Dolar : Alış : 5.3412 / Satış : 5.3508
Euro : Alış : 6.0565 / Satış : 6.0674
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya21°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 29 Kategoride 13744 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Anadolu Gençlik Derneğinden Şafak Operasyonu

22 Kasım 2017 - 84 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Anadolu Gençlik Derneğinden Şafak Operasyonu
Anadolu Gençlik Derneğinden  Şafak Operasyonu

Şafak Operasyonu

Anadolu Gençlik Derneği Adapazarı İlçe Temsilciliği, Siyer-i Nebî Yarışması çalışmaları kapsamında ilçe genelindeki öğrencilerle Orhan Camii’nde sabah namazında buluşacak.

Siyer-i Nebî Yarışması çalışmalarına hız kesmeden devam eden ilçe yönetimi, Adapazarı’nda bulunan bütün ortaokul ve liselerin ziyaretlerini tamamladı. Konu hakkında bilgi veren İlçe Başkanı Selman İSKENDER: “ Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu durum ortadadır. Derneğimizin  düzenlediği Türkiye genelindeki bu Siyer-i Nebi Yarışmasının hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin hayatını gençlerimizin örnek alması son derece önemlidir.

 Amacımız;  ortaokul ve lise öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed´in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamak ve örnek bir neslin yetişmesine katkı sağlamaktır. Sevgili Peygamber´imizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek küçük bir katkıyı, en büyük bahtiyarlık kabul edenler bulunduğu müddetçe, Efendimiz hakkında daha birçok eser, program, yarışmalar  düzenlenecektir. Bu bağlamda günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara ile gerekse dizilerle  gençlerimizin ahlak ve maneviyatını tahrip edilmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz. Bunun için Siyer-i Nebi Yarışmaları  yaparak, ortaokullu ve liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumalarına vesile oluyoruz. Bizler sevgili peygamberimizin (s.a.s) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Öğrenciler Sabah Namazında Buluşacak

Pazar günü, Orhan Camii’nde yapılacak olan Şafak Operasyonu Programı’na da değinen İSKENDER: “Amacımız, ortaokul ve lisede okuyan öğrencilerimizle sabah namazında buluşmak. Unutmaya yüz tuttuğumuz sevgi ve kardeşlik bağlarını sağlamlaştırmaktır. Bu vesile ile 26 Kasım 2017 Pazar sabahı Orhan Camii’nde gerçekleştireceğimiz Şafak Operasyonu Programına, tüm babalarımızı ve öğrencilerimizi davet ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar