müsabakasından önce yatırmayan takımlar alacağı faal futbolcuyu turnuvada oynatamazlar.

13. Olgunlar futbol turnuvasına Sağlık sorunu olan hiçbir futbolcu katılamaz, katılması halinde ise yaşanacak herhangi bir sağlık sorunundan Turnuva Tertip komitesi kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müsabakalar esnasında olabilecek sakatlık, kaza, vefat ve benzeri durumlarda tertip komitesi sorumluluk altında olmayacaktır.

14. Müsabakalar esnasında oluşabilecek sakatlıklar ve yaralanmalarda tertip komitesi tarafından turnuva süresince görevlendirilecek olan donanımlı bir sağlık görevlisi, ilk müdahalede bulunacaktır. Sağlık görevlisini aşan vakalarda ise 112 Acil aranarak ambulans çağırılacak ve kulüp sporcusunu il içindeki istediği hastaneye sevk ettirebilecektir. Komite hastaneyle ilgili bölümden sorumlu olmayacak, sorumluluk kulübe ait olacaktır.

15. Turnuvaya katılan bütün takımlardan 15. ve 16. maddeyi okuduğunu ve kabul ettiğine dair taahhütnameyi ilk maça çıkmadan önce yönetici, antrenör, ve futbolcular tarafından imzalanacaktır.

16. Grup maçlarının ardından final gruplarına yükselen takımlar, kadrolarına ara transfer adı altında en fazla 3 sporcu takviye edebilirler. Böylece takım kadroları . genç olgunlarda 15, olgunlar ve tecrübeli olgunlarda 17’ye çıkabilecektir.

17. Ara transfer bir üst turda müsabakalar başlamadan önce ve 1 kez yapılacaktır. Ara transfer bedeli 750TL(Yediyüzellilira)’dir. Müsabakalar başlamadan, bedel bankaya yatırılıp, dekont komiteye teslim edilecektir veya tertip komitesine makbuz karşılığında ödeme yapabilirler. Ara transfer bedelini Müsabaka öncesinde yatırmayanlar alacağı sporcuyu turnuvada oynatamazlar.

18. Takımlar Türkiye’de yaşayıp, oturma veya çalışma müsaadesi olan yabancı uyruklu sporcuları turnuva şartlarına uygun olmaları kaydıyla pasaportlarını komiteye ibraz etmeleri halinde kadrolarında yer verebilirler.

19. Turnuvaya iştirak eden taktımlar takım sponsorunun veya başkanının takımla ilgili akitlerini yerine getirememesi veyahut kendi isteği doğrultusunda sponsorluk ve takım isim hakkını geri çekmesi durumunda ilgili takım sporcuları ve antrenörleri komiteye çoğunluğu teşkil eden imzalarıyla başvurarak başka bir isimle turnuva da müsabakalarına devam etmek istediklerini beyan etmeleri durumunda (Turnuvada yer alan veya elenen herhangi bir takımın adını almamak kaydıyla) komite isim değişikliğine izin verecektir.

20. Önceki yıllarda alınan disiplin cezaları oynanacak olan yeni sezona intikal edilecektir.

21. Takımlar, katılım bedelini, faal futbolcu bedelini ve ara transfer bedellerini ilgili bankaya ayrı ayrı yatıracaklardır. Dekontlara, takım adı ve katıldığı kategori (Genç olgunlar, Olgunlar ve Tecrübeli Olgunlar ) yazdırmalıdır. İlgili bankaya sistem arızası veya benzer nedenlerden ötürü bedellerini yatıramayan takımlar aynı süre içerisinde Tertip Komitesine makbuz karşılığında teslim edebileceklerdir. Katılım bedellerini zamanında yatırmayan takımlar Turnuva fikstürüne dâhil edilmez.

OYUN KURALLARI

1. Takımlar kadrolarında 12 sporcu, 1 antrenör, 1 idareci, 1 masör bulundurabileceklerdir. Müsabaka esnasında yedek kulübesinde sporcu haricinde 3 kişi bulunacak. Varsa diğerleri hakem tarafından dışarı çıkarılacaktır. Kulübede olanların kart takma zorunluluğu olacak. Hakem kontrol edecektir. Çocuklar yedek kulübesinde oturamazlar. Müsabaka esnasında yedek kulübesinde sadece antrenör kendisine ait olan sınırlar içinde ayakta takımına taktik verebilecek, diğer sporcu ve idareciler kesinlikle oturacaklardır. Aksi takdirde hakem gerekli uyarıdan sonra kulübe ihlaline devam eden kişileri saha dışına alacaktır.

2. Genç olgunlar kategorisinde takımlar oyun esnasında sahada 1 kaleci, 5 oyuncu toplam 6 sporcu, olgunlar ve tecrübeli olgunlarda kategorisinde ise takımlar sahada 1 kaleci, 6 oyuncu toplam 7 sporcuyla mücadele edeceklerdir. Süper kupa oynanacak müsabakada saha içinde genç olgunlar 6, olgunlar ise 7 kişiyle mücadele edeceklerdir.

3. Müsabaka esnasında sporcu değişikliği sınırsızdır. Hakemin kontrolünde sporcu sahayı terk etmeden, diğer oyuncu oyun alanına giremez. Aksi takdirde kartla cezalandırılır.

4. Takımlar müsabakalarından maksimum 30 dakika önce Genel koordinatör tarafından web sitesinden indirilen 2 nüsha esame listelerini imzalayarak saha komiserine teslim edecekledir. Saha komiseri gerekli incelemeyi yaptıktan sonra her iki takımın sorumlusunu çağırıp, esameleri ibraz edecek takım sorumluları kadrolara itirazım var veya yok diye karşılıklı esameleri imzalayacaklardır.

5. Müsabaka öncesinde esame listesinde adı geçen, fakat sahada farklı bir kimlikle oynadığına kanaat getirilen sporcu veya sporculara veya müsabakayla ilgili bir kural hatasına takım sorumluları müsabakadan hemen sonra veya günün son müsabakasının bitim saatine kadar 150 TL (Yüzellilira) itiraz bedelini komite görevlisine makbuz karşılığında ödeyerek itirazda bulunabilir. Bu süreçten sonra yapılacak itirazlar kayda alınmaz. İtiraz haklı çıkarsa bu ücret takım sorumlusuna iade olunur.

6. Müsabakalar elektrik kesintisi, doğal afet, kavga vb. nedenlerle başlamaz veya yarıda kalır ise, tertip kurulu en kısa sürede nihai kararı alıp, takımlara tebliğ edecektir.

7. Hakemler müsabakaları tam saatinde başlatacaklardır. Uzak mesafeden gelen takımlar göz önüne alınarak, hakem başlama vuruşu için en fazla 15 dakika bekler ve daha sonra hazır olan takımın lehine 3-0 hükmen galibiyetle tescil eder. Müsabakalara trafik kazası, doğal afet, terör vb. nedenlerle gelemeyen takımlar ilgili makamlardan aldıkları konuyla ilgili resmi rapor tutanaklarının aslını komiteye ibraz etmeleri halinde, komite konuyu değerlendirip gerekirse müsabakayı müsait olan bir gün ve saatte oynatabilir.

8. Sahaya çıkacak olan takımın müsabakasına başlayabilmesi için en az 4 oyuncusunun sahada hazır olması mecburiyeti vardır. Kırmızı kartlar sonucunda takımlardan birinin sporcu sayısı 3’e düşerse hakem müsabakayı karşı takımın lehine 3-0 hükmen galip ilan eder.

9. Müsabaka esnasında hakemin 1. göstereceği sarı kart ihtar, 2. sarı kart ihraç anlamına gelecektir. İhraç edilen sporcu yedek kulübesinde oturamaz. Sahayı terk eder. Eksik kalan takım 5 dakika sonra kulenin uyarısı ve hakemin izniyle yedek oyuncusunu atılan oyuncunun yerine oyuna sokabilir.

10. Müsabakalar 25’er dakikadan 2 devre halinde oynanacaktır. Devre arasında dinlenme süresi 5 dakikadır.

11. Yaş sınırlamasına ve faal futbolcu kapsamına uymayan sahte evrak ile oynadığı tespit edilen hem sporcu ve takımı hakkında tertip komitesi inceleme yapar ve karar verir. Sahte futbolcunun oynatıldığı maç veya maçların tespiti halinde, rakiplerine 3’er puan verilir ve 3’er gol averajı verilir. O takımdan yenilen gol varsa averajdan çıkarılır. Bir alt grupta tespit edilemeyip oynayan sahte oyuncu bir üst kategoride tespit edilirse, bulunduğu grup baz alınır ve oynadığı ve oynayacağı tüm rakiplerine 3 puan ve 3 gol averajı verilir. Rakiplerine varsa attığı goller averajdan çıkarılır ve takımıyla birlikte ihraç edilir.

12. Geri pas halinde kaleci topu eline alamaz. Bu bir kural ihlalidir. Aldığı takdirde rakip, ihlalin gerçekleştiği yerin izdüşümü olan ceza sahası ön çizgisinden bir endirekt serbest vuruş kazanır.

13. Kaleci oyun esnasında topu eline aldığından itibaren, 6 saniyede oyuna sokmak zorundadır. Süreyi geçirirse rakip, ihlalin gerçekleştiği yerin izdüşümü olan ceza sahası ön çizgisinden bir endirekt serbest vuruş kazanır.

14. Kaleci ayakla degaj yapamaz. Yaptığı taktirde rakip, ihlalin gerçekleştiği yerin izdüşümü olan ceza sahası ön çizgisinden bir endirekt serbest vuruş kazanır.

15. Müsabakaları bir gözlemci sürekli izleyecek, maç raporlarını tutacak, nahoş hadiselerde raporunu disiplin kuruluna sunacaktır.

16. Serbest vuruşlarda hakem baraj mesafesini kesinlikle 5 metreye çekecektir.

17. Eleme müsabakalarında ve finalde normal süre berabere biterse 5’er seri penaltı atışı yaptırılacaktır. Eşitlik bozulmazsa 1’e 1 penaltı atışıyla sonuç alınana kadar devam edilecektir.

18. Turnuvayı sabote etmek isteyen, gerginlik yaratan, tahrik eden, aşırı sertlik ve kışkırtıcı tavırlar sergileyen Fair-Play’dan uzak sporcu ve idareciler, gözlemci raporlarıyla disiplin kuruluna sevk edilip, gerekli cezalar süratle verilecektir.

19. Sporcu, idareci ve seyircilerden Fair-Play’e aykırı davranışlarda bulunup kavgaya karışanlar, tertip komitesine, sahada görevliye ve hakemlere ve sporculara yakışıksız sözler sarf edip fiili davranışlarda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunulup komite güvenlik sorumlusu ve ekibi nezdinde adli mercilere sevk edileceklerdir.

20. Müsabakalar tertip komitesinin hazırlayacağı ve internet sitesinden yayımlacağı fikstür ile belirlenen gün ve saatlerde oynanacaktır. Gerekli durumlarda erteleme ve saat değişikliği internet sitemizden ilan edilecektir.

21. Fikstür çekimi sonucu takımların maçlarının üst üste ve aynı saatlere gelmemesine özen gösterilecektir. Ancak matematiksel olarak mümkün olmadığı takdirde üst üste aynı saatlerde maç yapmaları mümkün olacak. Bu konularda komitede kasıt aranmayacak ve itirazlar dikkate alınmayacaktır.

22. Sporcular müsabakalara nizami maç kıyafetleriyle çıkacaklardır. (forma-şort-tozluk-halı saha ayakkabısı) Tekmelik takmak zorunludur. Krampon ve benzeri ayakkabı giymek kesinlikle yasaktır.

23. Turnuvada matematiksel olarak şansı kalmayan takımların müsabakaya çıkmamaları halinde takımlar bir sonraki sene aynı kulüp ismi ile turnuvaya katılamazlar.

24. Turnuvada ofsayt kuralı uygulanmaz.

25. Taçlar elle veya ayakla kullanılabilir. Taç atışı kullanıldığında diğer her hangi bir oyuncuya dokunmadığı taktirde gol sayılmaz.

26.

 Tek Devreli Lig Usulüne Göre Yapılan Futbol Müsabakalarında;

1-Müsabakalar tek devreli lig usulüne göre yapılacaktır. Müsabakalarda galip takımlara 3 (üç), berabere kalan takımlara 1 (bir), mağlup takımlara 0 (sıfır) puan verilir. Hükmen galibiyetlerde müsabaka 3-0 tescil edilir. Eğer müsabaka yarıda kalmışsa, hükmen mağlup olan takımın attığı goller geçerli sayılmaz. Hükmen kazanan takıma 3 (üç) puan (3-0), maçı hükmen kaybeden takıma 0 (sıfır) puan verilir. Hükmen yenik sayılan takım, gol atmış olsa dahi hiçbir golü geçerli kabul edilmez. Hükmen galip gelen takımın 3’ten fazla attığı goller geçerli olarak kabul edilir

2-Turnuvada üst üste 2 maça çıkmayan takımlar fikstürden çıkartılır. Fikstürden çıkartılan takımın attığı ve yediği goller guruptaki diğer takımlara dahil edilmez.

3-Genç olgunlarda en iyi üçüncü olan takımı belirlemede izlenecek yol,  diğer guruplardan sayısal olarak fazla olan gurubun puan cetvelinde en sonuncu olan takımla oynanan müsabaka sayılmayacaktır.

 A) 2 (iki) takımın puanlarının eşitliği durumunda sıralama; 

a) İki takım arasındaki müsabaka berabere bitmemiş ise öncelikle bu iki takımın kendi aralarında oynadığı müsabakadaki puan üstünlüğüne bakılır. (Hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.) 

b) Puan cetvelinde puan eşitliği varsa (gol averajına bakılır)

 c) Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır

d) Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

 e) Yukarıdaki bütün ihtimallere rağmen eşitlik devam ediyor ise takımlar kura ile derecelendirilir. (Takımların isimleri kâğıda yazılarak kapatılır ve bir kabın içine konularak tertip komitesi başkanı tarafından kura çekilir.)

B) 3 (üç) ve daha fazla takımın puanlarının eşitliği durumunda sıralama;

 a) Bu takımların birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yapılan puan cetveli ile kesin sonuç belirlenir. (Puan cetvelinde eşit puanlı iki veya daha fazla takım arasında oynanan müsabaka sonuçlarına tekrar bakılmaz.) 

b) Önce bu puan cetvelinde takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır. 

c) Puan cetvelinde puan eşitliği varsa (a bendinde belirtilen gol averajına bakılır)

 d) Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır. 

e) Bütün bu şartlara rağmen takımların puanları ile attıkları ve yedikleri gol sayıları eşit ise genel puan cetvelindeki averaja bakılır.

 f) Genel puan cetvelindeki averajlar eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.

 g) Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

 h) Yukarıdaki bütün ihtimallere rağmen eşitlik devam ediyor ise takımlar kura ile derecelendirilir. (Takımların isimleri kâğıda yazılarak kapatılır ve bir kabın içine konularak tertip komitesi başkanı tarafından kura çekilir.)

DİSİPLİN KURALLARI

  1. Turnuva süresince, müsabaka öncesinde, müsabaka sırasında veya müsabaka sonrasında, (sahada-tribünlerin etrafında-otoparkta-soyunma odalarında) fair-playe aykırı hareketlerde bulunan, küfür eden, kavgaya karışan sporcu ve idareciler disiplin kuruluna sevk edileceklerdir.
  2. Disiplin kurulu, hakemlerin ve gözlemcilerin raporu doğrultusunda fiili işleyen sporcu ve idarecilere gerekli cezaları süratle verecektir.
  3. Disiplin kurulu, onur ve tertip komitesi üyelerinin, turnuva koordinatörünün, kulede görevli gazetecilerin veya saha komiserinin yazılı beyanlarını ihbar kabul ederek ilgili sporcu ve idareciler hakkında işlem yapacaklardır ve gerekli cezaları süratle verecektir.

BAŞLANGIÇ VE GENEL HÜKÜMLER

DİSİPLİN CEZALARI

DİSİPLİN KURULLARININ OLUŞUMU

İTİRAZLAR

CEZALARIN İNFAZI

MAÇLAR GRUPLAR

GENÇ OLGUNLAROLGUNLARTECRÜBELİ OLGUNLARTüm MaçlarGol KrallığıCezalılar

Takımların üzerine tıklandığında takım detaylarını görüntüleyebilirsiniz.
— Oynanmayan maçların üzerinde bulunan linke tıklayarak takım kadrolarını karşılaştırabilirsiniz.

Oynanmayan Maçlar

1GENÇ OLGUNLAR17/06/2019 22:30MURAT EĞİTİMBAKAS SİGORTA İNŞAAT-LAHNA SPOR2GENÇ OLGUNLAR18/06/2019 20:30ENMA İNŞAATÇALIŞKAN OTOMOTİV3GENÇ OLGUNLAR18/06/2019 21:30SAKARYA 79FERKAS MÜHENDİSLİK4GENÇ OLGUNLAR18/06/2019 22:30BES AYDINLAR YAPIİNCİ MUTFAK5GENÇ OLGUNLAR18/06/2019 23:30İZREK AUTOMOTİVE LABELSGÜRTIR SPOR6GENÇ OLGUNLAR19/06/2019 19:30KAYA AHŞAP – TÜRKYAPIÇEMSAN A.Ş7GENÇ OLGUNLAR19/06/2019 20:30DELTA TEKNİKERİŞ YEM8GENÇ OLGUNLAR19/06/2019 21:30ADA LİDERBAYRAK AĞAÇ9GENÇ OLGUNLAR19/06/2019 22:30FERİZLİ GÜCÜTOPCUOĞLU KOLTUK10GENÇ OLGUNLAR19/06/2019 23:30KILIÇOĞLU OTOMOTİVANKARA OFİS YEM-KUYUDİBİ SAVAŞSPOR11GENÇ OLGUNLAR20/06/2019 20:30MİLLİ EĞİTİMSAKARYA EFE TUR12GENÇ OLGUNLAR20/06/2019 21:30ADA ESER YAPISİVİŞOĞLU YAPI13GENÇ OLGUNLAR20/06/2019 22:30ADAPAZARI BELEDİYESİGÜNEŞLER SPOR14GENÇ OLGUNLAR20/06/2019 23:30KAÇMAZLAR DİŞLİ SANAYİ ADA ÜÇELESER OKULU BAHÇIVANSPOR15GENÇ OLGUNLAR21/06/2019 19:30KAYAR SUCUKTEKOPLUS16GENÇ OLGUNLAR21/06/2019 20:30İNCİ MUTFAKİZREK AUTOMOTİVE LABELS17GENÇ OLGUNLAR21/06/2019 21:30BAKAS SİGORTA İNŞAAT-LAHNA SPORENMA İNŞAAT18GENÇ OLGUNLAR21/06/2019 22:30SAKARYA 79MURAT EĞİTİM19GENÇ OLGUNLAR21/06/2019 23:30FERKAS MÜHENDİSLİKÇALIŞKAN OTOMOTİV20GENÇ OLGUNLAR22/06/2019 20:30FERİZLİ GÜCÜKILIÇOĞLU OTOMOTİV21GENÇ OLGUNLAR22/06/2019 21:30ÇİFTÇİ KARDEŞLERERİŞ YEM22GENÇ OLGUNLAR22/06/2019 22:30ÇEMSAN A.ŞADA LİDER23GENÇ OLGUNLAR22/06/2019 23:30BAYRAK AĞAÇDELTA TEKNİK24GENÇ OLGUNLAR23/06/2019 19:30KAYAR SUCUKBES AYDINLAR YAPI25GENÇ OLGUNLAR23/06/2019 20:30TEKOPLUSGÜRTIR SPOR26GENÇ OLGUNLAR23/06/2019 21:30ADAPAZARI BELEDİYESİMİLLİ EĞİTİM27GENÇ OLGUNLAR23/06/2019 22:30SAKARYA EFE TURADA ESER YAPI28GENÇ OLGUNLAR23/06/2019 23:30GÜNEŞLER SPORSİVİŞOĞLU YAPI29GENÇ OLGUNLAR24/06/2019 19:30ÇİFTÇİ KARDEŞLERBAYRAK AĞAÇ30GENÇ OLGUNLAR24/06/2019 20:30ADA LİDERKAYA AHŞAP – TÜRKYAPI31GENÇ OLGUNLAR24/06/2019 21:30DELTA TEKNİKÇEMSAN A.Ş32GENÇ OLGUNLAR24/06/2019 22:30ESER OKULU BAHÇIVANSPORANKARA OFİS YEM-KUYUDİBİ SAVAŞSPOR33GENÇ OLGUNLAR24/06/2019 23:30TOPCUOĞLU KOLTUKKAÇMAZLAR DİŞLİ SANAYİ ADA ÜÇEL34GENÇ OLGUNLAR25/06/2019 19:30GÜNEŞLER SPORADA ESER YAPI35GENÇ OLGUNLAR25/06/2019 20:30SİVİŞOĞLU YAPIMİLLİ EĞİTİM36GENÇ OLGUNLAR25/06/2019 21:30ADAPAZARI BELEDİYESİSAKARYA EFE TUR37GENÇ OLGUNLAR25/06/2019 22:30TEKOPLUSİZREK AUTOMOTİVE LABELS38GENÇ OLGUNLAR25/06/2019 23:30GÜRTIR SPORBES AYDINLAR YAPI39OLGUNLAR26/06/2019 19:30UZMAN KİMYAKAMPÜS HALI YIKAMA -YILDIZ YAPI40OLGUNLAR26/06/2019 20:30SAKARYA BAHÇEŞEHİR KOLEJİKEBAPÇI BEY41OLGUNLAR26/06/2019 21:30SAKARYA MASTERYILMAZLAR İNŞAAT42OLGUNLAR26/06/2019 22:30AKYAZI KONAK İNŞAATSTA SPOR KOMPLEKSİ43OLGUNLAR26/06/2019 23:30CUMHUR ÇELİKMİLLİ EĞİTİM44TECRÜBELİ OLGUNLAR27/06/2019 20:30REMAX HÜRGÜRDAL TURİZM45TECRÜBELİ OLGUNLAR27/06/2019 21:30MARMARA İNAN İZOLASYONDENİZ FREN – BOSNA PIRILDAR MARKET46TECRÜBELİ OLGUNLAR27/06/2019 22:30GÜN İNŞAATBEŞKARDEŞLER MOBİLYA47TECRÜBELİ OLGUNLAR27/06/2019 23:30AKYAZI SPOR – ÇETİNKAYA MARKETYILDIZ YEMEK48GENÇ OLGUNLAR28/06/2019 19:30FERİZLİ GÜCÜKAÇMAZLAR DİŞLİ SANAYİ ADA ÜÇEL49GENÇ OLGUNLAR28/06/2019 20:30ESER OKULU BAHÇIVANSPORKILIÇOĞLU OTOMOTİV50GENÇ OLGUNLAR28/06/2019 21:30BAYRAK AĞAÇERİŞ YEM51GENÇ OLGUNLAR28/06/2019 22:30KAYA AHŞAP – TÜRKYAPIDELTA TEKNİK52GENÇ OLGUNLAR28/06/2019 23:30ÇİFTÇİ KARDEŞLERÇEMSAN A.Ş53GENÇ OLGUNLAR29/06/2019 19:30ÇALIŞKAN OTOMOTİVMURAT EĞİTİM54GENÇ OLGUNLAR29/06/2019 20:30FERKAS MÜHENDİSLİKENMA İNŞAAT55GENÇ OLGUNLAR29/06/2019 21:30SAKARYA 79BAKAS SİGORTA İNŞAAT-LAHNA SPOR56GENÇ OLGUNLAR29/06/2019 22:30KAYAR SUCUKİNCİ MUTFAK57GENÇ OLGUNLAR29/06/2019 23:30İZREK AUTOMOTİVE LABELSBES AYDINLAR YAPI58GENÇ OLGUNLAR30/06/2019 19:30DELTA TEKNİKADA LİDER59GENÇ OLGUNLAR30/06/2019 20:30ERİŞ YEMÇEMSAN A.Ş60GENÇ OLGUNLAR30/06/2019 21:30ÇİFTÇİ KARDEŞLERKAYA AHŞAP – TÜRKYAPI61GENÇ OLGUNLAR30/06/2019 22:30ANKARA OFİS YEM-KUYUDİBİ SAVAŞSPORTOPCUOĞLU KOLTUK62GENÇ OLGUNLAR30/06/2019 23:30FERİZLİ GÜCÜESER OKULU BAHÇIVANSPOR

Sonuçlanan Maçlar

Oynanmayan Maçlar

1GENÇ OLGUNLAR17/06/2019 22:30MURAT EĞİTİMBAKAS SİGORTA İNŞAAT-LAHNA SPOR2GENÇ OLGUNLAR18/06/2019 20:30ENMA İNŞAATÇALIŞKAN OTOMOTİV3GENÇ OLGUNLAR18/06/2019 21:30SAKARYA 79FERKAS MÜHENDİSLİK4GENÇ OLGUNLAR18/06/2019 22:30BES AYDINLAR YAPIİNCİ MUTFAK5GENÇ OLGUNLAR18/06/2019 23:30İZREK AUTOMOTİVE LABELSGÜRTIR SPOR6GENÇ OLGUNLAR19/06/2019 19:30KAYA AHŞAP – TÜRKYAPIÇEMSAN A.Ş7GENÇ OLGUNLAR19/06/2019 20:30DELTA TEKNİKERİŞ YEM8GENÇ OLGUNLAR19/06/2019 21:30ADA LİDERBAYRAK AĞAÇ9GENÇ OLGUNLAR19/06/2019 22:30FERİZLİ GÜCÜTOPCUOĞLU KOLTUK10GENÇ OLGUNLAR19/06/2019 23:30KILIÇOĞLU OTOMOTİVANKARA OFİS YEM-KUYUDİBİ SAVAŞSPOR11GENÇ OLGUNLAR20/06/2019 20:30MİLLİ EĞİTİMSAKARYA EFE TUR12GENÇ OLGUNLAR20/06/2019 21:30ADA ESER YAPISİVİŞOĞLU YAPI13GENÇ OLGUNLAR20/06/2019 22:30ADAPAZARI BELEDİYESİGÜNEŞLER SPOR14GENÇ OLGUNLAR20/06/2019 23:30KAÇMAZLAR DİŞLİ SANAYİ ADA ÜÇELESER OKULU BAHÇIVANSPOR15GENÇ OLGUNLAR21/06/2019 19:30KAYAR SUCUKTEKOPLUS16GENÇ OLGUNLAR21/06/2019 20:30İNCİ MUTFAKİZREK AUTOMOTİVE LABELS17GENÇ OLGUNLAR21/06/2019 21:30BAKAS SİGORTA İNŞAAT-LAHNA SPORENMA İNŞAAT18GENÇ OLGUNLAR21/06/2019 22:30SAKARYA 79MURAT EĞİTİM19GENÇ OLGUNLAR21/06/2019 23:30FERKAS MÜHENDİSLİKÇALIŞKAN OTOMOTİV20GENÇ OLGUNLAR22/06/2019 20:30FERİZLİ GÜCÜKILIÇOĞLU OTOMOTİV21GENÇ OLGUNLAR22/06/2019 21:30ÇİFTÇİ KARDEŞLERERİŞ YEM22GENÇ OLGUNLAR22/06/2019 22:30ÇEMSAN A.ŞADA LİDER23GENÇ OLGUNLAR22/06/2019 23:30BAYRAK AĞAÇDELTA TEKNİK24GENÇ OLGUNLAR23/06/2019 19:30KAYAR SUCUKBES AYDINLAR YAPI25GENÇ OLGUNLAR23/06/2019 20:30TEKOPLUSGÜRTIR SPOR26GENÇ OLGUNLAR23/06/2019 21:30ADAPAZARI BELEDİYESİMİLLİ EĞİTİM27GENÇ OLGUNLAR23/06/2019 22:30SAKARYA EFE TURADA ESER YAPI28GENÇ OLGUNLAR23/06/2019 23:30GÜNEŞLER SPORSİVİŞOĞLU YAPI29GENÇ OLGUNLAR24/06/2019 19:30ÇİFTÇİ KARDEŞLERBAYRAK AĞAÇ30GENÇ OLGUNLAR24/06/2019 20:30ADA LİDERKAYA AHŞAP – TÜRKYAPI31GENÇ OLGUNLAR24/06/2019 21:30DELTA TEKNİKÇEMSAN A.Ş32GENÇ OLGUNLAR24/06/2019 22:30ESER OKULU BAHÇIVANSPORANKARA OFİS YEM-KUYUDİBİ SAVAŞSPOR33GENÇ OLGUNLAR24/06/2019 23:30TOPCUOĞLU KOLTUKKAÇMAZLAR DİŞLİ SANAYİ ADA ÜÇEL34GENÇ OLGUNLAR25/06/2019 19:30GÜNEŞLER SPORADA ESER YAPI35GENÇ OLGUNLAR25/06/2019 20:30SİVİŞOĞLU YAPIMİLLİ EĞİTİM36GENÇ OLGUNLAR25/06/2019 21:30ADAPAZARI BELEDİYESİSAKARYA EFE TUR37GENÇ OLGUNLAR25/06/2019 22:30TEKOPLUSİZREK AUTOMOTİVE LABELS38GENÇ OLGUNLAR25/06/2019 23:30GÜRTIR SPORBES AYDINLAR YAPI39OLGUNLAR26/06/2019 19:30UZMAN KİMYAKAMPÜS HALI YIKAMA -YILDIZ YAPI40OLGUNLAR26/06/2019 20:30SAKARYA BAHÇEŞEHİR KOLEJİKEBAPÇI BEY41OLGUNLAR26/06/2019 21:30SAKARYA MASTERYILMAZLAR İNŞAAT42OLGUNLAR26/06/2019 22:30AKYAZI KONAK İNŞAATSTA SPOR KOMPLEKSİ43OLGUNLAR26/06/2019 23:30CUMHUR ÇELİKMİLLİ EĞİTİM44TECRÜBELİ OLGUNLAR27/06/2019 20:30REMAX HÜRGÜRDAL TURİZM45TECRÜBELİ OLGUNLAR27/06/2019 21:30MARMARA İNAN İZOLASYONDENİZ FREN – BOSNA PIRILDAR MARKET46TECRÜBELİ OLGUNLAR27/06/2019 22:30GÜN İNŞAATBEŞKARDEŞLER MOBİLYA47TECRÜBELİ OLGUNLAR27/06/2019 23:30AKYAZI SPOR – ÇETİNKAYA MARKETYILDIZ YEMEK48GENÇ OLGUNLAR28/06/2019 19:30FERİZLİ GÜCÜKAÇMAZLAR DİŞLİ SANAYİ ADA ÜÇEL49GENÇ OLGUNLAR28/06/2019 20:30ESER OKULU BAHÇIVANSPORKILIÇOĞLU OTOMOTİV50GENÇ OLGUNLAR28/06/2019 21:30BAYRAK AĞAÇERİŞ YEM51GENÇ OLGUNLAR28/06/2019 22:30KAYA AHŞAP – TÜRKYAPIDELTA TEKNİK52GENÇ OLGUNLAR28/06/2019 23:30ÇİFTÇİ KARDEŞLERÇEMSAN A.Ş53GENÇ OLGUNLAR29/06/2019 19:30ÇALIŞKAN OTOMOTİVMURAT EĞİTİM54GENÇ OLGUNLAR29/06/2019 20:30FERKAS MÜHENDİSLİKENMA İNŞAAT55GENÇ OLGUNLAR29/06/2019 21:30SAKARYA 79BAKAS SİGORTA İNŞAAT-LAHNA SPOR56GENÇ OLGUNLAR29/06/2019 22:30KAYAR SUCUKİNCİ MUTFAK57GENÇ OLGUNLAR29/06/2019 23:30İZREK AUTOMOTİVE LABELSBES AYDINLAR YAPI58GENÇ OLGUNLAR30/06/2019 19:30DELTA TEKNİKADA LİDER59GENÇ OLGUNLAR30/06/2019 20:30ERİŞ YEMÇEMSAN A.Ş60GENÇ OLGUNLAR30/06/2019 21:30ÇİFTÇİ KARDEŞLERKAYA AHŞAP – TÜRKYAPI61GENÇ OLGUNLAR30/06/2019 22:30ANKARA OFİS YEM-KUYUDİBİ SAVAŞSPORTOPCUOĞLU KOLTUK62GENÇ OLGUNLAR30/06/2019 23:30FERİZLİ GÜCÜESER OKULU BAHÇIVANSPOR

OLGUNLARIN 31. YIL SPONSORU YİNE GAZİ METAL A.Ş. OLDU

Geçtiğimiz 3 sezon Sakarya Olgunlar Turnuvasının isim sponsorluğunu yapan Gazi Metal A.Ş. bu sezon da Olgunlar turnuvasının isim sponsoru oldu. Köklü turnuva Ramazan Bayramının ardından başlayacak.

28. 29. ve 30. Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvalarına isim sponsoru olan Gazi Metal A.Ş.  Ramazan Bayramı sonunda başlayacak olan 31.  Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası’na yine isim sponsoru oldu. Bu amaçla Turnuvanın Tertip Komitesi Gazi Metal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Gazioğlu ‘nu turnuvaya vermiş olduğu desteklerinden dolayı ziyaret ettiler. Ziyaret te Turnuvanın yapıldığı Tansu Çiller Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mithat Şahin, Spor Kulübü Derneği Başkanı Feridun Özdemir, Okul Aile Birliği Başkanı  Adnan Akıncı, Gazi Metal Mali İşler Müdürü Gani Erdoğan ve Turnuvanın reklam olan sorumlusu gazeteci Cengiz Olgaç hazır bulundular. Okul Müdürü Mithat Şahin Mehmet Gazioğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Mehmet Gazioğlu yaptığı açıklamada ,” Eğitime ve İhtiyaç sahibi öğrencilere destek amacıyla düzenlenen bu özel turnuvaya bizlerde elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz hatta bu yıl 4. Kez isim sponsoru olduk Gazi Metal A.Ş.  sosyal sorumluluk projelerine çok önem veren firma burada olmamız bizim için de ayrı bir güzellik bu nedenle bizlerde kendilerine bu ziyaretlerinden dolayı tertip komitesine teşekkür ediyoruz eğitime  katkılarımız devam edecek “ dedi.

Adapazarı Prof. Dr.Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Cumhuriyet Mah. Sedat Kırtatepe Cd. 192.Sk ADAPAZARI SAKARYA

GSM : 0505 892 20 60

Telefon : 0264 2773767

Belgegeçer : 0264 2773768


YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar