Dolar : Alış : 5.7921 / Satış : 5.8025
Euro : Alış : 6.5133 / Satış : 6.5250
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14680 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Yerel seçim için ittifak yapacağız

05 Aralık 2018 - 256 kez okunmuş
Ana Sayfa » 2019 Yerel Seçimleri»BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Yerel seçim için ittifak yapacağız
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Yerel seçim için ittifak yapacağız

Destici: Yerel seçim için ittifak yapacağız

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimler için “bizim de ittifak görüşmelerimiz olmaktadır ve olacaktır.” açıklamasında bulundu.

BBP Genel Başkanı Destici, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Destici, AKP ile MHP’nin oluşturduğu 31 Mart yerel seçimleri ittifakı için “Yerel seçim iş birliği hususunda, bizim de görüşmelerimiz olmaktadır ve olacaktır. Bu görüşmeler olumlu sonuçlandığı takdirde ‘cumhur ittifakı’nın yerel seçimlerde de devam edeceği kesin, net bir dille söylenebilir ve bu o zaman doğru bir tanımlama haline gelir” ifadesini kullandı.

Partisinin, birtakım fırsatçıların hedef tahtası haline geldiğini savunan Destici, “‘Mustafa Destici bir açıklama yapsın da Büyük Birlik Partisi’nin üzerine çullanalım’ diyerek her an, her dakika pusuda bekleyen fırsatçılar, ağzımızdan çıkan iki cümleyi bile çarpıtarak, kamuoyunda şahsıma ve partimize yönelik negatif algı operasyonları çekmenin gayreti içerisindeler. Evet, Büyük Birlik Partisi olarak ‘cumhur ittifakı’na bağlıyız; çünkü ‘cumhur ittifakı’, 15 Temmuz sonrası yaşanan süreçte şer odaklarına karşı milletiyle birlikte hareket etme kararı alan 3 partinin bir araya gelmesiyle hayata geçirilmiş bir birlikteliktir. ‘Cumhur ittifakı’nda AK Parti, MHP ve BBP vardır. Biz ‘cumhur ittifakı’nın içindeyiz, diyerek 16 Nisan’da ve 24 Haziran’da nerede durduysak bugün de orada durma düşüncesindeyiz. Yerel seçim iş birliği hususunda, bizim de görüşmelerimiz olmaktadır ve olacaktır. Bu görüşmeler olumlu sonuçlandığı takdirde ‘cumhur ittifakı’nın yerel seçimlerde de devam edeceği kesin, net bir dille söylenebilir ve bu o zaman doğru bir tanımlama haline gelir” diye konuştu.

Gazetecilerden birinin “‘Cumhur ittifakı ortaklarından yerel seçim bölgelerinde kimin adayı varsa o desteklensin’ açıklamasında parti kurmaylarınızın AK Parti’li vekillerle görüşme halinde olduğunu söylemiştiniz. Görüşmeler ne aşamadadır ve Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Bahçeli ile bir araya gelmeyi düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine BBP lideri Destici, şu cevabı verdi:

“Arkadaşlarımızın görüşmeleri devam ediyor. Bu görüşmeler sona geldiğinde, bir neticeye yaklaşıldığında bunu ortak bir şekilde kamuoyu ile paylaşırız. Bugünden benim bir şey söylemem doğru olmaz. Sayın Cumhurbaşkanı’mızla da görüşme konusunda bir davet olursa biz elbette görüşürüz.”

Eskişehir ilçemiz belediye başkan adayı Sn. Kardeşimize başarılar diliyorum. Çıktığımız bu yolda Rabbim mahçup etmesin. Ayrıca partimizden aday adayı olarak bize büyük güç katan ve adayımızın elini kaldıran diğer 5 kardeşimize de hassaten teşekkür ediyorum.

Kültür Etkinliği’nde Engelli kardeşlerimizle bir araya gelerek faaliyetlerini takip edip,katkı sunmaya gayret ettik.

Mustafa Destici, “Son Alperen, son nefesini vermediği müddetçe, böldürtmeyiz. Parçalatmayız. Yedirtmeyiz. Bu ülkenin aşıyla rızıklanan milletimizi sonuna kadar koruyacağız.”

; “5 Aralık dünya kadın hakları gününü kutluyorum. Kadınlarımız hayatın her alanında bizlere yol göstericidir. Kadınlarımız, toplumumuzun mimarıdır. Bu nedenle onların farklı bakış açılarına, siyasette ihtiyacımız vardır”

Mustafa Destici, “Yerel seçim iş birliği hususunda, bizim de görüşmelerimiz olmaktadır ve olacaktır.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar