Dolar : Alış : 5.2601 / Satış : 5.2696
Euro : Alış : 5.9335 / Satış : 5.9442
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14365 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Emin Çakmak; Sakarya’da turizm acenteleriyle bir araya geldi…

12 Şubat 2018 - 218 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Emin Çakmak; Sakarya’da turizm acenteleriyle bir araya geldi…
Emin Çakmak; Sakarya’da turizm  acenteleriyle bir araya geldi…

TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak: “Sakarya’yı e-Türsab ile dünyaya tanıtacağız”

Emin Çakmak; Sakarya’da turizm

acenteleriyle bir araya geldi…

TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak; TÜRSAB yönetimine geldiğimizde Sakarya’yı e-TÜRSAB’a taşıyarak dünya turizmine sunacağız” şeklinde konuştu.

Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin Başkan Adayı Emin Çakmak; önceki akşam Elegante Restoran’da Sakarya’daki turizm acentelerle ‘Ortak Akıl’ toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda; TÜRSAB Yedigöller Bölge Yönetim Kurulu 2. Başkanı Serdar Sarı; TÜRSAB eski yönetim kurulu üyelerinden İhsan Mahmutoğulları, Nival Turizm’in sahibi ve Yedigöller BYK Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Taşan ile çok sayıda seyahat acentesi da yer aldı. Sakarya’nın milattan önceye dayanan tarihinde Frigler, Persler, Mekodonlar, Bithynia Krallığı, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı’nın izlerine sahip olduğunu belirten Emin Çakmak; “Ne yazık ki TÜRSAB bu güzel şehrin değerlerini görmemiş. Sahip çıkmak aklına gelmemiş ve turizm adına sahipsiz bırakılmış” dedi. Sakarya, tesis ve tanıtım anlamında turizm yatırımlarında yetersiz kalan turizm adına unutulmuş bir şehirdir. TÜRSAB yönetimine geldiğimizde Sakarya’yı e-Türsab’a taşıyarak dünya turizmine sunacağız” şeklinde konuştu.


18 yıldır bir şey yapmayanlar ne yapacak?
Emin Çakmak “23. Türsab Kongresi’nin Türsab’ın yeniden varoluş kongresi ve “köle” ile “sahip’in mücadelesi olduğunu belirterek “Acenteler kime oy vereceğine doğru düşünerek, geleceğini kimlere teslim edeceğini bilerek karar vermelidir. 18 yıl denenmişler var. Mevcut yönetim ve yönetimden ayrılanlar hala bir şeyler yapacağız diye konuşuyorlar. 18 yıldır yapmayanlar bundan sonra ne yapacaklar. Onların ajandaları farklıdır. Bizim ajandamız isetürsabhepimizin.org sitesinde yazdığımız projelerde bellidir. Bu güne kadar o koltuklara oturmadan çok şey yaptık ve hala yapıyoruz” dedi.


e-Türsab’ta Sakarya ve diğer illerdeki acenteler yer alacak
Projeleri acentelerin destekleriyle hayata geçireceklerine inandıklarını belirten Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak, “Yurdumuzun her yedindeki acentemiz aynı haklara sahip olacaktır. Göreve layık görülürsem. Dijital Türsab ile Türsab’ı başta Türkiye’nin pazarlama gücünü artırarak, bütün dünyaya açık güçlü bir kuruluş haline getireceğiz. Türkiye’nin değerlerini internet ortamından dünyaya tanıtan, satan ve pazarlayan bir e-Türsab yaratılacaktır. Her şehir olduğu gibi Sakarya’ya özel sayfalarda faaliyette bulunan acenteler yer alacaktır. Acentelerin pazar paylarını artırarak, daha çok kazanmalarını, güçlenmelerini hedefliyoruz. Çünkü Türkiye ekonomisinin geleceği turizmdedir. Türkiye turizmini kurtaracak en büyük güç ise seyahat acenteleridir” dedi.

TÜRSAB’ta muhalefetin ateşini biz yaktık
TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak;  “TÜRSAB’ta muhalefetin ateşini 2011’de biz yaktık. 12 Aralık 2012’te ortaya çıktım. Bir üyede bin üyede bizim için değerlidir diyerek 81 il 52 ilçelere 9500 üyeyi ziyaret ederek onlara bir çam fidanı armağan ettim. Projelerimi anlatarak TÜRSAB Hepimizin dedim ve onları oy kullanmaya çağırdım. TÜRSAB’ta BYK’ları postacılık görevinden kurtarmak istediğimi söyledim. Evrak göndermek dağıtmak için PTT var demiştim. BYK’ları birer hizmet merkezi haline getirmek ve turizm ticaret odalarına dönüştürmenin getirilerini anlatıyorum.  Aidatları her yere değil bir tek noktaya verelim dedim TÜRSAB’a verilen aidatın dünyada örneği yok. Enerjimizi tek çatı altına toplamalıyız diyoruz. TÜRSAB ta acente kurma standardını diğer ülkelerde olduğu gibi, çağın gereklerine uydurarak kota sistemiyle belge devrinin önünü açmalıyız. Böyle yapınca acente belgelerinin değeri artacaktır. Bu da işlerini devrettiklerinde alacakları para acentelerin emekli ikramiyesi olacaktır.”

Acentelere para kazandırıyoruz
Emin Çakmak, Türsab Hepimizin diyerek yol çıktıklarını belirterek “Hedefimizi de her şartta acentelerin menfaat önceliklidir. İsviçreli bir şirketle VFS Globali kurduk. 12 yıldır 30 ülkenin vize kabul merkezi olarak çalışıyor. Hizmeti acentelerin ayağına götürdük. Kurduğumuzda Büyükelçilikler acenteleri kabul etmiyorlardı. 2 yıl mücadele ettik. Seyahat acentelerini akredite ederek vize vermelerini kabul ettirdik. Seyahat edenler acentelerle gitmelidir dedim. Şu anda akredite bağımsız 780 e yakın acente ile çalışıyoruz ve VFS ile çalışan acenteler para kazanıyorlar.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar