Dolar : Alış : 5.2601 / Satış : 5.2696
Euro : Alış : 5.9335 / Satış : 5.9442
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14358 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Doğru tercih için Beykoz Üniversitesi’ne mutlaka uğrayın

07 Ağustos 2018 - 324 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Doğru tercih için Beykoz Üniversitesi’ne mutlaka uğrayın
Doğru tercih için Beykoz Üniversitesi’ne mutlaka uğrayın

Üniversite adayları bu yıl da seçecekleri üniversite ve bölüm ile hayatlarına yön verecekler. Bu süreçte en doğru tercihlerin yapılması için Beykoz Üniversitesi, 14 Ağustos tarihine kadarKavacıkYerleşkesi’nde ‘Tercih Günleri’ düzenliyor. Adaylar ve aileleri, hafta sonu da dahil tüm gün saat 09.00’dan 19.00’a kadar uzman tercih danışmanları, akademik ve idari personel ile yüz yüze görüşüp bilgi alabilecek

Hayattaki en önemli tercihlerden biri olan üniversite tercihleri için sayılı günler kaldı. Uzun bir eğitim-öğretim dönemi ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlığın ardından öğrenciler için geriye sadece istedikleri üniversite ve bölüme karar vermek kaldı.

Sonuçların açıklanmasıyla tercih sürecine giren üniversite adayları, tercih listelerini 7-14 Ağustos tarihleri arasında oluşturacak. Tercih yapacak adaylar, tercih listelerine en fazla 24 program ekleyebilecek. En çok istenilen programların ilk sıraya yazılması oldukça önemli olacak.

 

Hafta sonu da bilgi verilecek

Seçilecek üniversite ve bölüm ile hayatlarına yön verecek adaylar için Beykoz Üniversitesi tarafından tercihlerin son günü olan 14 Ağustos tarihine kadar ‘Tercih Günleri’ düzenleniyor. Bu süreçte en doğru kararın alınması için adaylar ve aileleri, Cumartesi ve Pazar günleri de dahil haftanın her günü saat 09.00-19.00 saatleri arasında Beykoz Üniversitesi’nin KavacıkYerleşkesi’ni ziyaret edebilecek.Adaylar ve aileleri, üniversitenin uzman tercih danışmanlarından, akademik ve idari personelinden, Tercih Günleri boyunca üniversite tercihleri, bölümleri ve sunulan olanaklar konusunda yüz yüze bilgi alabilecekler.Adaylar ayrıca dilerlerse Beykoz Üniversitesi’nin Kavacık ve Çubuklu’da bulunan diğer yerleşkelerini de ziyaret edip görebilecekler.

Üniversiteler ziyaret edilmeli

Adayların öğrenim görecekleri üniversiteleri seçerken deneyime, iş dünyasıyla ilişkilere, istihdama, uluslararası alanda sunulan olanaklara, staj ve dil öğretimi gibi unsurlara dikkat etmeleri gerektiğini belirten Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, adayların olanakları ölçüsünde üniversitelere giderek ziyarette bulunmasının önemli olduğunu söyledi. Durman, “Hocalar, yöneticiler ve öğrencilerle tanışılması, adaylara detaylı bilgi verecektir” dedi.

Editöre Not: İstanbul Kavacık’ta 2016 yılında kurulan Beykoz Üniversitesi’nin temeli, 2008’de Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile atıldı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman’ın yönetimindeki Beykoz Üniversitesi’nde; ‘İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’, ‘Sanat ve Tasarım Fakültesi’, ‘Sosyal Bilimler Fakültesi’, ‘Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ olmak üzere dört fakülte, ‘Yabancı Diller Yüksekokulu’, ‘Sivil Havacılık Yüksekokulu’ olmak üzere iki yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olmak üzere iki meslek yüksekokulu ve yüksek lisans ve doktora programlarının sunulduğu bir Lisansüstü Programlar Enstitüsü yer almaktadır.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar