Dolar : Alış : 5.4392 / Satış : 5.4490
Euro : Alış : 6.2032 / Satış : 6.2143
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya12°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14537 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım’ın İslam ve Siyaset Konulu Konferansına büyük katılım oldu

20 Ekim 2018 - 1.439 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım’ın İslam ve Siyaset Konulu Konferansına büyük katılım oldu
Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım’ın İslam ve Siyaset Konulu Konferansına büyük katılım oldu

Din Görevlileri Birliği Derneği Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım : ” 300 yıldır 3. büyük krizi yaşıyoruz. Onlar toparlandı üzerimize geldi ve biz şimdi maddi manevi işgal altındayız”

Sakarya Anadolu Gençlik Derneği Merkezinde düzenlenen konferansa DinBirDer Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım  “Bugün bir yandan ırkçı emperyalizm küresel sömürü imparatorluğunu perçinlemek için tüm İslam ülkelerini tam denetim altına almaya çalışmakta, öte yandan da yeryüzünün her köşesinde Müslümanlara yönelik baskı ve şiddet olayları devam etmektedir.”

Din Bir Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım İslam Ve Siyaset Konulu Konferansına büyük katılım oldu

Peygamberden sonra İslam’ın bütün dünyaya yayıldığını ve bu zamana kadar da 3 büyük kriz ile karşılaştığını belirten Yıldırım,

“İslam alemi birinci büyük krizini Moğolların istilası ile yaşadı. Moğollar Bağdat’a, Şam’a kadar geldi, Bağdat’ı yakıp yıktı, yüz binlerce hatta milyonlarca kitabı Dicle Nehri’ne attı. Timur Ankara’ya kadar geldi Yıldırım Beyazıt esir oldu. Bu büyük krizi İslam Alemi nasıl aştı? İslam’da ittifak ederek aştı. İkinci büyük kriz Haçlı seferleri İslam alemini işgal etti. Kudüs-ü Şerif esir oldu, 90 yıl orada işgal altında bulundu. Peki bunu nasıl aştık? Birinci büyük krizi nasıl aştıysak öyle aştık. Anadolu, Şam, Bağdat, Mısır, Hicaz birleşti Moğalları defettik. Yine aynı kenetlendik Haçlıları defettik. Selçuklular bu görevi yaptılar. Osmanlılar ise onları kovaladı ve Tuna’nın gerisine attı. Gel gör ki 300 yıldır 3. büyük krizi yaşıyoruz. Onlar toparlandı üzerimize geldi ve biz şimdi maddi manevi işgal altındayız. Bu işgal bazı yerlerde kültür emperyalizmi şeklinde cereyan ediyor, bazı yerlerde ekonomik kaynakların sömürülmesi şeklinde cereyan ediyor, bazı yerlerde de fiilen cereyan ediyor ve Müslümanları birbirine dövüştürüyorlar. Önceki krizlerden nasıl İslam üzerine ittifak ederek çıkmış isek şimdi üçüncü büyük krizden de İslam üzerinde ittifak etmenin dışında başka bir çözüm yolu gözükmüyor.” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, Kemal Mayhoş dahil, takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, Muammer Guzel ve Naci Köksal dahil, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Kemal Mayhoş dahil, takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Kemal Mayhoş dahil, gülümseyen insanlar, takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, kalabalık ve iç mekan

Otomatik alternatif metin yok.

Görüntünün olası içeriği: yazı

Otomatik alternatif metin yok.

Görüntünün olası içeriği: yazı

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Otomatik alternatif metin yok.

Millî Görüşün Temeli;

Şirki değil, her alanda Tevhîd’i esas alan görüştür,

Peygamberlerin ortaya koyduğu ana yoldur,

Milletimizin inancını oluşturan görüştür,

Mazlûmun yanında, zâlimin karşısında olan duruştur,

Âhiretteki hesaba göre; adâleti sağlayan, siyâset, ticaret ve toplum hayatını tanzim eden görüştür.

Maddî ve mânevî kalkınmayı Hak ölçülerine göre sağlamayı esas alır

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Din Görevlileri Birliği Derneği Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım”Afganistan’da, Filistin’de, Suriye’de, Yemen’de, Çeçenistan’da, Bangladeş’de, Arakan’da hülasa tüm İslâm beldelerinde Müslüman kardeşlerimize bir bedel ödettiriliyor. Ne yazık ki, bu kardeşlerimizin dertleri ile dertlenmemiz, onlar için bir çözüm üretmemiz gerekirken; bizler bu zulmün müsebbi olan batının iki yüzlü zâlim idarecilerinden merhamet beklemekteyiz. Bizim problemlerimize ne AB, ne de BM bir çözüm getiremez. Çözüm, ancak D-8 etrafında toplanacak 60 müslüman ülkenin İslâm Birliği’ni kurmasıyla mümkün olabilir. Şu anda dünyada sözde iki milyar Müslüman var, ancak yaşanan zulümler karşısında hiç ses çıkmıyor. Acaba neden ümmet bu halde? Bu hususta Allâh’ın Rasulü’nün bildirmiş olduğu hakikatlere bir kulak verelim:

Rasullullah (s.a.v) Efendimiz buyurdular ki;

“Yakında milletler, yemek yiyenlerin (başkalarını) çanaklarına (sofralarına) davet ettikleri gibi, size karşı (savaşmak için) biribirlerini davet edecekler.”

Birisi: “Bu o gün bizim azlığımızdan dolayı mı olacak?” dedi.

Rasûlullah (S.A.V)Efendimiz; “Hayır, aksine siz o gün kalabalık, fakat selin önündeki çer çöp gibi zayıf olacaksınız. Allah düşmanlarınızın gönlünden sizden korkma hissini soyup alacak, sizin gönlünüze de vehn atacak.” buyurdu.

Yine bir adam: “Vehn nedir ya Rasûlullah?” diye sorunca:

“Vehn, dünyayı (fazlaca) sevmek ve ölümü kötü görmektir.”buyurdu. (Ebu Davud)

İşte ümmet olarak biz ne zaman ki dünyayı sevdik, ölümden korktuk ve cihâdı terk ettik; Allâh (C.C), bize bu zâlimleri musallat kıldı.

Allâh’ım! Bizleri kâfirlere karşı muzaffer kıl, kalbimizden dünya sevgisini ve ölüm korkusunu çıkar, bize ceddimizde olan cihâd ruhunu tekrar kuşanmayı, anlamayı ve bununla amel etmeyi nasip eyle. (Âmin).

MUHİTTİN HAMDİ YILDIRIM ’nın Biyografisi

1958’de Trabzon’un Çaykara ilçesinde doğdu. İlkokulu, Ortaokulu ilçesinde, İ.H.L Liseni Giresun’da tamamladı. O yıllarda Trabzon Milli Türk Talebe Birliği ve Akıncılar Teşkilatı İ.H.Lisesi Temsilciliğini yaptı. 1980’de Medine-i Münevvere’de bulunan İslam Üniversitesi’ne girdi. 1987’de mezun oldu. Erzurumlu Hattat Mustafa Efendiden özel dersler aldı. 1987 de Türkiye’ye döndü. Erbakan Hoca’nın isteği üzerine Refah Partisi’nde çalışmaya başladı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın başkanlığında “Adil Düzen” çalışmalarının sekretaryasını yürüttü. 1993’de ‘’Refah Partisi Eğitim Koordinatörlüğüne’’ getirildi.

28 Şubat sürecinde tutuklanarak bir yıl ceza aldı. Aynı süreçte on yıldan beri fahri imamlığını yaptığı Hamidiye Camii’nde okuduğu son hutbeden dolayı 2 yıl yargılandı, beraat etti.

Fazilet Partisi’nde Eğitim Koordinatörlüğü ve Saadet Partisi’nde Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel İdare Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü. Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın temsilcisi olarak yurt içi ve yurt dışında birçok toplantıya katıldı. Teşkilat içi eğitim seminerlerinde 1989’dan bu yana eğitim hocalığı yapmaktadır.

Anadolu Gençlik Derneği ve Uluslar arası Müslüman Gençler Birliği teşkilatlarının kuruluş çalışmalarına katıldı.

Halen Din Görevlileri Birliği Derneği (Din-Bir-Der)’in Genel Başkanlığını yürütmekte olup iyi derecede Arapça bilmektedir. Beş çocuk babası ve sekiz torun sahibidir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar