Dolar : Alış : 5.2601 / Satış : 5.2696
Euro : Alış : 5.9335 / Satış : 5.9442
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14358 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ALİ ALEMDAROĞLU”Tüm yurttaşlarımızın ulusal kalkınma yarışına katkıları sağlanacaktır”

11 Ağustos 2018 - 823 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»ALİ ALEMDAROĞLU”Tüm yurttaşlarımızın ulusal kalkınma yarışına katkıları sağlanacaktır”
ALİ ALEMDAROĞLU”Tüm yurttaşlarımızın ulusal kalkınma yarışına katkıları sağlanacaktır”

Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı  ALİ ALEMDAROĞLU”Tüm yurttaşlarımızın ulusal kalkınma yarışına katkıları sağlanacaktır”

Milli gelirin adaletli dağıtımı esastır. Gelir dağılımında adaleti gerçekleştirmek amacıyla, ekonomik olarak güçsüz olan yurttaşlarımızın piyasada rekabet edebilmelerini sağlayacak kurumlar oluşturulacaktır. Tüm yurttaşlarımızın ulusal kalkınma yarışına katkıları sağlanacaktır.
Böylece, yardım paketleri bekleyen değil, insan onuruna aykırı olmayan gelir getirici faaliyetlerin içinde olmaları sağlanacaktır.
“Sosyal Devlet” anlayışı, milli birlik ve beraberlik ile toplumsal barış ve huzurun tesisi, zayıf ve güçsüzlerin korunması, çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, engellilerimiz ve işsizlerimizin insanca yaşama haklarının gözetilmesi açısından son derece önemli ve özen gösterilmesi gereken bir kavramdır.
Partimiz, bir yandan ekonomik büyüme ve kalkınmayı hedeflerken, öbür yandan büyük çoğunluğun şimdiki durumda yaşamakta olduğu yoksulluktan kurtarılarak gelir dağılımında adaletin sağlanmasını, orta sınıfın güçlendirilmesini; işsizler, kimsesizler, güçsüzler, yetimler, engelliler, bakıma muhtaç kimseler ile kadın, çocuk ve yaşlılarıninsanca yaşayabilme imkânlarına kavuşturulmasını ifade eden insani gelişmişlik kriterlerinin sağlanmasını zorunlu görmektedir.Çağdaş yönetişim yaklaşımı ile tüm kamu kurumlarında, söz ve karar alma süreçlerinde yurttaş, STK katılımcılığının sağlanması esas alınacaktır. Kamu hizmetlerinin yaygın, verimli, hızlı, kaliteli olarak verilmesinde gelişmiş ülkelerdeki yerleşmiş standartlar ile insan hak ve özgürlüklerinin, tüketici haklarının gözetilmesi kavramlarına işlerlik kazandırılacaktır.


Bu hedefe ulaşılabilmesi için yönetimde şeffaflık, dürüstlük ve ehliyetin gözetilmesi, adam kayırmacılığı ve partizanlığın önlenmesi, hizmetlerden yararlandırmada yurttaşlar arasında ayırım yapılmaması, hizmet verilen insanlara saygı gösterilmesi önemsenecektir. Toplumun bir ferdi olsa bile dahi fikri ve olurunun alınmasına özen gösterilecektir. Huzursuzluğa, memnuniyetsizliğe, belirsizliklere ve şikâyet sendromlarına mahkûm edilmiş yurttaşlar değil kendi hizmetlerinde olduğuna inandıkları ve hissettikleri devletini seven ve ona güvenen bir toplum olma hedefi gerçekleştirilecektir.
Eğitim, adalet, güvenlik, sağlık ve diğer hizmetlerin yürütülmesinde personel yetersizliğine son vermek için yeterli kamu personeli tedariki, ihtiyaç oranında hizmet alımı ve özelleştirme yöntemlerinden yararlanılması, her durumda kamu hizmetlerinden yararlandırmada istismar, haksızlık ve yolsuzlukları önleyecek yetkin bir denetim mekanizmasının kurulup işlerliği sağlanacaktır. Yolsuzluklarla ilgili zamanaşımı süresi kaldırılacaktır.Kamu yönetiminde elektronik hizmet sunumu, ortak veri tabanlarının oluşturulması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi için gerekli çalışmalar yürütülecektir.
E-devlet uygulaması devamlı güncellenecek ve işlevselliği arttırılacaktır. Devlet ve tüm kamu hizmetlerinde hızla gelişen teknolojiye uyum ve konforun yurttaşlarımıza sunulması esası benimsenecektir.

Görüntünün olası içeriği: yazı

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve masa

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta, bitki, ağaç, ev ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, bitki ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve açık hava

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar