Dolar : Alış : 5.2810 / Satış : 5.2905
Euro : Alış : 6.0289 / Satış : 6.0397
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 30 Kategoride 13943 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Demiryolu Koordinasyon Kurulu 1.Çalıştayı

08 Kasım 2017 - 125 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Demiryolu Koordinasyon Kurulu 1.Çalıştayı
Demiryolu Koordinasyon Kurulu 1.Çalıştayı

Demiryolu Koordinasyon Kurulu 1.Çalıştayı

15.06.2017 tarihinde yürürlüğe giren Demiryolu Koordinasyon Kurulu (DKK) Yönetmeliğine göre, sektör yaklaşımını  belirlemek için demiryolu sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla yapılması gereken Çalıştay’lardan ilki Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) Genel Müdürü Prof.Dr.İlhan KOCAARSLAN’nın ev sahipliğinde, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) Müsteşar Yardımcısı Orhan BİRDAL’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

01.01.2017 tarihinde demiryolu sektörünün serbestleştirilmesiyle alt yapı ve tren işletmeciliğinde kamu işletmecilerinin yanı sıra özel sektör de kendi lokomotif ve vagonlarını tedarik edebilecek, personeliyle birlikte devletin alt yapısından istifade ederek yolcu ve yük taşımacılığı yapabilecektir.

 UDHB Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, serbest demiryolu sektöründe faaliyet gösterecek olan işletmecilerin adil ve sürdürülebilir rekabet ortamında hizmet verebilmelerini sağlayan mevzuatı yaparak, düzenlemeler getirmiştir.

Yönetmelik gereği yılda en az 2 kere toplanacak olan çalıştayların bu ilkinde, serbestleşen demiryolu sektöründe faaliyet gösteren ve gösterecek olan kurumların ihtiyaç duyduğu düzenlemelerin belirlenmesi amaçlarına hizmet eden Demiryolu Koordinasyon Kurulu, gündemi belirleyerek 15.06.2017 tarihindeki ilk Kurulda alınan kararlar gereği yapılan çalışmaları; bir sonraki çalıştayda değerlendirerek, kesinleştirilmesini planlamaktadır.

demir

Çalıştaya TCDD Genel Müdürü İsa APAYDIN, TCDD Taşımacılık A.Ş, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜLOMSAŞ’ın üst düzey yöneticileri, UDH Tehlikeli Mal ve Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü, çeşitli üniversitelerin öğretim üyeleri ve demiryollarında faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri katılmışlardır.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar