Dolar : Alış : 5.2601 / Satış : 5.2696
Euro : Alış : 5.9335 / Satış : 5.9442
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 14358 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ali ALEMDAROĞLU”Toplumsal Uzlaşma Çoğulcu ve Katılımcı Demokrasi için varız”

09 Ağustos 2018 - 676 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ali ALEMDAROĞLU”Toplumsal Uzlaşma Çoğulcu ve Katılımcı Demokrasi için varız”
Ali ALEMDAROĞLU”Toplumsal Uzlaşma Çoğulcu ve Katılımcı Demokrasi için varız”

 Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali ALEMDAROĞLU”Toplumsal Uzlaşma Çoğulcu ve Katılımcı Demokrasi için varız”

” Umudun kendisi bir yıldız gibidir, refahın 
gün ışığında görülmez ancak güçlüğün 
gecesinde ortaya çıkagelir.. ‘
Charles Spurgen

Parti içi demokrasi

Başkan Ali ALEMDAROĞLU”Partimizin milletvekili ve belediye başkan adaylarının en geniş katılımla belirlenmesi önceliğimizdir.
Parti içi demokrasinin gerçek anlamda uygulanması, demokratik bir cumhuriyetin en fazla önemsenmesi gereken hususlarındandır. Partimizde demokratik liderlik anlayışı benimsenecektir. Halk arasında “Lider sultası” olarak adlandırılan olgu, milli iradenin hem parlamentoya, hem parti çalışmalarına önemli ölçüde sekte vuran, çoğulculuğu ve katılımcılığı engelleyen antidemokratik bir uygulamadır.

Siyaset arenası canlandırılmalı ve değişim dönüşüm süreçleri ile gençleştirilmelidi

Ne bir sendika başkanının, ne bir sivil toplum örgütü yöneticisinin, ne de bir siyasi parti genel başkanının ölene kadar seçilmeyi garanti altına almayı başarması ve tüm yetkiyi iki dudağının ucuna sıkıştırması mutlaka değiştirilerek siyaset arenası canlandırılmalı ve değişim dönüşüm süreçleri ile gençleştirilmelidir.
Partimiz kendine özgü iç dinamikleri ile lider hegemonyasına ortam sağlanmayacak; partimizde en üst yetkiliden tüm üyelere kadar herkes görüşünü özgürce dile getirebilecek, eleştirilerini ortaya koyabilecek; farklı görüşler ve tüm öneriler dikkate alınacaktır.
Sözde değil, gerçek anlamda gençlerin ve kadınlarımızın katılımı partimiz ile gerçekleşecektir.

Başkan Ali ALEMDAROĞLU”Parti kongreleri, gerekli yasal düzenleme ile delegeler dışında seçim kurulları denetiminde isteyen parti üyelerinin de oy kullanmasını sağlayacak şekilde yeniden düzenlenecektir.
Dokunulmazlıklar
Milletvekillerinin kürsü dokunulmazlıkları dışında tüm dokunulmazlıkları kaldırılacak, hiçbir yetkilinin yargılanmasının önünde bir engel bırakılmayacaktır.
Böylece, milletvekilliği suçun zaman aşımına uğraması için bir kılıf olmaktan çıkacak ve Millet Vekilinin değil Vekil Milletinin hizmetinde olacaktır.
Toplumsal Uzlaşma Çoğulcu ve Katılımcı Demokrasi
T.C. yurttaşlarının yasalar önünde eşitliği uygulamada da ortaya konulacak, hiçbir yurttaş, farklı ırk, dil, din, mezhep, siyasal görüş ve kanaati nedeniyle hak kaybına uğratılmayacak, yurttaşlar arasında hiçbir surette ayrım gözetilmeyecektir.
Hangi etnik kökenden gelirlerse gelsinler, tüm yurttaşlarımız anayasal yurttaşlık ortak paydasında eşit haklara sahiptirler. Tüm yurttaşlarımızın eşit yurttaşlar olarak, demokratik bir sistem içerisinde, gönüllük esası ile birlikte mutlu ve huzurlu yaşayabilmesi için gerekli çabaları göstereceğiz.

Farklı kültür ve kimliklerine sahip birey ve topluluklara sahip olmamız, ülkemizin kültürel zenginliği olup büyük bir avantajımızdır. Bu nedenle hiçbir yurttaşımız, farklı görüş ve alt kimliğinden dolayı kınanamaz ve farklılıklarını ortadan kaldırmaya zorlanamaz. Bütün yurttaşlarımız, yerel dil, inanç, gelenek ve göreneklerini özgürce yaşamak, geliştirmek, zenginleştirmek hak ve özgürlüğüne mutlak surette sahiptirler.

Devletimiz ve Genç Siyasetimiz ülkemiz topraklarında yurttaş veya geçici olarak bulunanların kendilerine sağlanan her türlü güvencenin teminatıdır.
Kurumlar arası güven ve işbirliğinin kurulması, bu alanda siyaset üstü, tüm yurttaşlarımızın sahiplendiği bir devlet politikasının oluşturulması temel bir ihtiyaçtır.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, okyanus, takım elbise ve açık hava

Bu güven ortamını ve bu kapsayıcı politikayı ortaya çıkarmak en temel kararlılığımızdır.
Ülkede barış ve istikrarı korumak, güven ortamının sürekliliğini sağlamak ancak adalete tam güvenin sağlanmasıyla, insan hakları ve yurttaşlık hukukuna tam riayetle, yurttaşlar arasında ayrımcılık yapıldığı konusunda en küçük bir kuşkuya bile yer vermemekle mümkündür.

Başkan Ali ALEMDAROĞLU”Ülkemiz yurttaşı veya ülkemizde misafir olarak yaşayan farklı milliyet ve inanışlara mensup farklı kimlik gruplarının hakları için Kopenhag kriterleri gibi uluslararası sözleşmelerin hükümleri uygulanacaktır. Tüm sorunlar demokratik zeminde çözümlenecektir.
Ancak, Millî birlik ve beraberliğin tesisi için Misak-ı Milli sınırlarının korunması başta siyasal erkin, ordunun ve vatandaşlarımızın öncelikli görevidir.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

” Herşey zamanla telafi edilir de, geçip giden zaman hiçbir şeyle telafi edilemez..”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar