Dolar : Alış : 5.2601 / Satış : 5.2696
Euro : Alış : 5.9335 / Satış : 5.9442
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14365 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener Sakarya’da Sel Oldu

16 Haziran 2018 - 1.314 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener Sakarya’da Sel Oldu
Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener Sakarya’da Sel Oldu

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener Demokrasi Meydanı’nda halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmalarına devam ediyor. Akşener, çalışmaları kapsamında Sakaryalılarla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Akşener’in Karabük ve Zonguldak’tan sonraki durağı Sakarya. Akşener’i Sakarya’da on binlerce vatandaş büyük bir coşku ile karşıladı.

Yoğun katılımın olduğu mitingde kadınların ve gençlerin çokluğu dikkat çekerken, alanda açılan pankartlar ve dövizler renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Meydanın hınca hınç dolduğu miting alanında sık sık “Cumhurbaşkanı Meral Akşener” ve “Gençlerin umudu Akşener” sloganlarının atılması dikkat çekti.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sahneye gelen Akşener, sözlerine yağmura rağmen meydanları dolduran vatandaşlara teşekkür ederek başladı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“24 Haziran’da 2 konu için karar vereceksiniz. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili. Sakarya görüyorum ki kararını vermiş. Allah razı olsun. Dikkatli konuşacağım çünkü kayın validem aranızda. Sakarya’nın kızı. Türkiye’nin halini tespit etmemiz gerekiyor. Sakarya’nın en büyük problemi genç işsizliğidir. Biz de diyoruz ki gençlerimize devlet iş vermek zorundadır. Eğe iş veremiyorsa iş bulana kadar gençlerimize vatandaşlık maaşı bağlayacağız ve her yıl 50 milyar dolar yatırım yapacağız ki gençlerimize iş bulabilelim.”

“Müteahhitlerin zengin olduğu vatan çocuklarının aç gezdiği bir ülke ile karşı karşıyayız. Mehmet Şimşek geçen gün diyor ki “Seçimi kazanalım israfla, yolsuzlukla mücadele edeceğiz” günaydın 16 senedir aklınız neredeydi.

“SURİYELİLERİN ÜLKESİNE DÖNMESİ LAZIM”

Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez Suriye ilişkileri düzeltip mülteci kardeşlerimizi ülkelerine sağ salim göndereceğim. 150 milyar lira harcandı onlara sizlerin cebinden çıktı. Yandaş müteahhitlere peşkeş çekilen her projeyi gözden geçireceğiz.

“FAKİR İNSAN ÜLKENİN AYIBIDIR”

Emekli açlığa mahkum. Biz dedik 1500 TL ikramiye vereceğiz. Bunlar bin TL ödedi onu da kimine 500 kimine 750 ödediler. Asgari ücretten vergiyi kaldıracağız dedik ağaların tansiyonu düştü. Kaynak soruyorlar bana. Ekonominin içine tükürdü. Fakir evlerinden enerji alıyormuş. İftara gidiyormuş günah günah. Bu ülkede fakir aç açıkta insan varsa o ülkenin ayıbıdır.

Kalabalığın yoğun tezahüratları için teşekkür eden Akşener, “Bu gece çok insan uyuyamayacak şu kalabalığı görenlerin vay haline” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta

“MİLLET DEVLETİNİ TOPLADI”

Ve Türk ordusu önce Balyoz, Ergenekon gibi düzmece kumpaslarla bu ülkenin Genelkurmay Başkanı’nı hapse attın. Orduyu FETÖ’cülere teslim ettin. Sonra 15 Temmuz’da bu millet devletini köprüden topladı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

“BİNALARA SAVAŞ AÇTIN”

Yaptığınız her hatayı bu vatanın evlatları canıyla, kanıyla ödedi. Ne yaptın sonrasında FETÖ’cülerle dövüşmek yerine binalara savaş açtı. Abdulhamit Han devrinde kurulmuş harp akademilerini kapattın Benim ilk işim bunları yeninden açmak olacak.”

Akşener, yoğun yağmur nedeniyle konuşmasını kısa tuttu. Konuşmasının ardından kayınvalidesini sahneye alan Akşener, “Sizin kızınız için onun kızına oy istiyorum” dedi.

Miting alanına gelen çoğu kadın partili Meral Akşener’e tülbent vermek için sahnenin önünde toplandı. Meral Akşener gecikmeli başladığı mitingde katılımcılara açıklama yaptı. Akşener “Bugün Bayramın 2’nci günü ve bu meydanı şereflendiren, bizimle olmaya gelen sizlerden Allah razı olsun, hakkınızı helal edin. 24 Haziran’da bir seçim var, her şey iyiyse niye seçim yapıyorsunuz? Her şey kötüyse sizi niye seçelim? Kayınvalidem aranızda o yüzden dikkatli konuşacağım. Sakarya hem bir tarım hem de sanayi kenti. Sakarya’nın en büyük problemi Türkiye gibi genç işsizliğidir. Bizde diyoruz ki gençlerimize devlet iş vermek zorundadır, veremiyorsak işverene kadar 500 TL maaş vereceğiz. Her yıl 50 Milyar Dolar yatırım yapacağız” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Kredi kartı sebebiyle borcu olanların içerisinde şehit, gazi ailelerinin, esnaf, emekli ve öğrencinin olduğunu biliyoruz. Bu insanların borcunu silip hayatın içine katacağız. Türkiye dayanışma fonunu kurup dayanışma sağlayacağız. 70 Milyar Dolar’a fabrikaları sattılar, 2 Trilyon Dolar hepinizden toplanan vergi. Toplamda 2 Buçuk Trilyondan Sakarya’ya ne düştü? Peki ne yaptılar? Yandaş müteahhiti zengin ettiler. Köprüler, şehir hastaneleri vatandaşın değil yandaş müteahhitin. Müteahhitler zengin, vatan çocukları aç geziyor. Kaynak bu ülkede çok.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, Asena Aslan Burak dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve açık hava

Kayırmacılık yapar, kendinden olanı korursan, rüşvet aldırırsan kaynaklar çar çur edilir. Mehmet Şimşek seçimi kazanırsak israfla, yolsuzlukla, rüşvetle mücadele edeceğiz diyor. Günaydın, 16 senedir aklınız nerde? Suriye’nin iç işlerine elini soktu, 4 buçuk milyon Suriyeli içimizde. Seçilince bu sorunu çözüp Suriyeli mültecileri kendi ülkelerine özgür yaşamaları için göndereceğim.

Lüks arabalara biniyorlar, Tam 8 Milyar Türk Lirası yapıyor bunlar. Cumhurbaşkanı seçilince inin arabalardan aşağıya diyeceğim. O yandaş müteahhitlere peşkeş çekilen müşteri garantili her projeyi inceleyeceğiz. Emekli açlığa mahkum, Bin lira dediler bayram için herkese farklı para yattı. Öğrenci kredilerle yarınını ipotek verdi. Asgari ücretten vergiyi kaldıracağız dediler, kaynak nerde diyorlar. 14 Şeker Fabrikasını sattın, tam 2 milyon insanı ilgilendiren bir konu. Bu Şeker Fabrikalarını satın alanlara sesleniyorum, elinizi sokmayın. O sözleşmeleri iptal edeceğim. Tekrar milletin olacak.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Asena Aslan Burak dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Şeker Fabrikalarının 1 yıllık masrafı sarayın 13 günlük masrafına eşit, günahtır. Fakir evlerine iftara gittiğinde arkadaş enerji oluyormuş. Bir ülkede fakir varsa o ülkenin ayıbıdır. Bu yağmurda burdasınız, sosyal medyada görünce epey siniri bozulacak. Şimdi OHAL’i seçimi kazanırsa kaldıracakmış. Çıkar bir KHK kaldır diyorum ama kaldıramaz. Ben kaldıracağım ve ekonominin içine tükürdüğü gibi eğitimin içine de tükürdü.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Türk ordusuna önce Balyoz ve Ergenekon gibi düzmece kumpaslarla bu ülkenin Genel Kurmay Başkanını hapse attın, savcısı oldun. Sonra FETÖ’ye teslim ettin ardından 15 Temmuz’da bu vatandaş sokaktan devletini toplayıp getirdi. Dış politikadaki hatalar yüzüyle gençler orada canını kaybetti. FETÖ’cülerle dövüşmek yerine binalara savaş açtı. Harp Okullarını kapattı! İlk işim Kuleli Askeri Lisesini açmak olacak.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Asena Aslan Burak dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Her gencimizin işi olacak. Öğretmende ayrım kalkacak, polislerimizin, hemşirelerimizin 3600 ek göstergelerini yerine getirmek bize nasip olacaktır. Bu hızlı yağmurda burada olanlara teşekkür ediyor ve arkadaşlarım adına sizlerden oy istiyorum. Hem arkadaşlarıma hem de kendime oy istiyorum. Allah’a emanet olun ve unutmayın, başaracağız.

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 25 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, sakal

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Asena Aslan Burak dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Ali Ahmet Çelik ve Marmara Tuz dahil, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Mehmet Ozucar dahil, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Nezif Dede ve Asena Aslan Burak dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Mustafa Ozyigit dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Coşkun Akyol dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Fatih Alaşoğlu dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Mehmet Şahin ve Şemsettin Duman dahil, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Mustafa Özdemir ve Harun Yeşil dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Özcan Pehlivanoğlu, İbrahim İşçi, Mustafa Ozyigit ve Selçuk Kılıçaslan dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, Özcan Pehlivanoğlu, İbrahim İşçi, Selçuk Kılıçaslan ve Emina Kurtuluş dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 19 kişi, Fikret Özer, Ahmet Yıldırım, Buminhan Mustafa Bodur, İbrahim İşçi ve Selçuk Kılıçaslan dahil, gülümseyen insanlar, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Ahmet Çileci dahil, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Mehmet Selim Aydın dahil, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, İsmail Çetintaş ve Bülent Akça dahil, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Ahmet Çileci dahil, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, kalabalık

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, İbrahim İşçi ve Emina Kurtuluş dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, ayakta duran insanlar ve çocuk

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Suat Albostan dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, çocuk ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, açık hava

Haber-Fehmi DUMAN-Levent CANDAN-İsmail ÇETİNTAŞ-Necla BAKAN-Sabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar