Dolar : Alış : 5.4392 / Satış : 5.4490
Euro : Alış : 6.2032 / Satış : 6.2143
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya12°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14537 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ayhan Bal”Esas diktatör Erdoğan değil Kılıçdaroğlu’dur”

18 Ekim 2018 - 608 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ayhan Bal”Esas diktatör Erdoğan değil Kılıçdaroğlu’dur”
Ayhan Bal”Esas diktatör Erdoğan değil Kılıçdaroğlu’dur”

Bal’dan zehir zemberek sözler

Bir dönem CHP Sakarya milletvekili adayı olan spor meneceri ve işadamı Ayhan Bal, ilçe basını ile yaptığı kahvaltılı basın açıklamasında kriterlerinden uzaklaşan CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

CHP Alevilerin elinde oyuncak olmuştur

Bal, kurucusu ulu önder M.Kemal Atatürk olan CHP’nin iktidara gelmek gibi bir hedefinin olmadığını, koltuk meraklılarının partide hegomonyalarını devam ettirme mücadelesi içerisinde olduklarını belirterek; “ CHP bir grup etnik gurubun elinde oyuncak oldu. TBMM’de yer alan milletvekillerine baktığımızda bunu daha net görebilmekteyiz” diyen Bal, “ sadece bununla kalsa iyi, Bunun yanı sıra ülke geneline bakıldığında Belediye başkanlarının kimlikleride aynı doğrultuda. İstanbul’un semtlerinde, Trakya’nın il ve ilçelerinde ne yazıkki yakalarında CHP rozeti bulunan alevi kökenliler tarafından belediye başkanlıkları paylaşılmış durumdadır” diyerek bu durumda olan vekillerin ve belediye başkanlarının isimlerini sayarak; “ bu kadar yetişmiş insan dururken kendi köyünden, kendi memleketinden,kendi etnik kökeninden olan insanları kendi bölgelerinden değil hep batıdan milletvekili olmalarını sağlıyorsun. Arkadaş neden Bursa’lı bir insan Bursa milletvekili olamıyor, niçin Aydın’lı bir insan Aydın milletvekili olamıyor da Tuncelili oluyor?” sorusunu yöneltti.

Tüzükte farklı uygulamada farklı

Açıklamasında oldukça dolu olduğunu gözlemlediğimiz Ayhan Bal,  parti tüzüğünde milletvekilleri için bayanlara yönelik kotanın %33 olduğunu buna rağmen mecliste bu kotanın  bayanlarca sadece % 12’sinin mevcut  olduğunu ifade ederek;  “CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek “ sen  yalan söylüyorsun ” dedi.

Esas diktatör Erdoğan değil Kılıçdaroğlu’dur

“CHP kültüründe nezakettendir, yenildiğinizde yeneni kutlamak vardır”diyen Bal, “ ben sporculuktan geldiğim için yenildiğimde gider rakibimi kutlarım. Spor ahlakı bunu işaret eder. Siyasette de bir ahlak vardır, o da siyasi ahlak. Rakibini kutlamak, rakibini tebrik etmek gibi, doğruyu söylemek doğru olmayanı da eleştirmek hakkına sahipsin. Oysa bizim genel başkanımız çıkıyor  “Tayyip Erdoğan diktatör “ diyorsun. Yahu Tayyip Erdoğan hiç değilse kazanıyorda dikataörlük yapıyor o zaman sana göre. Bir seçmeni var bir seveni var. Sen ise girdiğin her seçimi kaybediyorsun, yine o koltukta oturuyorsun yine bize şans vermiyorsun yine bize kapı açmıyorsun.O mu dikatöre senmisin dikatör? O kazanıyıorda o koltukta oturuyor sense kaybediyorsun hala o koltukta oturuyorsun o zaman diktatör olan o değil sensin” dedi.

CHP’yi halkın arasında göremezsiniz

Açıklamasında basına seslenen Bal; “ siz hiç halkın arasından CHP’li gördünüzmü? Göremezsiniz. Gidin bir CHP’li belediye başkanına ulaşmaya çalışın ulaşamazsınız. Hepsi deri koltuklarında, ikinci çekmecelerinde Küba pürosu var, akşam oldumu konken partileri, bakın yanındakilerine halktan kimseyi bulamazsınız. Halkın arasında asla göremezsiniz. Ben 50 yaşındayım görmedim sizde asla göremezsiniz.

Cumhurbaşkanın adam gibi adamdır

Düşmanımın düşmanı benim dostumdur diyerek siyaset ilkesini belirleyemezsiniz. Amerika’ya karşı son yapılan siyasi yaptırımlarda,ekonomik yaptırımlarda, Amerika bize düşmanca bir tavır sergiledi. Sen Tayyip Erdoğan’a düşmansın diye Amerika’ya dost olmazsın. Sen ölsende bu memleketin Cumhurbaşkanı  bana göre bir Amerika’lıdan bin defa daha adamdır, bir milyon daha benimdir. Ben asla Amerika’lıya, İsrail’liye karşı asla bir FETÖ’cüye karşı asla ve asla Cumhurbaşkanımı kötüleyemem. Evet sevmeyebilirim, eleştirebilirim , en çok eleştirenlerden biri olarak yaptığı doğruları da söyleyeceksin. Yaptığı kötülüğü söyle, yaptığı hastaneyi yaptığı köprüyü, tüneli  metroyu söyle.Eskiden hastanı hastaneye getiremiyordun bugün köylere ambulanslar ile doktor gidiyor, bunları söyle, Allah razı olsun de. Çık kamuoyuna sen  şunları şunları yapamadın bizde bunları yapacağız de.

Muhalefet demek yapılan doğruyu inkar etmek değildir.

Biz senin arkanda doğruya da yalan demenden artık bıktık. Bu demokrasi bu adalet bu insan hakları diye diline doladığın şeyi  CHP’de biz kendimize karşı göremiyoruz.  Sen Ankara’dan İstanbul’a yürüdün, ama maalesef sadece yürümüşsün, senin hiç demokrasi ve adalşet anlayışın yokmuş sayın gelen başkan.” Diye konuştu.

CHP’nin gizli genel başkanı Doğan Taşdelen’dir

Bal, “ iddia ediyorm ki  CHP’nin gizli genel başkanı  Doğan Taşdelen’dir. Çankaya Belediye Başkanının babasıdır. Bunların bu CHP içerisinde en az 40 kontejanları vardır. Türkiye’nin her bölgesinden milletvekilini meclise getirir. Kemal Kılıçdaroğlu iki kez istifa etmiştir, tutup elinden, “daha işimiz bitmedi,yolumuz var” diyerek  “Kemal Kılıçdaroğlu’nu o koltuğa oturtup CHP’ye ihanet etmiştir. Türkiye’de sol hareketi, inançlı, iyi yetişmiş insanları küstürmüştür” iddasında bulundu.

CHP çizgisinden uzaklaştı

CHP’nin kurultay yaptığını ifade eden Bal; “bakın arkadaşlar  Muharrem İnce aday oldu ve kazanamadı. Şu kadarını söyleyeyim.  Bugün Muharrem İnce değil  rahmetli Atatürk mezarından kalksın , bu şartlarda kurultaya gelsin yemin ediyorum vallahi de kazanamaz billahi de kazanamaz” diyen Bal, CHP’nin Atatürk ilke ve inkilaplarından, Atatürk’ün demokrasi anlayışından , Atatürk’ün inanç ve fikir özgürlüğünden yolunu ayırmış bir partidir.

Amaç kendi koltuklarını koruma mücadelesi

Bu güne kadar Doğu ve Güney doğu bölgesine parti propaganda çalışmalarına gitmeyen Belediye Başkanları , başkan yardımcıları Doğu ve Güneydoğuya gidip kurultay delegelerini  kimini parayla, kimini yedirip içirmeyle kimini  baskıyla kimini de vaatlerle ikna edip kurultayda oy attırmışlardır. CHP’nin iktidarı için Doğu ve Güneydoğuya gitmeyenler kendi kişisel ikballeri için oaralara gidip kamp kurup  delegelere baskı yapmışlardır” iddiasında bulundu. Bal, tüm bu anlatımlarının arkasındaki gerçek Muharrem İnc’yi ön plana çıkartmak için değil CHP’nin içerisindeki çarpıklığı gün yüzüne çıkartmak için anlattığının altını çizen Bal, “keşke bu çalışmaları iktidar olmak adına yapsalardı da iktidar olaydık” dedi.

CHP’nin demokrasi anlayışı budur

CHP seçim işlerinden görevli milletvekili Tekin Bingöl’ün holding partonu olduğunu belirten Bal, bu holding kimlerle iş yapıyor araştırdığınızda bulabilirisiniz” diyen Bal, Bingöl istemedikçe kimse CHP’de seçim kazanamaz, çünkü Doğu ve Güneydoğudan gelen 250-300 delegenin oyları Tekin Bingöl’ün cebindedir. “ diyerek; “İşte CHP’nin demokrasi anlayışı budur” dedi.

CHP’nin yeni hedefi!

CHP’nin yeni hedefi olduğuna vurgu yapan Bal, “ CHP’de yeni bir hedef var. İzmir’de şimdiye kadar  Alevi bir milletvekili ya da bir parti üyesi  Belediye başkanı olmadı. O nedenle şu anda CHP’nin hükümet olmaktanda öte büyük hedefi  Tuncay Özkan’ı İzmir Belediye Başkanı yapmaktır” dedi. Bal, Eskişehir’de mükemmel çalışmalar olduğuna vurgu yaparak “ “bu ekip Eskişehir dışındaki tüm il ve ilçelerin kimyası ile oynayarak kendilerine uygun hale getirmenin çabası ve çalışması içersinde olduklarını “ söyledi.

Çarşıda,pazarda yok, CHP Nerede?

CHP ‘nin hiçbir yerde olmadığını belirten Bal; “bakıyorsun CHP sanatta yok, sporda yok, sendikada yok, oda seçiminde yok,siyasette yok. Halkın arasında yok, çarşıda pazarda yok.Sonra bunun adı Halk Partisi… Bu halk Partisi değil , bunun adı Cumhuriyet Halk Emekliler Partisi” dedi. Bal, “Koltuklarında oturuyorlar emekliklerini yaşıyorlar, gençlere yol yok.Gençlere siyaset şansı yok. Her yerden her şeyi doğraya doğraya CHP’yi bugünkü hale getirdiler. “

CHP Neden % 25 bandında?

“CHP’nin % 25 bandında kalmasının tek sebebinin bu insanları Atatürk’ün yadigarı diye niteliyorum bu insanların elleri başka yeri gitmeyip oy attıklarından bunlar o saltanatı sürüyorlar. Bu miras Atatürk’ün mirası değil, Atatürk’ün mirasını 65 yıldır yiyorlar yiyorlar yiyorlar bitiremediler.  209 adet belediyeleri var bu mirasta onlara yeter . Türkiye Cumhuriyetine iktidar olma gibi asla bir gayeleri yok. Ben bunu yakından gördüm“dedi.

CHP Cemaat partisine döndü!

CHP’yi belirli bir ırkın hegomanyasında cemaat partisi haline getirdiler” diyen Bal; “ Biz eskiden beyalardık, siyahların haklarını savunurduk. Şimdi yer değiştirdik, biz kızılderililer olduk,siyahlar olduk onlarsa beyazlar oldu. O nedenle bizlerin parti içerisinde bir görev alamıyoruz almamızda mümkün görünmüyor” dedi.

Bana oy veren her bir hemşerimin  haklarını  bana helal etmelerini diliyorum

Sakarya eski milletvekili adayı Ayhan Bal, “ bana annemden, babamdan miras CHP’nin artık içersinde olamayacağımı, Hendek’te bana oy vermiş, ( Hendek tarihinde CHP’nin aldığı en yüksek oy: 8300) herkese hakkımı helal ediyorum, onlarda bana haklarını helal etsinler. Bundan böyle bu üstteki çürük yapı değişmediği sürece CHP ile hiçbir bağımın olmayacağını bilsinler. Herkese teşekkür ediyorum” diyerek çok sevdiği CHP’den istifa ettiğini açıklayan Bal, ilçe ve il yönetimi ile hiçbir sorununun olmadığını söyleyerek; “onlar iyi niyetli CHP’liler ama onların partinin yüksek organlarında dönen dolaplardan haberleri yok. Olsada konduramıyorlar, yakıştıramıyorlar, dilleri varmıyor. Onun için il ve ilçe yönetimine de çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

İthal aday olmuyor,olmaz,olmayacak

Bal, açıklamanın ardından basın tarafından sorulan; CHP’nin yaklaşan yerel seçimlerde ithal aday aramasını nasıl yorumluyorsunuz?” sorusuna da şöyle cevap verdi. Bal; CHP bundan önce de böyle bir yola girmiş ve bunun karşılığını almıştır. Aldıkları oy oranı ortadadır. Dışarıdan ithal gelen bir aday olmuyor, olmaz,olmayacak. Burada büyüklük yapmış buranın kaldırımını çiğnemiş , burda siyasi faaliyetlerde bulunmuş olmazsa olmuyor en kötüsü olsun ama buranın insanı olsun” diye yanıtladı.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar