Dolar : Alış : 8.1211 / Satış : 8.1357
Euro : Alış : 9.5974 / Satış : 9.6147
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 10755 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arifiye Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi…

01 Ekim 2020 - 218 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Arifiye Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi…
Arifiye Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi…

Arifiye Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı,  meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi…

            Arifiye Belediyesi Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı, 1 Ekim 2020 Perşembe günü saat:10’da   Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

            Başkan Karakullukçu açılış konuşmasında: “ 1984-1994 yılları arasında Arifiye Belediye Başkanlığı yapan Değerli Büyüğümüz Seyfettin Kubilay geçtiğimiz haftalarda gittiği Bursa’da Corona Virüs (Covid-19) hastalığına yakalandı. Eşi ile birlikte tedavi altına alınmıştı. Kendisini maalesef dün sabah kaybettik. Öğleden sonra da toprağa verdik. Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine sabırlar ve halen tedavi gören kıymetli eşine de acil şifalar diliyoruz.  Dilerseniz hep birlikte kıymetli başkanımızın ruhuna bir Fatiha okuyalım.” dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye Belediye Meclis Üyesi Ferudun ADIYAMAN  Toplantıda gündem dışı söz alarak “Arifiye belediyesi eski  başkanlarımızdan ve ( sınıf öğretmenim)Seyfettin KUBİLAY’ın  vefat haberinin üzüntüsünü yaşıyoruz. Rahmetli belediye başkanımızın ilçemize gerek belediye başkanlığı döneminde gerek ise  başkanlık sonrası çok büyük katkıları olmuştur.

Seyfettin Başkanımı Allah gani gani rahmet eylesin geride kalan yakınlarına da sabırlar diliyorum”.
“Sayın başkan değerli meclis üyeleri bu hafta içerisinde ilçemizin değişik mahalle muhtarlarımızı ziyaret ederek sorunlarını dinledim. Her mahallede değişik sorunlar var bunlardan ;Karaapdiler mahallemizin sağlık ocağı sorunu var, burada yaşlı hastalarımızın ilaçlarını yazdırabilmeleri için gezici sağlık hizmetlerinden yaralandırılmasını istiyorum. Karaapdiler mahallemizde okul sorunu var ,bu mahallemizde 110-120 civarında öğrenci var bu kardeşlerimiz taşımalı sistem yöntemiyle farklı farklı okullara taşınmaktadır”. Bu sorunların giderilmesi için Arifiye belediye meclis üyesi olarak çalışmaların takipçisi olacağımı belirttim.”

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye Belediye Meclis Üyesi Ferudun ADIYAMAN

            Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Ferudun Adıyaman; “Sayın Başkanım izin verirseniz vatandaşımızın bir talebini size iletmek istiyorum; Mahalle ziyaretlerimiz kapsamında geçtiğimiz günlerde gittiğimiz Karaaptiler Mahallesi sakinlerinin okul ve sağlık ocağı talebi var. Bu konu size iletildi mi? Çözümü konusunda bir girişiminiz oldu mu? Diye sordu.

            Başkan Karakullukçu; ”Evet. Bu iki konu daha önce bana iletildi. Vatandaşımız taşımalı eğitim yerine kendi mahallelerinde okul istiyor. Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde girişimde bulunduk. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığınca çıkarılan yönetmeliklerde belirtilen azami öğrenci sayıları kadar öğrencileri olmadığı için talebimiz uygun görülmedi.  O bölgede Sakarya Nehri üzerine yeni yaptığımız köprü sayesinde Hacıköy Mahallesinde bulunan okul, yürüme mesafesine düştü. Yaklaşık 1 Km. mesafede. Diğer taraftan vatandaşlarımız çocuklarını Arifiye merkezde bulunan okullara kaydettiriyor. Durum böyle olunca da öğrenci sayısı düşmüş durumda.

Sağlık ocağı ve hekim talepleri de Aşağı Kirazca Mahallesi ile iç içe ve çok yakın olması ve Hekim başına olması gereken 3 bin hasta sayısının tamamlanmaması nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kabul görmedi. Bir diğer etken ise, Karaaptiler Mahallesinde açılan eczanelerin bir süre sonra kapanması. Bu yüzden vatandaş, Aşağı Kirazca’ya gidiyor. Toyota Hastanesinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. En geç 6 ay içinde hizmete girmesi planlanıyor. Durum böyle olunca da bu iki talebi yerine getirmek için su an için yapacak bir şey yok. İleriki zamanlarda yeni yerleşim alanları nedeniyle nüfus artarsa bu konuları yeniden gündeme getireceğiz. ” dedi.   

            Arifiye Belediye Kültür Merkezi Meclis Salonunda yapılan toplantıda, Belediye Meclisi gündeme alınan 3 maddeyi görüşerek karara bağladı.

G Ü N D E M               :

1-Belediyemizin 2021 yılı Bütçesinin Görüşülmesi.

2-Belediyemizin 2021 yılı Ücret Tarifesinin görüşülmesi.

3-Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının 11.09.2020 tarih ve E-20576 Sayılı yazısına istinaden; İlçemiz Türkçaybaşı Mahallesi 547 ada 15 nolu parselde Hali hazırda Mezarlık alanı olarak kullanılmakta olan Mezarlığın Sakarya Büyükşehir Belediyesine devri ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 15.09.2020 tarihli yazısı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

BENZER HABERLER

""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar