Dolar : Alış : 6.1023 / Satış : 6.1133
Euro : Alış : 6.5922 / Satış : 6.6041
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 16208 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Adem Sarı ; 17 Ağustos Marmara Depreminin 20.Yılında acıların unutulmadığını belirtti

16 Ağustos 2019 - 344 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Adem Sarı ; 17 Ağustos Marmara Depreminin 20.Yılında acıların unutulmadığını belirtti
Adem Sarı ; 17 Ağustos Marmara Depreminin 20.Yılında acıların unutulmadığını belirtti

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı 17 Ağustos Marmara Depreminin 20.Yılında acıların unutulmadığını belirterek, şu açıklamalarda bulundu.

“Gerek büyüklük, gerek etkilediği alan, gerekse sebep olduğu maddî kayıplar açısından son yüzyılın en büyük depremlerinden biri olan 17 Ağustos 1999 depremi üzerinden 20 yıl geçti.20 yıl önce binlerce insanımızın ölümüne, kentlerimizin harap olmasına neden olan bu felaketle ülke olarak büyük bir yasa boğulduk, yüreğimiz yandı. Temennimiz bir daha acıların bu boyutta yaşanmamasıdır.

Ülkemiz deprem tehlikesi ile iç içe yaşamaktadır.Bugün pek çok alanda ileri düzeyde teknoloji kullanırken deprem konusunda da gelişmiş tekniklerin hayata geçirilmesi gerekiyor.Doğal olarak yine yaşanacak olan depremlerde, doğa olayının afete dönüşmesi can ve mal kaybının yaşanmaması içinafete dönüşmesi can ve mal kaybının yaşanmaması için eğitimli ve bilimsel esasları benimseyen, denetim ve kontrol mekanizmalarının benimsendiği bir yapıdan geçtiğini unutmamamız gerekmektedir. Kentsel dönüşümü güç olarak kullanmak, bunu iyi yönetmek, halkın farkındalığını arttırarak bu sürece ortak olmasını sağlamak gerekiyor.

Yüce Allah´tan milletimize bir daha böyle acılar yaşatmamasını diliyor, yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, depremzede yakınlarına ve tüm ulusumuza bir kez daha başsağlığı diliyorum.Milletimiz bir daha böyle acılar yaşamasın”. Dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar