Dolar : Alış : 5.7904 / Satış : 5.8008
Euro : Alış : 6.5935 / Satış : 6.6054
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya32°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 15197 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Albaraka Türk ‘Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi’nin yeni durağı Sakarya oldu

06 Aralık 2018 - 579 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Albaraka Türk ‘Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi’nin yeni durağı Sakarya oldu
Albaraka Türk ‘Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi’nin yeni durağı Sakarya oldu

Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk’ün, kültür ve sanat alanındaki etkinlikleri kapsamında, ‘Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi’nin yeni durağı Sakarya oldu. 4 Aralık’ta Sakarya’da açılışı gerçekleştirilen sergi, 16 Aralık tarihine kadar sanatseverleri ağırlayacak.

Albaraka Türk, bankacılık sektöründeki başarısını kültür ve sanata olan desteğiyle sürdürüyor. Yüzyıllardır süregelen hat sanatını yaşatmak ve bu alanda çalışan sanatçıları destekleme hedefiyle yola çıkan bankanın, kültür sanat etkinliklerinden biri olan “Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi’nin yeni durağı Sakarya oldu.

Albaraka YKÜ Osman Akyüz, Albaraka GMY Hasan Altundağ, S. Ü. Rektör Yard. Prof. Dr. Temel Gürdal, S. Ü Hattat Doç. Dr. Mehmet Memiş, Albaraka Adapazarı Şb Müdürü Aşkın Şahiner ve Sakarya İl Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Türkiye Katılım Bankalar Birliği Sekreteri ve Albaraka Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Osman Akyüz, Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ, ve çok sayıda davetlinin katılımıyla, 4 Aralık’ta Sakarya Ofis Sanat Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilen “Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi”, 16 Aralık tarihine kadar Sakarya ve çevre illerden gelecek olan ziyaretçilerini ağırlayacak.

Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ

“Sanatın evrensel dilini güçlendiriyor ve yayıyoruz”

Açılış töreninde konuşan Albaraka Türk Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Osman AkyüzTürkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk olarak, bankacılık alanındaki görev ve başarılarımızın bizim asli vazifemiz olduğunun bilincindeyiz. Yönettiğimiz şirket, kurum ve kuruluşları geleceğe taşımanın tek yolunun, bu topraklarda yeşeren kültürel değerlerimizi yaşatıp, gelecek nesillere aktarmaktan geçtiğine inanıyoruz. Bu vizyon ve sorumluluk duygusu ile, kurulduğumuz günden bu yana kültürel değerlerimizin ve klasik sanatlarımızın yaşatılmasına yönelik çalışmalar yürütmekteyiz. Bu kapsamda sürdürdüğümüz çalışmalardan biri de “Kalemin Bereketi Hat veTezhip Sergisi” dir. Bugün bu sergi kapsamında sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk diliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“Sakarya’da olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz”

Sanatın evrensel dilini güçlendirmek ve yaymak amacıyla uzun yıllardır Hat sanatını desteklediklerini belirten Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ ise “2005 yılından beri her üç yılda bir düzenlediğimiz ve bu yıl dördüncüsünü tamamladığımız Albaraka Türk Uluslararası Hat Yarışmaları ile Hat sanatının ve sanatçılarının hak ettiği değeri görmesine vesile olmak bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Bu vesile ile bugün Sakarya’da hat ve tezhip alanındaki bu önemli eserleri siz sanatseverlerle buluşturmuş olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ

Albaraka YKÜ Osman Akyüz, Albaraka GMY Hasan Altundağ, S. Ü. Rektör Yard. Prof. Dr. Temel Gürdal, S. Ü Hattat Doç. Dr. Mehmet Memiş, Albaraka Adapazarı Şb Müdürü Aşkın Şahiner ve Sakarya İl Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar