Dolar : Alış : 5.8124 / Satış : 5.8228
Euro : Alış : 6.4894 / Satış : 6.5011
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya21°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 15636 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Düzce Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

10 Temmuz 2019 - 248 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Düzce Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci
Düzce Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

HİZMET-İŞ ile Düzce Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi imza altına alındı.

8 Temmuz 2019 tarihinde Hizmet-iş Sendikası ile Düzce Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imza töreni yapıldı. İmza törenine Hizmet-iş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz’ün yanı sıra, Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Şube Yönetimi, Düzce Belediyesi personelleri ve basın mensupları katıldı. 3 yıl geçerli olacak sözleşmede taban ücretlerine iyileştirmeler yapıldı.

Uzun bir süreçten sonra böyle bir noktaya gelindiğini belirten Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz. “Örgütlenme sürecinde görev alan ve mücadele etmiş olan sabırla yanımızda duran arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Düzce’de bugüne gelebilmek adına epeyce sabırla yürümek zorunda kaldık. Bu sözleşme ve bundan sonraki sözleşmeler sayın başkanımıza kısmetmiş. Kendisini tekrar tebrik ediyorum. Allah kendisine Düzce’ye hayırlı işler yapmayı nasip etsin” dedi.

Toplu iş sözleşmesine iyi diyebilmek için bazı kriterlerin olduğunu belirten Öz, “Bir toplu iş sözleşmesi çalışanların iş güvencesini sağlıyor mu, ücretleri zamanında ödeniyor mu ve çalışanlar arasında iş barışını sağlıyor mu? Biz bunlara bakıyoruz. Bunlar sağlanıyorsa bir sözleşme iyi bir toplu iş sözleşmesi diyebiliriz. Bizim Düzce’de istediğimiz budur. Biz başkanımızın dönemi içerisinde huzurlu bir şekilde iyi sözleşmelerin olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

BİZLERE DE GÖREV DÜŞÜYOR

Çalışanlara da büyük görev düştüğünü hatırlatan Öz, “Bizlere de büyük bir görev düşüyor, çalışanlar olarak işimizi en iyi şekilde yapmak durumundayız. Rızkımızı helalinden kazanmak adına en güzel çabayı da ortaya koyarsak yönetimin işini kolaylaştırırız. Yönetim de kendi yapması gerekenleri en güzel şekilde yapabilir ve bu sayede hep beraber rahat ederiz diye düşünüyorum. Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye, Belediye Yönetimine, Başkan Yardımcısı HüdaverGösterişli’ye, sizlere sendikamız adına teşekkür ediyor, bu sözleşmenin hayırlı olmasını cenabı Allahtan niyaz ediyorum” dedi.

BİRBİRİMİZİ KIRMADIK

Süreci başından beri takip ettiğini belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, “Hem sendika tarafı olarak sizler hem de belediye tarafı olarak bizler birbirimizi kırmadan toplu iş sözleşmesini tamamladık. Bu sözleşmenin tamamlanmasından mutluluk duyuyoruz. Başkan olarak belediye personellerinin performanslarının artması için elimden geleni yapacağım. Hüseyin Öz’e,  Şube başkanımıza ve belediye çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki sözleşmede daha güzel şartlarda birbirimizi anlayarak imzalarız. Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir de sözleşme töreni öncesi bir açılış konuşması yaptı. Gökdemir yaptığı konuşmada, Düzce Belediyesi ve tüm Hizmet-iş üye çalışanlarının bölgedeki en iyi maaşı almasını istediğini ve bunun için çalıştıklarını dile getirerek, şunları söyledi: işçilerin çalışma şartlarını daha da iyileştirmek için gayret gösterdiklerini aktardı. İşçiye ve emeğe her zaman sahip çıktıkları belirten GÖKDEMİR:“İşçilerimiz yaz demeden, kış demeden halkımızın ferahı için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Aldıkları zammı aileleri ile birlikte huzur içinde harcasınlar” şeklinde konuştu ve Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür ederek sözlerine son verdi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar